Najdi forum

Park zvončkov na Žalah

Lep pozdrav!

Prvič se oglašam na tem forumu, izgubila sem dvojčici v 22 tednu. Zanimajo me dodatne informacije glede Parka zvončkov. V porodni so mi obljubili več informacij od osebja na oddelku, ki pa jih nisem dobila in jih ob vsej mešanici čustev tudi nisem zahtevala. Zanima me, če se upepelitev in raztros zgodita “avtomatično”, ali se kje zapiše priimek in ime otrok? Vsaka dodatna informacija mi bo dobrodošla, sicer se bom pa najbrž še obrnila na osebje v porodnišnici.

Hvala.

Pozdravljena mamica,
najprej moje sožalje ob izgubi tvojih deklic.
Kar se tiče Parka zvončkov pa naslednje ( če se že nisi pozanimala v porodnišnici ):
– na papirju, ki si ga dobila v porodnišnici si se morala odločiti ali te obvestijo o raztrosu ali ne
– priimek in ime otrok se lahko zapiše na tablico, ki jo potem pritrdijo na steno v parku. To pa urediš v pisarnah na Žalah – kadarkoli.

Toliko na kratko, če te pa še kaj zanima pa napiši,

veliko moči in poguma,
petra

Tudi z moje strani iskreno sožalje in veliko veliko moči v teh prvih dneh žalosti. Sama sem namreč takšno izkušnjo imela pred mesecem dni in vem kako neizmerno boli, potem pa moraš urejati še vse te formalnosti…

Vse kar je napisala Petra v zvezi s Parkom Zvončkov drži, želela sem samo dodati, da imaš za tablico na izbiro 2 varianti: lahko se odločiš za manjšo plastično (ne vem zdaj na pamet ampak mislim da stane od 1.500-5000 SIT) ali malo večjo, iz marmorja (ta stane 38.000 SIT). Drugače pa se je v zvezi s pogebom najbolje dogovoriti kar direktno z Žalami.

Veliko sončka v tvoj srček!

Pa še to! V mojem primeru je vse formalnosti v zvezi s pokopom urejal partner, ker sama nisem bila psihofizično sposobna. Sporoča ti še naslednje:
-da se je zelo dobro oglasiti individualno na Žalah in se dogovoriti za detajle. Slišali smo namreč za primer, kjer je prišlo do zamude pri pokopu (ljudje na pokopališču so čakali nekaj ur…), ki je bila posledica dogovarjanja zgolj po telefonu. Tega si verjetno nobeden ne želi, saj je že tako to najtežji dan v življenju in si emocionalno čisto na tleh in ni dopustljiva taka neprofesionalnost od pogrebnega osebja. Naši otročki si ravno tako zaslužijo dostojen pokop in midva sva mu to omogočila.
-lahko izbirate med individualnim raztrosom pepela ali skupinskim,
-pokop je lahko anonimen (brez prisotnosti svojcev) ali pa lahko poteka kot običajen pogreb, razlika je le v raztrosu pepela,
-lahko ste o raztrosu pepela obveščeni ali pa tudi ne, po vaši želji.

Samo toliko, v primeru, da še nimaš vseh informacij.

Najlepša hvala za sočutje in praktične informacije.

Draga mami,
najprej sožalje, zame bo jutri dva meseca boleče praznine za mojimi tremi fanti. Želim ti veliko poguma in razumevanja tvojih najbližjih. Ja, logistika jim pa na Žalah malo šepa. Midva sva podpisala, da želiva biti obveščena o raztrosu in sva potem za vsak primer še vsake nekaj dni preverjala in na koncu kljub temu zamudila raztros. Mož je klical celo isti dan, pa so mu zagotavljali, da jih sploh še niso dobili… Ja, za tablico se pa dogovoriš na Žalah, traja par dni da jo naredijo.

Mene pa zanima kje točno je ta park zvončkov?
Sama sem izgubila otroka v 7. tednu, tako da dejansko ni nikjer pokopan. Bi mu pa rada šla za Božič prižgat svečko.

Park Zvončkov je v bližini krematorija. Npr. ko prideš na pokopališče imaš krematorij na levi strani, park tvončkov je pa na desni strani. Tam v bližini spomenikov. Ko boš pogledala na desno stran boš videla hribček, ter v bližini polno svečk in igračk.

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Se pravi da je to na drugi strani ceste kot je krematorij? Tam kjer je v bistvu novi del Žal?

Ne, na isti strani kot krematorij – če s ceste zaviješ na pokopališče po “promenadi”, imaš krematorij na levi, greš skoraj takoj desno, vidiš spomenik in kot majčken gozdiček… Tam pol že ne moreš zgrešiti; je majhen hribček, pred njim pa zidek z imeni in igračami….

POZDRAVLJENI!
MENE NEKAJ ZELO ZANIMA,IN SICER TO,ČE JE POTREBNO RAZSIP PLAČAT!?
JAZ SEM PRED ENIM LETOM IN POL V DEVETEM MASECU RODILA MRTVO HČERKICO.KMALU PO POSIPU SEM DOBILA DOMOV POLOŽNICO-504 EVROV STE VE TUDI KAJ TAKŠNEGA DOBILE?

Pogreb se placa, vendar potem uveljavis povracilo od zavarovalnice, ce si zavarovana. To velja za osnovni pogreb, pac za del, ki ga krije v vsakem primeru zavarovalnica.

Tako je bilo pri nas, se bolje pa bi bilo, ce bi se Zale kar same povezale z zavarovalnico in bi to sami med seboj uredili.

Včeraj sem splavila 16 tednov starega sinčka.Rekli so mi da bo posip v parku zvončkov in nekaj sem podpisala(nisem bila sposobna sploh brati).Ali me bodo kaj obvestili o tem(otroček je poslan na genetiko piše na odpustnici)?Kako naprej ker bi mi veliko pomenilo da vem kje in kdaj bo?

Žal mi je za tvojega sina.
najbolje da pokličeš na Žale. g. Kokalj. On se ukvarja s tem. Pokliči in se pozanimaj.
Na listu ki si ga podpisala je verjetno pisalo če želiš biti obveščena ali ne. (pa pazi ker je treba parkrat poklicat in preverjat da ne pozabijo!). Mogoče je pa res najbolš da greš osebno tja.
Drži se!

hvala

MENI SO V PORODNIŠNICI REKLI,DA JE TA RAZSIP POPOLNOMA BREZPLAČEN IN MOJA SODELAVKA JE IMELA POVSEM BREZPLAČNO.KOLIKO STE MORALE PLAČATI VE?

LP

razsip se plača cca 500 EUR, potem pa dobiš povrnjeno od zdravstvenega zavarovanja.

ne razumem ravno najbolje o čem govorite.A to velja tudi za nas(baje da je za naše male otročke to skupinsko).Jaz bi si ful želela,če bi lahko imela rzsip tako,ne vem kako reči,samo z mojim otročkom(čeprav vse spoštujem,ne me narobe razumet).Nebi mi bilo žal dati karkoli,samo da se še enkrat poslovim in čutim njegovo bližino.Vem,da pišem morda za nekoga neumnosti a meni to veliko pomeni.Ali katera ve koliko časa se čaka na obdukcijo(mojega sinčka so odpeljali na genetiko)?Kdaj sploh lahko pričakujem zadnje slovo?Hvala vam vsem,res ste mi v veliko oporo v teh dneh.HVALA

draga mimi!
imaš ZS!

Midva nisva plačala nič, je pa po mojem razlika, vsaj kakor sem jaz razumela, ali rodiš v 22 tednu ali prej, ali kasneje.Kasneje se šteje za porod in je pisan tako rojstni, kot mrliški list in takrat plačaš in uveljavljaš povračilo, kot je napisala nn, če je prej, pa napišejo splav, brez rojstnega in mrliškega lista in je posip brezplačen.
Meni so rekli, da lahko imam individualni pokop doma, vendar glede na to, da so nama pisali pozni splav(čeprav sem bila v 23 tednu), ne moreva zahtevati povračila, pogreb pa bova plačala.
ne zaradi plačila, iz drugega žalostnega razloga sva se odločila za žale, kjer sva že imela enega sinka, da bosta skupaj vsaj onadva in kot sem že napisala nisva plačala.Moja znanka pa je, ampak je bil pisan rojstni in mrliški list.

lp
škratek

New Report

Close