Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Adventni venček

Adventni venček

Pozdravljene!

Letos sem se odločla, da bom poskušala sama narediti adventni venček pa nimam nobene ideje kako bi to izvedla. Vsak nasvet je obrodošel, ker vidim da ste polne idej. Lp

Pozdravljena!!

Poglej si novi UNIKAT, je precej venčkov!!

Uspešno!!

lahko si pomagas..kar z kupljenim krogom..iz slame..ali stiroporja..ma veliko je tega po trgovinah..za osnovo..lahko pa je osnova ne okrogla..po zelji…potem moras vedeti..kaj bos limala gor..kot prvo je najboljse da si pomagas z cvetlicarsko pistolo z njo bos limala z lahkoto..nato pa ideje iz glave..ali iz revij..material jaz naberem cez leto v gozdu..motivi so lahko..razlicni..lahko otroski..tudi z bonboni..pajaci..lahko resni…ma ej..tega je malo morje..ne vem..kaj je tebi vsec…meni je letos modra barva..in vse bo v modrem..naravni materiali..in pobarvala bom vse v modro..v razlicnih odtenkih..tudi skoljke bodo gor…uzivaj

Priporočam ti samo to, da če boš delala klasičnega, uporabi namesto smrekovih vejic, vejice od ciprese. So ravno tako lepe in ne obletijo. Smrekove začnejo že po enem tednu obletavati in potem jih imaš po celem stanovanju. Cipresa pa ful prenaša toploto, sploh če še malo posprejaš z vodo enkrat na dan.
Jaz vejice pritrdim kar z močnejšo nitko – gre ful hitro.

Lp!

Za ovijanje lahko uporabiš pušpan in močnejšo nitko. Potem pa ga okrasiš po svojih željah. Lahko si pogledaš v knjigo v naslovom Prelep Božični čas, kjer imajo poleg venčkov tudi veliko drugih idej za adventni čas in Božič

Zelo enostavna varianta je, da kupiš v cvetličarni cvetličarsko gobo, ki je že izrezana v obliki kroga (venčka), jo dobro namočiš, nato pa venček z vsemi pritiklinami izdelaš v obliki ikebane. Vejice zelenja napikaš v gobo, dodaš okraske, svečke (vse na žičkah). Ta se je pri nas obnesla iz dveh razlogov. Pri pripravi z velikim navdušenjem lahko sodelujejo tudi majhni otroci, vejice zelenja pa ne ovenijo, ker lahko gobo namakaš (dodajaš vodo).

LP in veselo ustvarjanje,
Dreja

.................................................. http://dreja.moj-album.com/

Ena bolj moderna varianta pa je:
Kupiš Das maso, jo zgneteš, oblikuješ štiri malo večje kroglice, jih malo “potisneš” v nekakšno obliko kamna, na sredini pa potem izdolbeš luknjo za čajno svečko. Potem narediš še nekaj manjših “kamenčkov”. Vse skupaj posušiš na zraku. Ko je suho prebarvaš z granitno barvo (to je taka barva, ki ima notri majhne drobce – kot mivko recimo) v bolj sivo-belih tonih. V “kamne” z luknjo vstaviš svečke. Vse skupaj nato poljubno naložiš na kristalen (ali steklen) pladenj – jaz sem dala na podolgovatega, štiri “kamne” s svečkami na sredino, male “kamenčke” pa po celem pladnju. Vmes sem dala bršljanove liste (ki jih je treba večkrat zamenjat) prav tako pa bi po moje lahko dala tudi liste ileksa.
ideja je iz Ateljeja (ne vem točno kateri letnik). V bistvu pride zadeva dokaj poceni, čajne svečke so tudi poceni in jih z lahkoto zamenjaš večkrat v adventnem času.
Lep ustvarjalni pozdrav.
Damjana

----------------------------------------------- http://sonce-rumeno.moj-album.com/

Jaz naredim vse kar se da sama.Najprej naredim obod iz trsa-par vej spleteš v krog.Potem narežem vejice ciprese,da so dolge približno 10-15 cm in jih po 6-10 odvisno kake so,zvežem spodaj skupaj z rafijo(ki jo dobiš najbolj ugodno v interšparu).Potem pa šopke vejic vežem na obod iz trsa eno za drugo,da nastane zeleni venček.Letos sem kupila svečke v obliki zvezdi in ker so manjše sem naredila podstavek iz majhnih koščkov trsa in nanje pritrdila sveče.Potem pa venček okrasim z kakimi majhnimi bučkami,trakci,rafijo,cimetom in z plodovi iz gozda(storžki,želod,žir,šipek,…)Na koncu pa malo posprejam z zlatim ali srebrnim sprejem.Zdaj čez vikend sem naredila deset venčkov in vsak je drugačen.

Jaz sem ga danes naredila. Naredila sem ga iz suhega cvetja, ki sem ga vzgojila in posušila sama(suhocvetke, statice, limonium,…). Nad njem sem navdušena in komaj čakam prve adventne nedelje. LP

New Report

Close