Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija je to povezano s srcem

je to povezano s srcem

Torej stara sem 21 let. Že od malih nog veselo treniram po 2krat tedensko ples. Nisem ne debela ne presuha ampak glih taparava. Pred 2 letoma pa so je začelo dogajati sledeče in se še sedaj: ob manjšem naporu postanem zadihana (kar telo mi vleče k tlom, sključim se), bleda, noge se mi začno trest, počutim se da bom tik pred zdajci omedlela , komaj se zadržim na nogah in se dostikrat v zadnjih trenutkih odvlečem na stran kjer se poskušam umiriti. Nikoli prej se mi ni to dogajalo. No za lažjo predstavo napora pa lahko rečem še tole: pred poletjem sva z bratom začela počasi s tekom. Jaz sem bila ob še ne pretečenih 500m počasnega zmernega teka popolnoma na koncu zadihana, morala sem se ustavit ipd tek sva izvajala vsak drug dan in počasi pa se stanje ni spremenilo. Moja vzdržnost se ni nič povečala. Pač vedno sem pripisala to da nimam kondicije in bolj ko sem razmišljala o tem bolj jasno mi je bilo da nekaj ne more bit v redu. Doma grem parkrat gor pa dol po stopnicah v hiši pa sm zmatrana. Tudi spanec me precej rad mami, tudi čez 12 ur ko je to le mogoče grem in potem pa še čez dan. Okrog srca me občaso tudi špika ampak mi je splošna zdravnica rekla da je to zaradi šole iin takih stvari ampak ko sem ji omenila kaj se sedaj dogaja pa mi je dala napotnico za Kardiologa,. Tukaj pa vas prosim še za nekaj. Kam v LJ naj grem da bodo imeli koncesijo. Predlagala mi je na Metelkovo k otroškemu kardiologu ker sem še mlada. Kaj vi mislite o vseh opisanih zdravstvenih težavah, spada to na vaše področje?

Hvala

Kolikor mi je znano, otroci obiskujejo pediatre do 18 leta starosti, zato bi vam svetoval, da poiščete pomoč pri kardiologu za odrasle.

Če živite v ljubljanskem območju greste lahko na pregled v Kardiološko ambulanto na Polikliniki, Njegoševa ul. 6 ali v ambulanto Barsos, Gregorčičeva ul. 9 ali kam drugam.

Vaši podatki dopuščajo sum, da je res indiciran posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close