Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Kam popeljati tujce

Kam popeljati tujce

Hi,

naslendji teden dobim iz Avstralije obisk in sicer za cca 3 – 4 dni. Kam po Sloveniji naj popeljem svoje obiske, da jim bo Slo ostala v nepozabnem spominu ?

Sej za te klasične slovenske spote kot so Bled, Portorož, Kranjska gora, Postonjska jama , Bohinj,…..Kras itd. vem, pa vednar
ali ima kdo kakšno idejo, kam se še da, morda kakšen zanimiv kraj ki ni tako zelo skomercializiran ?

Hvala za vsak nasvet,

Sinja

če so mladi in kul, nujno na metelkovo …

V Brda, v kaksno vinsko klet. V dolino Soce, na kaksen rafting ali canyoning, Trenta, Kekceva domacija…

Pohorje( Rogla ), Prekmurje.

Zame so nekaj enkratnega Zajamniki v soncnem zahodu.To je od Pokljuke naprej. Lepo se imejte,kjerkoli ze boste! Babi

Soline, Piran, Lipica, Brda, Stanjel, Planica/Tamar/Zelenci, Trenta, Vrsic, Bohinj/korita Mostnice, Vintgar pri Bledu, Iski Vintgar, Cerknisko jezero, izvir Krke … ma, tega je tooooooooolk

Če so Avstralci potem hribi, skalovje. “moji avstralci” so bili nad tem navdušeni, bili so tudi pozimi in tako prvič okusili sneg :))
Pojdi po kakšen vodiš v knjižnico, pokaži jim par slik in jih odpelji tja kamor si želijo.

Ja, v dolino Soče čez Vršič- tujce navduši!

dolina soče in lipica 🙂

Velenje, muzej premogovništva – edini v Evropi – resnično nepozabno!

Tudi jaz sem pred kratkim imela goste iz Avstralije. Kam jih boš peljala je odvisno od tega, kje stanuješ in kaj tvoje goste zanima. Jaz sem jih peljala po Ptuju, na ptujski grad in bili so navdušeni. Pri vseh gostih pa resnično ‘vžge’ vinska klet, na Ptuju je sploh super, poleg ogleda spada tudi degustacija vin in nasploh je zelo zanimivo.

Še nekaj lepega, kar ljudje radi vidijo v Sloveniji: izvir Soče. Če so tvoji gostje navdušeni nad malo hribolazenja, jih to kar pleji gledat, ker je res čudovito.

Ali pa kakšna kraška jama (ampak ne ravno postonjske jame, ker je za moj okus preveč skomercializirana), to je tudi zelo zanimivo.

Lepo se imejte!

Logarska dolina…če ti ni predaleč

4 ni je premalo za vse lepote, ki jih premoremo, žal. Za avstralce razdalja najbrž ne bo ovira :))) zato imaš veliko možnosti.
Vsekakor jim pokaži “bisere”, če ne drugače si naredi pot, ki vodi npr. mimo Bleda (ne, da ti je cilj Bled) ali kakega drugega turističnega kraja.

Dolina Soče in izvir Soče sta nedvomno zakon, nadaljuješ čez Vršič in po Gorenjski.

Pokažeš jim lahko Kras, jih popelješ v osmico. Skočite še v Škocjanske jame.

Dolenjski griči so, tako kot Slovenske gorice zdajle v “razcvetu” – vinske poti so prav prijetne.

Logarska dolina – zakon!

Če ste v Lj. – Ljubljanski grad, stolp – od tam jim veliko lahko poveš.

Nisi pa povedala – ali so starejši, mlajši, športniki, popotniki, nič posebnega ….. to je pomembno in izlušči kar ti je bilo v postih napisanega, da bo pravo za tvoje.

Si pogledala na:

http://www.slovenia-tourism.si/nextexit/

Pa prijetne dneve s prijatelji!

kje točno je ta Kekčeva domačija? Sem že tolk slišala o njej.

sara

New Report

Close