Najdi forum

Otekli prsti

Pozdravljeni,

moja mati (49 let) ima približno poldrugi mesec probleme z oteklima palcema na obeh rokah. Palca ima otekla, jih težko ali skoraj ne mora samostojno premikati (da pa se ju z zunanjim potiskom), jo bolita, sta rahlo modrikasta (bledo modra). Osebni zdravnik ni dal nobene diagnoze, je pa opravil določene krvne preiskave (ne vem točno katere vendar niso pokazale nič nenavadnega) in rentgen dlani, ki tudi ni pokazal nič narobe.

Kaj bi bilo lahko narobe, je to lahko povezano z preslabo prekrvavljenostjo, ali morda z revmatičnim obolenjem?
Bi bilo to lahko povezano z nategom kitnega in mišičnega tkiva zaradi pretrdega držanja volana pri vsakodnevni vožnji (izpit ima cca 6 mesecev in po mojem osebnem mnenju zelo trdo in nesproščeno drži/grabi volan) in do pred kratkim je imela ponoči avto zunaj in se je vozila z mrzlim volanom v rokah). Bi bili lahko vzroki tudi tu?

Prehranjuje se boljše od povprečja (zdravo) nima težav z preveliko telesno težo, in je že prebrodila fiziološke težave mene.

Prosim pomagajte!

lp Jure

p.s. Mati je sicer že obupala nad medicinsko stroko, jaz pa še nisem! Zatekla se je k bioenergetski fizioterapevtki, s terapijo energetskih poti na stopalih, ki je po mojem mnenju neprofesionalna in šarlatanska (vsaj sodeč po te kar sem prebral v njeni knjigi, in si je znotraj knjige nasprotujoče.)
Ker osebno nad medicinci še nisem obupal vas iskreno prosim za pomoč. Še enkrat Hvala!

Razlaga, zakaj zatekata palca na rokah in sta rahlo modrikasta, je zelo težka. Težko bi posumil na bolezen srca ali žil. Morda gre za mehanske vzroke z motnjo prekrvitve. Če je tako res, se mora stanje popraviti že po nekajdnevnem “nešofiranju” ali po fizioterapevtskih posegih v kabinetih uradnih ustanov oziroma komplementarne medicine.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close