Najdi forum

Iskanje umrlih pri porodu

Pozdravljeni,

sem študentka, ki nujno potrebuje določene odgovore. Prosim, če mi lahko pomagate tisti, ki kaj veste o tem! 🙂

Zgodba pa je takšna:

Že od majhnega vem, da 4 leta preden sem se jaz rodila je moji mamici ob porodu umrl moj tako ne usojeni brat. (To je bilo leta 1988) Nihče ne ve kje je pokopan oz. ničesar o njemu. Od svojih staršev nisem uspela izvedeti veliko o tem, saj sta se tej temi vedno izmikala in poudarjala le to kako se mami ne zaradi šoka pri porodu ne spomni ničesar (kako je porod potekal, da bi imela otroka v rokah, nasploh par mesecev po porodu). Zaradi takšnih in drugačnih razlogov ne morem priti več v stik s svojimi starši.
Z vsemi dokazi/razlogi, ki jih ne bom navedla, pa sumim, da je moj brat še vedno živ…

Zato me zanima naslednje:
– Kako lahko pridem do nekega seznama, kjer so zabeleženi umrli pri porodu določenega leta?
ali pa vsaj
– Katera babica je takrat pomagala pri porodu?
– Kako se sploh to beleži v porodnišnicah/mrtvašnicah?

Iskreno hvala za vso pomoč!!!

Zdravo!

Ko sem jaz za svoj porod brskala nekaj za nazaj ( s povsem drugimi razlogi) sem zvedela, da obstaja o porodu t.i. porodni zapisnik, ki se ga hrani ne vem kako dolgo, sigurno pa 6 let, ker tako starega sem jaz dobila. Kontaktirati moraš glavno sestro tiste porodnišnice, kjer misliš, da je rodila. Mogoče bo malo težav, ker je že to kar nekaj časa nazaj, pa ker nisi ti rodila – to so le osebni podatki, ki se ne dajejo v roke kar tako, pa čeprav si hči…

Pa veliko sreče.

lp

Leila18 vem za način kako zveš ali je otrok živ, ali je umrl. Tudi moja hči je zvedela za svojo polsestro, za katero ji njen oče ni povedal… Lahko me kontaktiraš na [email protected]

New Report

Close