Najdi forum

Prazna zibka, strto srce

Dragi starši!

Izšla je knjiga Prazna zibka, strto srce. Napisale smo jo mame, ki smo ob
izgubi otroka iskale literaturo, pomoč in v slov. jeziku nismo veliko oz.
skoraj ničesar našle. Tako se je porodila ideja za brošuro, zdaj je nastala celo knjiga. Namenjena je staršem, ki so izgubili otroka med nosečnostjo ali kmalu po porodu. Prav tako tudi svojcem, prijateljem, sodelavcem in zdravstvenemu osebju…

Knjiga obsega teoretično psihološki del o žalovanju, medicinski vidik
izgube otroka ter vire pomoči. V drugem delu so zbrane zgodbe staršev, ki
smo izgubili otroka med nosečnostjo ali kmalu po porodu.

Knjigo lahko kupite osebno na Društvu Hospic v Ljubljani, Dolenjska c.22
ali v Mariboru na Partizanski c. 12.
Na društvu jo lahko naročite tudi po telefonu: 02/25 25 570. Cena knjige znaša 2500 Sit (+poštnina 900 SIT).

Naročite jo lahko tudi po mailu: [email protected]
ali kupite v
knjigarnah: Vale Novak, Slomškova knjigarna, v kratkem pri DZS, MK, CZ in
ostalih manjših knjigarnah. V knjigarnah bo cena knjige znašala 3300 Sit.

Upamo in želimo si, da vam bo knjiga v težkem obdobju žalovanja v pomoč in uteho. Me smo si jo takrat močno želele, a je nismo našle.

Vse dobro vam želimo avtorice.

Hvala Frida! Za informacijo in za to, da je knjiga nastala. Že danes jo bom poskusila poiskati.

Hvala za to knjigo, ki ste jo napisale. Mislim in vem, da bo marsikateri izmed nas prav prišla. Res je… premalo je napisanega, povedanega. Bolečina največkrat ostaja skrita. Tako razjeda in boli… Iskrene čestitke tudi v mojem imenu.

Tanja

Velikokrat preberem ta forum. No zdaj pa se je to zgodilo tudi v naši družini. Bratrancu in ženi je umrl dojenček v drugem mesecu nosečnosti. To je bila njena prva nosečnost. Vsi smo se tako veselili tega dojenčka,…

Vzrok: plod se ni dobro ugnezdil v maternici in je razpadel. Ali je imela še katera isti vzrok? Kaj sploh to pomeni? Ali bo imela v drugi nosečnosti spet težave? Sto in sto vprašanj se mi poraja.

Nato pa sem pomislila na tole knjigo. Kaj mislite, kako bi ona reagirala če bi ji kupila to knjigo? Ali je ne bi to še bolj prizadelo, če slučajno ona želi pozabit. Prosim, svetujte mi.

Tudi jaz sem dobila to knjigo kot darilo…. po tem ko sem rodila mrtvo punčko v 26. tednu in mi je zelo pomagala… čeprav sem ves čas ko sem jo brala jokala, še posebej zgodbe, je pa nekje bil tisti občutek tolažbe, da nisi edina…. Čas celi rane, čeprav takšnih nikoli ne zaceli, so pa trenutki ko zopet sije sonce. Lahko se oglasi tudi na tale forum in poklepeta z nami, tudi to je meni zelo pomagalo…
LP Monka

Kje dobiti to knjigo? Iščem jo po knjigarnah, v društvu Solzice, vendar je nikjer ni…

Za izposojo jo ima kar nekaj knjižnic.

Lp,
Soncek

New Report

Close