Najdi forum

leva noga

v mariboru so mi naredili balonizacijo aorte vpredelu kolka.bolečine pri hoji
vpredelu mišice ni več,pojavila pa semi je bolečina v levem kolku ki je čedalje hujša in me resno ovira pri hoji!ali je to povezano z ožiljem?hvala ZA ODGOVOR

V postu niste navedli na kateri strani so vam delali “balonizacijo” aorte. Verjetno na desni. Navajate, da se vam je pojavila bolečina v levem kolku. Če je sedanja bolečina podobna bolečini, ki ste jo imeli na desni strani pred bolonizacijo, je verjetno posledica zožitve aorte tudi na levi strani. Verjetno bi vam lahko dal najbolj točen odgovor kardiolog ali kirurg, ki je opravil balonizacijo.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V predelu levega kolka so mi v Mariboru naredili balonizacijo aorte v dolžini 8 cm. Zdravnik mi je rekel da je lepo uspelo,da pa se mi bo ponovilo v roku enega leta!Toda minilo je dva meseca pa se mi po 200m hoje zopet pojavlja bolečina v levem kolku,ki je z vsakim korakom vse hujša tako da zaradi bolečin ne morem vsaj 10 minut hodit!Zanima me vaše mnjenje ali se je žila ponovno zaprla in zakaj tako hitro.Sem že čisto obupan,saj pri svojem delu rabim veliko hoje.(star sem 55 let).Ker je na U.Z žil treba zelo dolgo čakat me zanima če se kje dela samoplačniško in koliko stane!Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Obžalujem, da je bil moj odgovor na vaš prvi post pomanjkljiv. Žal je bila pomanjkljiva tudi vaša informacija.

Sedanja bolečina je, kot ste napisali v drugem postu, na strani na kateri je bila opravljena “balonizacija”.

Prej ali slej se žile, razširjene z balonizacijo, ponovno zožijo. V večini primerov se to zgodi 6 ali več mesecev po balonizaciji. Izgleda, da se je pri vas žila ponovno zožila. Priporočam vam, da se nemudoma obrnete na zdravnika, ki vam je žilo razširil. Zelo verjetno jo bo treba ponovno razširiti.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

naročen sem na novo arteriografijo leve noge,na kateri so mi z balonom
razširili žilo v predelu levega kolka.Toda meni se pojavljajo vse hujše pekoče bolečine v obeh nogah tudi pri mirovanju.kot da bi imel v žilah vročo vodo ne krvi.Pojavila pa se mi je enaka bolečina v levem predelu vratu,ki se širi vse do vrha glave.prosim za vaše mnenje kaj se z mano dogaja,saj sem že čisto obupan!Hvala za odgovor!

Po vsebini vašega posta sklepam, da se zdravite zaradi napredujoče ateroskleroze žil spodnjih okončin.

Izgleda, da je bolezen tako napredovala, da so potrebni ponovni “invazivni posegi”.

Verjetno ste vašemu zdravniku že povedali, da imate bolečine tudi na levi strani vratu. Dvomim, da so znak ateroskleroze. Morda izvirajo iz hrbtenice.

Kljub velikemu napredku medicine, smo na nekaterih področjih še vedno premalo napredovali. Žal še nimamo dovolj učinkovitih zdravil proti nastanku in napredovanju ateroskleroze. Še vedno zelo priporočamo zdrav življenjski slog, kot glavno “zdravilo”.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

8.aprila so mi v mariboru ponovno razširili žilo v levem kolku in vstavili stens.Zanima me zakaj tako hudo boli kolk,če je žila zamašena(sedaj je bolečina v kolku izginila).Zanima me tudi diagnoza abnormalno število makrocitis(upam da sem pravilno napisal)Hvala za odgovor!

Pri človeku nastopi bolečina vselej, ko nastane draženje živca v bolečem predelu. Težko bi dal točen odgovor, zakaj vas je močno bolel kolk po zdravniškem posegu. Morda je šlo za večji izliv krvi iz žile, ko so vstavljali stent in je količina krvi pritiskala na okolišno tkivo.

Makrociti so mlade rdeče krvničke. Njihovo število se poveča ob krvavitvah in pri slabokrvnosti.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close