Najdi forum

pregrada v maternici

Kar groza me je, ko pomislim, da se odločam za ponovno zanositev. Prvič sem imela spontani splav v 10 mesecu nosečnosti. Vzrok, maternična pregrada. Le-to so operacijsko odstranili. Kakšne so možnosti, da bo v drugo uspešnejše? Tolažim se, da sem morda bila v statistiki samo takrat le ena od treh, ki jih to doleti .. Hvala za odgovor!

Če so dobro opravili delo, imaš vse možnosti za srečno nosečnost. Imaš “srečo”, da so jo odkrili pri prvem splavu, mnogokrat so vsaj trije, preden ukrepajo. Pogum in vso srečo ti želim!

Pozdravljena! Verjetno si mislila, v 10 tednu. No, jaz sem imela odmrtje ploda v 8. tednu, nato pa mi je nova ginekologinja naredila UZ, in našla pregrado na maternici ter me čez 3 mesece naročila na operacijo. UZ je bil opravljen 3-4 mesece po čiščenju, mi2 sva takrat že začela “delati na novo” in sem bila že noseča, samo, da se ni videlo. Pa je rekla gin., da če bo uspešno, bomo pač pogosteje nadzorovavli nosečnost, če bi se mi ponovilo, pa bi bilo sigurno zaradi pregrade. Pa je 1. UZ v 7 tednu pokazal bitje srčka, čez teden, dva sem imela rahel rjav izcedek, pa sem bila od takrat na bolniški, in sedaj imam poleg 2 mesečno Kajo, zdravo. Res pa je da se je rodila 3 tedne prej, kar naj bi bilo lahko zaradi pregrade (ki povzroča spontani splav, ali pa prezgodnji porod). Pa je bilo vse ok, in je še vedno. Na gin. pregled sem naročena čez 1 leto, takrat naredimo ponoven UZ, ter se verjetno odločim za odstranitev. Je pa potrebno pozitivno mišljenje! Lp, Tea

Tea

ZDRAVO,

MOJA KOLEGICA JE ZANOSILA IN SPLAVILA TAKO KOT TI. UGOTOVLJENA JE BILA PREGRADA, KI JE BILA KASNEJE OPERACIJSKO ODSTRANJENA. POTEM JE SPET ZANOSILA(PO 3 MESECIH) IN PO DVEH MESECIH SPLAVILA. POTEM JE SPET ZANOSILA IN DANES IMA PREKRASNO PUNČKO.
VSE BO UREDU, SAMO NA SE OBREMENJEVAT Z NEPOTREBNIMI ZAPLETI. VSAK PRIMER JE DRUGAČEN IN MORDA BOŠ PRAV TI TA SREČNICA KI JI BO V KRATKEM USPELO. JAZ SEM NA FORUMU NEPLODNOST IN MI ŠE NI BILO DANO OBČUTITI KAKO JE KO ZAGLEDAŠ DVE ČRTICI…
SREČNO, SAJ VEŠ DA TI BO USPELO
BRINA

Jaz sem imela pregrado. Odstranili so mi jo se pred nacrtovano nosecnostjo – po nasvetu moje ginekologinje. V nosecnosti je bilo vse ok in imamo leto dni starega fankta.

Cimprej na operacijo (je zelo preprosta). Misli pozitivno. Vse bo v redu.

Hvala za vse vzpodbudne besede. Upam da nama uspe čimprej in da bo res vse vredu. Zdaj mi je malo lažje.

PS: za Brino – kako je z 2 črticama in zamudo? Držim pesti!

Tudi jaz sem imela pregrado, ki so mi jo odstranili in moja punčka je sedaj stara 2 leti in osem mesecev – sem tolk natančna ker je ravno za silvestra rojena….
Veliko sreče želim in lep dan
Zala

Tudi meni so odkrili pregrado, vendar šele pri drugi nosečnosti. Prva se je končala s prezgodnjim porodom, posledica so bile hude možganske krvavitve in cerebralna paraliza. V drugo so mi že na prvem UZ odkrili pregrado, bila sem na bolniški in naša sončica se je rodila celih 10 dni po roku. Skratka… za srečo moraš iztegniti roko sam.

po 6 mesecih mi je ponovno uspelo. zdaj sem v 12 t in je zaenkrat vse ok.

No, podobno imam tudi jaz. Prvič splav v 10. tedenu, zdaj sem ponovno noseča v 12. tednu in ginekologinja je opazila pregrado. Od takrat sem na bolniški, pa ne vem, kaj lahko počnem. Napisala mi je krajše sprehode in počitek, tako se čez dan dolgočasim…
V petek imam pa NS in upam na najbolje 🙂

http://barbaraingasper.moj-album.com/

Če dobro pogledaš prejšnji post ima jaz11 že nekaj let starega otroka. l.p.

Marby! Veliko sreče. Naj se ti vse lepo konča, da boš dobila v naročje zlatega zdravega otročička. Držim pesti!

Lep pozrav!

V januarju sem imela v 7 tednu abrazijo.Odkrili so mi minimalno pregrado,sem na čakalni listi za histeroskopijo,vendar sem zanosila.Zelo me je strah ponovnega splava,kakšne so moje možnosti?

Lp klara

Punce, jaz sem taka, ki je rodila kljub pregradi. PO prvem spontanem splavu sem se zelo pazila. Moj otrok je zrasel v levi polovici maternice, rodil se je po naravni poti. Res je bil porod dolgotrajen, otrok pa malce lažji (2900 g), a danes je čvrst kratkohlačnik. Šiker, možnosti so zelo zelo dobre!

hej,
tudi jaz imam pregrado v maternici in v prvi nosečnosti je potekalo vse normalno. Nobenih problemov, otroka sem donosila, rodila po naravni poti, brez zapletov, a takrat sploh nisem vedela, da imam pregrado. Za tem sem zanosila še trikrat in v vseh treh nosečnostih mi je odmrl plod v 8. do 10. tednu nosečnosti. Po prvih dveh splavih sem menjala ginekologinjo in šele ta “nova” ginekologinja mi je povedala v čem je “težava”. Zdaj grem na poseg in popolnoma sem prepričana, da bo moj Jakec dobil brateca ali sestrico.Tako da, glavo pokonci in ne obupat!

Tudi meni je G ugotovil pregrado po drugem SS. Prva nosečnost je bila OK, imamo sinka starega 3 leta. Pa bi radi še kakšnega in sem sedaj imela dva SS, obakrat v 7em tednu, in ugotovljena je pregrada. Zanima me kako dolgo si v bolnišnici,na operacijo bom šls v MB.

poznam 2,ki sta kar kmalu po odstranitvi zanosili (ena je prej imela 2SS,druga 1)

Pozdravljene..

Imam eno vprašanje. Bila sem v bolnici da mi odstanijo pregrado v maternici. Zaradi prevelike bolečine so poseg prekinili in morala bom na op z narkozo. Sedaj kljub temu da posega niso dokončali krvavim… Strah me je da niso česa predrli… Ali je imela katera podobno izkušnjo???

Hvala za odg in lep pozdrav

zdravo imela sem 2 x spontani splav do 3 meseca in se bojim da ni pregrada vendar pa je biu zarodek povecan .po enemu letu ne morem zanositi. hvala

New Report

Close