Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! darilo za komisijo

darilo za komisijo

Pozdravljeni 😉

No bliža se dan, no ja se že mudi (26.9) ko bom imela zagovor diplome in me zanima kako je danes z darili za komisijo je to še vedno običaj ki se ga spoštuje ali….
Nekateri so kupili nekateri ne……..no ja problem imam pa tudi kaj naj kupim. Profesor- mentor star 40 in dve profesorici okoli 50 let. Nimam glih veliko denarja imela sem v mislih – za njega steklenico boljšega vina pa še kaj zraven sam ne vem kaj, za profesorice pa kak okrasni krožnik ali keramičen podstavek za svečo + sveča, suho cvetje nekaj takega. Kaj mislite? Vsaka ideja seveda dobrodošla 🙂
Hvala in LP 🙂

nisem še slišala za ta običaj. verjetno najbolje, da se pozanimaš med kolegi na vašem faksu, ker mogoče ima vsak faks svoje navade.
kolikor jaz vem, se naroči hrano (kakšen narezek) ali se jih povabi na kosilo. me zanima, kaj bodo menili drugi.

Tudi jaz še nisem slišala za tako tradicijo. Jaz sem kar na faksu v konferenčni sobi pripravila po diplomu narezek, pijačo in malo slanega in sladkega, povabila komisijo, prijatelje, sošolce in starše in smo se imeli prav luštno. Je pa najbrž na vsakem fasku malo drugače.

prvič slišim zakaj takega in moram rečt, da se mi zdi obupno. folk, pretiravate s tem. darilo za dohtarja, darilo za mentorja, darilo za nevemkoga…še malo, pa bomo nosili darila tudi uslužbenkam na bančnih okencih….ker so nam dale NAŠ denar…daj no, saj mentor samo opravlja svoje delo, saj ne pride na tvoj zagovor v prostem času, valjda!

MOj oče navadno kot mentor dobi darilo – steklenico ali kaj simboličnega, kot član komislije pa nikoli.

V večini je navada edino pogostitev, pa še to so vedno bolj simbolične – seveda tudi odvisno od faksa. Nič ni narobe, če mentorja vprašaš.

mislim, da ne bo nič narobe, če ne daješ daril

pri nas na ef dajanje darilc ni bil običaj (vsaj pred par leti ne)

Jaz sem mentorici nesla velik koš dobrot z vinom vred. Ostalim dvem v komisiji pa še flaško vina in flaško teranovega likerja skupaj zapakirani. SO bili zelo presenečeni, pol pa smo še flaško šampanjca odprli. Za jest nič, ker nas je bilo veliko in so bili zagovori eden za drugim. Niti ni navada na našem faksu, odločitev vsakega posameznika. Jaz sem izbrala rajši to kot zakusko in ne vem še kaj. Je pa res, da imamo vino doma in razen kave in kosa potice, ki ga je vseboval koš nisem kupila. Tako, da fiančno ni predstavljalo težav.
Lp

Jaz sem komisijo povabila na pijačo, mentorju pa sem podarila knjigo o modri barvi, ker vem, da ga to zanima. Mislim, da si je zaslužil, saj sem ga lahko poklicala kadarkoli sem želela, dal mi je vse številke, e-mail naslov,… Skratka pomagal mi je kolikor se je dalo.

Joj, hvala, da ste me spomnili, skoraj bi pozabila. Meni se tudi zdi kakšna steklenica močnejše pijače kar ok, ampak a ne mislite, da ima on tega že vrh glave?? Samo razmišljam, ker vem, da imajo eni zdravniki takih stvari že toliko, da so prav nejevolni in se v trgovini dogovorijo, da lahko potem vse to prinesejo nazaj. Knjiga se mi zdi tudi res lepo darilo, toda če ne veš, kaj ga zanima, je težko. Kakšne preveč čudne okrasne predmete pa tudi ne vem, kako bi zgledalo. Dajte pomagati še meni…

In kdaj to potem daš? Imaš v avtu in takoj po zagovoru leufaš iskat ali kako? Mogoče sprašujem neumnosti, ampak se vedno spomnim, kako sem poskušala obdariti inštruktorja v avtošoli in kako čudno je vse izpadlo.

Jaz sem odprla le flaško šampanjca in prinesla skledo res okusnih jagod. Bili so presenečeni in zelo zadovoljni (komisija je imela še kup obveznosti, tako da ni bilo časa za kakšno zakusko). Prineseš pa tudi svoje kozarce za šampanjec, da ne piješ iz jogurtovih kozarčkov ali tistih od zenfa :).Če prineseš kaj več, je pač potrebno prositi koga za pomoč .Nobenih daril.
Je pa to res odvisno od faksa.

LP

Pozdravljeni

Najprej hvala za pomoč………..no moj zagovor je mimo bilo je super. Darila nisem nesla. Pozanimala sem se na faksu in je bilo kakor pri komu tako, da sem se na koncu odločila da dam darilo sam mentorju. Nisem ga imela takoj da ga dam po zagovoru tako da ga nesem naknadno in to verjetno danes. Mislim da si ga zasluži ker mi je res pomagal, bil na voljo vedno ko sem kaj rabila. A pa še kaj sem kupila………razmišljala sem o knjige samo kot je že nekdo od vas napisal če veš katero ker nisem vedela sem se odločila za en dober pulover in liter vina 🙂 to je bilo nekaj kar se mi je zdelo fajn samo zdaj pa mi je malo neprijetno ker vem da si verjetno taka darila kupuje bolj bližnjim osebam. Samo nisem mogla preko svoje navade kar da kupim nekaj koristnega in običajno je to nekaj za obleč 🙂 ker mislim da imajo ostalih stvari kot tudi zdravniki vsega preveč. Fajn mejte in LP

Oh, blagor ti, mojega še najdem ne! :)))

Pulover? Hmm… To je pa res malce težko dati. Ampak na koncu bosta po moje oba vesela. Sporoči, kako je bilo. 🙂

New Report

Close