Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Kako pridobiti prijatelje?

Kako pridobiti prijatelje?

Pozdravljeni, zanima me, ce imate kaksno zanimivo idejo, kako pridobiti cloveka za prijatelja?

Mislim, da ni nekega recepta, kako nekoga pridobiš za prijatelja. Namerno ne moreš nikogar “siliti”, da postane tvoj prijatelj. To pride spontano, ko se z nekom družiš in ugotovita, da imata npr. podobne poglede na svet, podoben način življenja ali pa kakšne druge stične točke.
Ne zadajaj si naloge: ta bo moj prijatelj in pika, ker te lahko ta oseba kasneje konkretno razočara. Sama sem imela na začetku faksa sošolko, s katero sva se kar dobro ujeli (tako sem vsaj mislila), pa sem ji posvečala vedno več pozornosti, a na koncu ugotovila, da si je pol stvari, ki jih je govorila, izmislila.
Hočem ti povedati le to, da prijateljev ne pri-dobiš, ampak se prijateljstvo rodi kar naenkrat, nenamerno. Za ohranitev prijateljskih vezi pa je potrebno ogrooomno truda (z obeh strani).
Ne vem, ne poznam tvoje situacije natančno. Ali nimaš nobenega prijatelja ali pa hočeš pridobiti za prijatelja kakšno določeno osebo? V tem primeru ti lahko predlagam le, da s to osebo navežeš stik in boš videla, ali imata kaj skupnega.
Iz lastnih izkušenj pa ti lahko zagotovim, da prijatelja ne pridobiš, ampak ga najdeš. In po navadi je tvoj prijatelj potem tista oseba, za katero si najmanj misliš in jo na začetku celo spregledaš.

Hm, to se tudi jaz sprašujem…

“pridobiti človeka za prijatelja”

malce zamislila sem se nad temle stavkom.

Vse temelji na spontanosti ,še bolj pa sreči.

LP

Vsekakor se strinjam, da vse temelji na spontanosti in sreči. So ljudje, ki so tvoj tip človeka in se z njimi dobro ujameš in so tudi taki, ki so ravno nasprotno. Imeti moraš srečo, da spoznaš nekoga, ki je tvoj tip, ima lastnosti, ki jih pri ljudeh ceniš, ga zanimajo iste stvari kot tebe. Na to moraš gledati pri tem, ko izbiraš prijateleje. Površinsko je tvoj prijatelj lahko kdorkoli, globje prijateljstvo pa se razvije, če imata oba iste interese, če vaju zanimajo iste stvari. Formola prijatelstva je v stvareh, ki vaju povezujejo, pomembno je, da obstajajo stvari, zaradi katerih se družita, zaradi katerih si imata vedno kaj novega povedati.
Kako najti prijatelje? Odpri svoje srce, pogovarjaj se, klepetaj, iskreno povej kaj imaš rada, kaj te veseli, pokaži se takšna kot si v resnici in tisti, ki se jim zdiš zanimiva bodo našli tebe.
V skupini prijateljev je pomembo tudi to, da se znajo prilagajati drug drugemu, da skupaj gledajo v isto smer.

Če boš še kdaj pogledala to svoje vprašanje, ti lahko predlagam, kje lahko poskušaš spoznati ‘nove’ ljudi, ki bodo morda nekoč tvoji prijatelji.
Na primer na aerobiki (ali kateri drugi skupinski rekreaciji), v slikarski šoli (ali kakšnem druge tečaju) ipd., kjer spoznaš nove ljudi. Če so skupine bolj ali manj enake, pride prej ali slej do klepeta in spoznavanja, izmenjave e-mailov in telefonskih številk … Pri sebi pa tako veš, ali ti je nekdo blizu, ti ustreza, ali ne.

New Report

Close