Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Fibromialgija – razumevanja NI

Fibromialgija – razumevanja NI

Pozdravljeni!

Je pa hecno, res….s temi našimi splošnimi zdravniki…sedaj mi že gre pošteno na smeh…
Že res, da moram zamenjat svojo zdravnico, ker mi ne prizna niti dneva bolniške, saj pravi, da je pri fibromialgiji vse “v glavi” in da si vse bolečine prikličem sama s stresom. Čudno, okolica mi pravi, da izgledam flegmatik, tudi sama potrjujem, da sem, saj si ravno vsake stvari ne ženem preveč k srcu, z izjemo komentarjev moje zdravnice. Ta me zares zna spravit s tira…

Kako to, da niso vsi splošni zdravniki enako informirani glede te bolezni? Sama imam potrjeno diagnozo fibromialgije s strani revmatologa, ampak je moja zdravnica ne upošteva, pravi, da to ni bolezen… Kot pa berem na forumih, imate ostali zelo razumevajoče osebne zdravnike, nekateri ste celo z njihove strani uvrščeni kot invalidi neke stopnje…

Pa da ne bo pomote: sama ne iščem bolniške, še manj pa priznane invalidnosti! Me pa jezi, da nimam niti razumevanja… Ali mi zna kdo svetovati, kje na Primorskem obstaja splošni zdravnik, ki razume situacijo fibromialgije? Ali so na našem koncu sami puhoglavci???

Lp,
LILU32

Spoštovani,

predlagam, da se pridružite današnjemu srečanju primorske skupine za samopomoč, kjer boste lahko neposredno izmenjali izkušnje.

Objavljam vabilo:

SKUPINA KOPER obvešča bolnike s fibromialgijo in bolnike s sindromom kronične utrujenosti ter zainteresirane, da bo srečanje skupine za samopomoč

v petek, 30. 01 2015, ob 17. uri

v sejni sobi Krajevne skupnosti Bertoki

v Zadružnem domu Bertoki.

Sejna soba je v I nadstropju, nad gostilno Kortina, dostop je po zunanjih stopnicah, preko terase nad Mercatorjevo trgovino.

Lilu, pozdravljena!
Žal ne bom napisala kaj hudo spodbudnega, rada bi le povedala, da soloh nisi edina, ki jo zdravniki tako obravnavajo. Jaz sem še ena taka. Imam mlado zdravico, ki si (tako pravijo) ne dovoli “soliti pameti”. Tako ji niti kupa natisnjenih člankov ne upam pokazati. Pri prejšnjem obisku mi je celo namignila nekaj takega:”Saj veste, da to ni nič dokazljivega”. Zamenjati…..Saj ni kaj veliko izbirati. Jaz pa že leta utrujena, izčrpana od nič, z bolečimi sklepi in mišicami, glavoboli,….So dnevi, ko bi jih preživela v postelji. In čedalje več jih je.
Lahko se oglasiš, pa bova malo pojamrali, bo bolje:)
LP

Pozdravljeni,

Ko boste dojeli, da vas ne zdravi zdravnik, ampak se sami, se bodo stvari gotovo premaknile ba bolje. Samo ne čakajte predolgo.

Vprašajte se, kaj v mojem življenju je šlo narobe, katero obdobje v svojem življenju bi najraje preskočila, česa, kar se mi sedaj dogaja, nočem in na koncu, kaj lahko spremenim, da se da se mi bo zdravje vrnilo. Nihče ne pride k zdravniku zaradi slabih odnosov, temveč zaradi določenih težav, ki so posledica tega. Nerešene čustvene težave so vzrok za 85% vseh bolezni( ali več). To je možen vzrok za vaše težave. Vaše travme in seveda vaših prednikov in iz vaših preteklih življenj.

Zdravnik blaži simptome, ne odpravlja pa vzroka. Tega moramo žal poiskati sami ali s pomočjo strokovnjakov, ki to znajo. V pravih pogojih se telo zdravi samo. Samo malo mu je treba pomagati ……

Ni čudežne pilule, ki bi jo predpisal zdravnik…Nekateri zdravniki v ZDA svoje paciente najprej naučijo tapkanja, ker so ugotovili, da pri nekaterih težavah samo to pomaga. Drugače se težave vračajo. Zakaj? ker ni bil odpravljen VZROK.

Priporočam vam, da obiščete tole:

VABLJENI TUDI V IZOLSKO KNJIŽNICO:

http://www.izo.sik.si/sl/prihajajoci-dogodki/202eft-ali-tapkanje-prva-pomo-za-ustvene-stiske

Mestna knjižnica Izola in Borza znanja Izola vabita na predstavitev z naslovom

EFT ali tapkanje: prva pomoč za čustvene stiske.

Breda

Pozdravljena!
Z vsem spoštovanjem, gospa Breda, ampak skoraj alergijo dobim, ko mi nekdo reče, da moja bolezen izvira iz psihe, da je vse v moji glavi in podobno.Končno mi je to potrdila tudi psihiatrinja, saj psihičnih problemov nimam (in potrdila je tudi mojem mnenju, da bi bolečine in ostali simptomi bolezni, če bi bili samo v glavi, po preizkusu velike palete zdravil, ki so na voljo, izginile). Ko in če bom psihične probleme imela, bodo gotovo posledica leta trajajočih problemov s sindromom fibromialgije.

Vaše pisanje se mi je do bolnikov s fibromialgijo zdelo kar malo podcenjujoče. Oprostite mi, če ni tako, ampak tako je prebrati. In nimam namena odpirati nikakršne debate, samo napisati svoje mnenje.

Seveda gre v življenju vsakega človeka lahko veliko stvari hudo narobe, pa vendar sama nerešenih čustvenih težav nimam (vzorna dijakinja, uspešna študentka, razumevajoča družina, ….). Na travme mojih prednikov pa žal nimam vpliva. O svojem preteklem življenju prav tako ne vem ničesar in se tudi ne ukvarjam s “preteklim življenjem ali Življenji”.

Seveda se bolniki zdravimo tudi sami, saj sami najbolj vemo, kaj nam pomaga, da si olajšamo življenje (od kopeli, masaž, vegetarijanske hrane, prehranskih dopolnil, raznih alternativnih zdravljenj……), ampak ob podpori in spremljanju zdravnika, ki mora prepoznati tudi našo bolezen, se ustrezno zavzeti za nas, nam predpisati ustrezna zdravila in terapije, .. Čisto sama pa se žal ne morem (in si tudi ne znam in ne upam) zdraviti, saj imam diplomo iz čisto drugega področja, kot je medicina (vsi pač nismo za vse).

Lepo pozdravljena!

Pozdravljeni,

napisala sem MOŽEN vzrok. Kaj je pravi vzrok bi vam morda lahko povedal nekdo, ki se ukvarja s Karmično diagnostiko. Želim vam veliko uspeha pri iskanju pravega zdravnika. Ta čas pa bi morda razmišljali takole:

“Čeprav 100 % vem, da se tale Breda pošteno moti, dopuščam možnost, da se je v mojem življenju zgodilo tudi kaj takega, česar se ne spomnim….

EFT pogosto deluje takrat, ko nič drugega ne deluje….

Gospa, ki vodi EFT delavnice na Primorskem piše tudi tukaj:
http://eftzgodbezanavdih.blogspot.com/

Breda

To, da bolezen prihaja iz glave ni mišljeno, da imate psihične težave.
Vsaka bolezen-VSAKA prihaja iz možgan, dokler človeštvo tega ne bo uvidelo bo bolno, hudo bolno!!!!
In vi gospa, boste imeli alewrgijo še dolgo, dolgo časa dokler boste tako razmišljali.

Ja, pomota, vi niste Lilu32. Nisem pogledala, kdo je avtor zadnjega prispevka.

Po kratkem opisu težav, ki ste jih navedli, bi lahko bil vzrok v prebavi. Vse bolezni se začnejo v črevesju. Premalo prebavnih sokov, slabo prebavljena hrana, alergije, intoleranca na hrano, bolečine po telesu, glavoboli….Kar seveda na dolgi rok ni dobro, ker telo ni pravilno prehranjeno….

Nisem zdravnik, toda mislim, da to, kar se vam dogaja ni malenkost. Vaše telo vam nekaj sporoča, samo zdravnik tega ne vidi. Svetujem vam naturopata, ali nekoga, ki gleda telo celostno.

Erika Brajnik :http://www.noviglas.eu/%E2%80%9Ctelo-nam-govori-le-prisluhniti-mu-moramo%E2%80%9D

Pa kakšna energijska tehnika bi vam tudi verjetno pomagala: EFT, EM, Qigong…

Breda

Bravo ga. Kianna,
tudi jaz vas podpiram, najprej je bolezen in s tem povezane bolečine, nato je psiha, saj telo ne zmore več prenašati 24 ur na dan bolečin. Sama skušam in se trudim na vse načine, da ostanem pozitivno naravnana, nisem podvržena nobene stresu, da bi mi vplivalo na bolečine, saj sem cel dan doma in se res posvečam sebi, jem zdravo, se razstrupljam, pa se bolečine niso zmanjšale in še nastale so mi bulice po stegnih . Alternativne variante mi tudi niso pomagale. Zdaj ko je mrzlo vreme, me še bolj boli. Naša bolezen res ne izvira iz glave, saj je bilo dokazano v ZDA, ampak so prizadeti živčni končiči po celem telesu. Sicer pa lahko z biopsijo mišic to dokažemo. Nevrofiziolog vam bo to potrdil.
Vsak dan dobivam pošto z novimi informacijami iz ZDA, kjer je klinika za bolnike z FM in preizkušajo določena zdravila za zmanjšanje bolečin, ki pa niso uspešna pri vseh bolnikih. Seveda so določeni tudi prehranski dodatki, ki naj bi pomagali, vendar sama jih preizkušam slabe 3 mesece, vendar še ni rezultatov.

Lep pozdrav!

Louise Hay je v svoji knjigi Življenje je tvoje napisala nekaj takega: “Ne morete nekoga poslati k meni na terapijo in mu jo plačati, če on tega noče”.

Naša avra ima sedem plasti. V četrti plasti so shranjene naše navade. Navada je pa železna srajca. Pri kronični bolečini je telo navajeno imeti bolečino. Naša podzavest meni, da je ta bolečina za nas varna in je ne da. Ni varno spustiti bolečine. Naša zavest ne ve, kako razmišlja podzavest. Ko boste pa vi pripravljeni svoji podzavesti zavestno sporočiti, da je varno spustiti to bolečino, jo mogoče boste.

Vse celice našem v telesu se vsakih 7 let zamenjajo. Ampak bolezen pa ostaja. Zakaj? Ker ima vsaka celica v telesu spomin, nove celice prevzamejo lastnosti starih.

Vsak organ v telesu je povezan z določenim čustvom. Če imate težave z zdravjem imate tudi določena čustva…

Telo, um in čustva delujejo eno z drugim. Ko se eno sesuje, vpliva tudi na drugi dve. Ko eno popravimo, se tudi drugi dve popravita. EFT lahko deluje na čustva, telo in razum in dela čudeže….

Ampak samosabotaža nam pomaga, da smo tam, kjer smo….

Breda

Gledam TV, izbiram kaj zanimivega in zagledam znan obraz na Planet TV. Joj, tole pa poznam, je EFT izvajalka in hitro pogledam na internet da se prepričam, da je res. Pa ugotovim, da je še veliko več, kot to, uf, sposobna terapevtka in ima cel kup naslovov. Bravo! Taki terapevti, ki najprej iščejo rešitev iz svoje stiske in bolezni, sebe pozdravijo, postanejo najboljši.

Lahko sedite doma na kavču, samo pokličete, se energijsko povežete s terapevtom in se prepustite terapiji. Bolečina je znak, da ni pretoka energije.Terapevt vidi vaše energije, blokade in telo energijsko prečisti in ga naredi zopet pretočno. In še kaj drugega naredi, na kar se jaz ne spoznam. Gotovo boljši način od EFT-ja, ker sami pogosto ne vidimo, kaj je z nami narobe in moramo še odkriti, pa ni nujno, da odkrijemo…

To ni reklama, to je samo opozorilo, da obstaja več načinov, kako doseči bolje počutje. Alternativne metode so gotovo uspešnejše pri odpravljanju naših težav, kot klasična medicina.

Breda

OMEJUJOČA PREPRIČANJA, KI VAS NE PODPIRAJO

Starši svojim otrokom prvih 6 let njihovega življenja instalirajo program, ki se mu reče PPREPRIČANJE. To program se kot magnetofonski trak vrti v vaši glavi celo vaše življenje in vpliva kasneje na vse, kar se nam dogaja. Dobili so ga od svojih staršev na enak način.

Poznamo tri glavne načine programiranja, ki veljajo za vsa področja življenja. Vaša podzavest usmerja vaše zavestne reakcije. Še predno ste se zavedali, je že vaša podzavest vedela, kaj boste napisali. Prepričanja o odnosih, zakonu, denarju…..

1. Kaj ste slišali, ko ste bili majhni
2. Kaj ste videli, ko ste bili majhni
3. Kaj ste doživeli, ko ste bili majhni

Ko se mora naš globoko zakoreninjeni um odloči med logiko in globoko zakoreninjenimi čustvi, bodo zmagala čustva.

Vaši podzavestni programi določajo vaše razmišljanje.

1. Zavedanje: nečesa ne moreš spremeniti, če ne veš, da obstaja
2. Ko razumeta, od kod prihaja vaš način razmišljanja, lahko prepoznate, da vam je bil vsiljen od zunaj.
3. Ločitev: da dojamete, da ta način razmišljanja niste vi, da se od njega lahko ločite in se odločite, kaj želite.
4. Reprogramiranje: to spremenite!

Ko si boste rekli:

“Dopuščam možnost, da da je vse to res.”
“Dopuščam možnost da morda motim. “
“Dopuščam možnost, da se motim, da so se motili tudi moji starši.”
“Odprta sem za nova spoznanja, tudi, če bodo boleča”

Težko je razumeti, da vaša podzavest razmišlja drugače, kot vaša zavest, včasih čisto nelogično.

Kineziologija, testiranje energije je odlično orodje, da ugotovimo naša negativna prepričanja. Na vaše veliko presenečenje, bi ugotovili, da vaša podzavest noče, da bi se pozdravili. Niti sanja se vam ne, česa vsega vaša podzavest noče…Rekli bi: ” To je noro, to nisem jaz!”

Tehnike, s pomočjo katerih pa lahko to spremenimo so: EFT, NLP, Theta healig…..V knjigah vse piše, pa na internetu tudi… Pa obstajajo delavnice, seminarji…kakšni so tudi brezplačni…

Pa še zgodba, ki se glasi nekako takole:

Gospa je pekla kruh, pecivo, ali nekaj podobnega… Pa ga je vedno, preden ga je dala v pekač, na obeh straneh malo odrezala. Vprašali so jo zakaj to dela. Pa je rekla, da je tako delala njena mama. Pa so vprašali njeno mamo in je rekla isto. Pa so vprašali prababico, zakaj vedno odreže na obeh straneh ” Pa je odgovorila: Ker imam premajhen pekač.” :-).

Breda

Napisala sem veliko, pa se je vmes program zaprl, da sem predolgo na forumu. Shranila se je se je polovica, zato so napakice, ki sem jih potem spregledala, ker sem jih že enkrat popravila…

Breda

New Report

Close