Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Neenakomerno bitje srca

Neenakomerno bitje srca

Pozdravljeni!

Na pregledu pred operativnim posegom (blage zdravstvene težave) mi je zdravnik pregledal bitje srca z EKG. Ugotovil je, da srce bije neenakomerno, vendar da to ni nič narobe, saj je bitje sinusno (na zapisu piše: Sinus Arrhythmia, otherwise normal ECG). Sama nisem opazila nobenih težav v zvezi s tem, sem pa slučajno že prej opazila (s pritiskom prsta na žilo), da tu pa tam srce pri bitju malo “postane”. Ne vem, kako bi opisala, tu pa so podatki iz izvida:
Intervals: RR 659 ms Axis: P 59° P (II) 0.08 mV
P 80 ms QRS 80° S (V1) -0.89 mV
PR 142 ms T 20° R (V5) 1.36 mV
QRS 80 ms
QT 344 ms
QTC 425 ms

Prosim vas, če mi lahko malo razložite kaj pomenijo zgoraj navedeni rezultati oziroma kaj pomeni sinusna aritmija.

Še podatek o starosti: 27 let

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav!

V času snemanja EKG je srce bilo nekoliko hitreje, ostali izvidi so v mejah normale. Izgleda, da imate nekoliko neredno bitje srca zaradi živčnih vplivov.

Priporočam zdrav način življenja. Ne pozabite na redno gibanje. Morda bo kdaj potrebno blago pomirjevalo.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dober dan star sem 24let in imam probleme z srcnim utripom seveda da nebom pozabil da ze od malega sem imel sum na srce sem hodil v lj pa je bilo normalno potem pa pri 15letu spet pojavi hitro bitje srca in cmok v grlu strah!! V enem dnevu sem bil 3krat do 4krat k zdravniku se mi je ze mesalo preiskave vsega moznega ultrazvok ekg vse je ok prej da imam zdravo srce jas ga pa v usesah slisim v glavi cutim se v oci potem psihiater prej da mi to dela stres in psiha potem sem dobil procoloran imam prosim za odgovor lp

New Report

Close