Najdi forum

vprašanje

Spoštovani,
upam,da mi lahko kdo odgovori na moje vprašanje.
Ali je pri fibromialigiji bolečina stalna ali pride in mine? Na primer: zjutraj te nekaj časa boli vrat, potem si do popoldneva brez bolečin, popoldne te nekaj časa boli hrbet, zvečer pa za nekaj trenutkov začutiš meča. Je bolečina vedno simetrična, npr. hkrati na desni in levi strani? Je bolečina npr. prisotna ves čas v hrbtu ali le pri določenem gibu, oziroma se stopnjuje z gibanjem in se poslabša ne takoj po gibanju pač pa naslednji dan.
Je pri tej bolezni res povišana sedimentacija?
Ali čutiš bolečino v tistih točkah, ki so bile merilo včasih? Moja zdravnica, ki ji sicer zaupam, priznava, da o tej bolezni ne ve dosti. Zato upam, da mi bo odgovoril kdo, ki ima s tem izkušnje in se mu najlepše zahvaljujem.
Lep dan vsem.

Saj sem prebrala že veliko na vašem forumu, pa odgovorov na ta konkretna vprašanja nisem našla. Moja zdravnica sicer pravi, da je z mano vse OK, ker imam sedimentacijo v mejah normale. Od skrbi pa sem že kar depresivna in tesnobna.
Lepo prosim, če mi lahko kdo odgovori. Zelo mu bom hvaležna.
Lep dan!

Vaša zdravnic se je zmotila. Z vami ni vse v redu. Vaše telo vas na to opozarja. Morda vam bo pomagalo tole:

HRBET je naša opora. Težave s hrbtom navadno pomenijo, da čutimo, da nam manjka opora. Prepogosto mislimo, da nam oporo dajejo le naša služba ali družina ali soprog. V resnici nam vso oporo daje vesolje, življenje samo.

Bolečine v zgornjem delu hrbta pomenijo, da občutimo pomanjkanje čustvene podpore. Mož/ljubimec/ prijatelj/šef me ne razume ali me ne podpira.

Srednji del hrbta predstavlja krivdo in vse, kar skrivamo za hrbtom. Se bojite videti, kaj je za vami, ali to skrivate? Se vam zdi, da imate nož v hrbtu?

Se počutite ,izžgani’? Vas skrbi denar? Potem vas morda boli spodnji del hrbta. Te bolečine povzroča pomanjkanje denarja ali strah pred denarjem. Količina denarja, ki jo imate, nima nič opraviti s tem.

Veliko ljudi misli, da je denar najpomembnejša stvar na svetu in da brez njega ne bi mogli živeti. To ni res. Obstaja nekaj veliko pomembnejšega in dragocenega, brez česar zares ne bi mogli živeti. Kaj je to? Naš dih.

Dih je najdragocenejša stvar v našem življenju in vendar se nam ob izdihu zdi samo po sebi umevno, da nas naslednji vdih že čaka. Če ne bi ponovno vdihnili, bi v treh minutah umrli. Če nam je Sila, ki nas je ustvarila, podarila dovolj sape za vse življenje, zakaj ne bi verjeli, da bomo dobili tudi vse druge stvari, ki jih potrebujemo? ( http://samospoznanje.johnymas.info/?id=50).

http://www.om-ezoterika.com/ozdravimo-bolecino-hrbta.html
http://www.aktivni.si/zdravje/alternativa/custva-pravi-vzrok-bolecin-v-hrbtu/

Vsa slaba energija se nabere na hrbtu. Prosite koga od domačih, če vam zmasira( splahne) hrbtenico. V EM se temu reče Spinal flush,

https://www.youtube.com/watch?v=e6H7gIGuIF8

Breda

Spoštovani,

nobenega pravila ni, ki bi enoznačno veljalo za vse bolnike. Bolečine so lahko konstantne ali pa se pojavljajo in izginjajo (zlasti na začetku bolezni predvsem v povezavi z različnimi negativnimi dejavniki, kot so: vremenske spremembe, hormonski ciklus, fizični napori, prisilna drža, prehranske “pregrehe”, duševne preobremenitve … ipd.). Bolečine se neredko selijo po telesu in se pojavljajo zdaj tu zdaj tam (npr. v ramenskih sklepih, potem pa kar naenkrat v kolenih, pa spet v stopalnih kosteh, v vratu, pa nato navzdol po hrbtenici in v mišicah hrbta … in tako naprej in tako nazaj brez kakšnega reda … , da se včasih kar šališ na svoj račun …
Možno je, da se posebej bolečih točk v mišicah bolnik niti ne zaveda, ker občuti bolečino razpršeno po telesu, točkovne občutljivosti pa se zave šele ob slučajnih pritiskih na občutljiva mesta (npr, ob masaži hrbta, umivanju, dotiku bližnjih ali zdravnika, lastnem pritisku ipd.)

Vendar pa strokovna merila za diagnosticiranje bolezni FM zahtevajo (med drugim) “trajanje simptomov enake jakosti najmanj 3 mesece”, prav tako pa poleg bolečin upoštevajo še druge znake in simptome (razširjenost bolečine in stopnjo resnosti drugih simptomov; več glej tukaj: )

Povišana sedimentacija ni pravilo bolezni FM in tudi ne eno od diagnostičnih meril.

Na spletni strani Društva za fibromialgijo () najdete številne informacije o bolezni. Priporočam ogled Zbornika prispevkov, ki so jih napisali priznani slovenski medicinski strokovnjaki (tukaj: http://www.skufmslovenija.org/objave/tiskane-publikacije/) in bodo strokovno primerni tudi za vašo izbrano zdravnico.
Osebne izkušnje večjega števila bolnikov pa si lahko ogledate v rezultatih ankete, ki smo jo izvedli med bolniki (tukaj: http://www.skufmslovenija.org/o-bolezni/raziskava-med-bolniki/ ).

Želim vam vse dobro in uspešen spopad s težavami!

Spoštovana gospa Breda,
hvala za vaš odgovor. Kako res je, počutim se, kot da nimam opore, nobene od nikogar, niti čustvene. Ves čas čutim krivdo. (Odkar je umrla ljubljena oseba, se čutim krivo, da nisem prej opazila, da ji zdravje peša, da sem jo pustila na cedilu, da nisem bila bolj vztrajna za obisk pri zdravniku… 🙁
Edino denar me ne skrbi, vsaj za enkrat ne.

Me pa skrbijo moje bolečine, oz. boleče mišice.

Spoštovana gospa Veronika,
hvala za vse informacije. Nečesa (se opravičujem) ne razumem: trajanje simptomov enake jakosti. To je mišljeno npr. vsakodnevna bolečina, ki ne mine? Ali mogoče bolečina na istem delu telesa tri mesece? Torej sem ne spada, če imaš bolečine 5 mesecev, pa niso prisotne ves čas dneva in je en dan boljše drugi pa slabše.

Mi lahko prosim to razložite, ko boste imeli čas?
Saj ne vem, mogoče me daje tudi depresija. Tudi tam so prisotne bolečine. Ali pa anksioznost. Od omenjene tragične izkušnje me je ves čas strah.
In tega moj parter ne razume, mislim, da mi zameri.
Hvala za odgovore.
Lenka

Vsakodnevne bolečine, ki ne minejo … Vendar pa je sindrom fibromialgije več kot samo bolečinski sindrom, saj vključuje še številne druge simptome, kot so: bolezenska utrujenost, motnje spanja, slabosti in bolečine v želodcu, prebavne motnje, vzdraženost sečnega mehurja, kognitivne motnje, lahko tudi depresivno razpoloženje in anksioznost …

Hvala za odgovor, gospa Veronika.
Lep ponedeljek!
Lenka

New Report

Close