Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Koko očistiti likalnik

Koko očistiti likalnik

Na likalnik se je nekaj “prilepilo”? Očitno je nekdo nekaj prevroče likal. Kako lahko varno in zanesljivo odstranim tisto, kar je, kot da bi bilo zažgano? Pri tem pa da ne poškodujem likalne površine. Sem enkrat kupila neke krpice v Millerju, ki se namočijo v vodo, sam je potem vsa svinjarija šla v luknje pri likalniku.

Hvala!

kakšna je spodnja površina likalnika? jaz imam teflonsko, če kaj prevroče zlikam, takoj grem po strgalo za čiščenje steklokeramične plošče in poskusim nežno in počasi dol spravit.

JAZ SEM GA POGRELA NA NAJVIŠJO IN GA POTEM DRGNILA PO ENI STARI FROTIRKI ALI PA PO ENI KRPI, KI JE BILA “ZMEČKANA” IN SEM PO TEH ROBOVIH USPELA SPRAVITI VSE DOL

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Jaz likalnik vedno čistim s kisom.

Kako se ga očisti s kisom? Hladnega? Vročega? A potem kaj smrdi po kisu, ko zopet likaš?

Jaz vedno očistim hladnega. Krpo zmočim s kisom, jo položim na ploščo, počakam cca 10 min. Če je kaj trdovratnejšega, ponovim. Potem obrišem ploščo še s čisto krpo, zmočeno z vodo. Ko ponovno vklopim likalnik, nič ne smrdi.

v Müllerju se dobijo posebne krpice za čiščenje likalnikov. jaz jo uporabljam že nekaj let – full vredu zadeva.

Jaz sem poskusil že vse živo in ni in ni šlo dol. Skratka obupal. Nato se spomnim, da imam doma še en kos nano krpice (kupil na štantu v Tušu BTC za 5 EUR od nekih hrvaških uvoznikov) in z malo truda očistil do zadnje zapečene packe. Zelo zadovoljen in navdušen nad to tehnologijo. Priporočam.

na kuhinjsko krpo posujes sol, izklopis paro, das temperaturo na max in likas po soli

New Report

Close