Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija hitro bitje srca

hitro bitje srca

Spoštovani,
že nekaj časa (približno tri mesece) se mi pojavlja pospešeno bitje srca, zaradi katerega se prebudim tudi ponoči.
V novembru 2002 sem obiskala kardiologa, ki je postavil naslednjo diagnozo PROLAPS V.MITRALIS; LGL SYNDROM.
Naj povem, da sem stara 31 let in, da sem že dvakrat rodila.
RR: 140/85
EKG: sinusni ritem, inkompletni desnokračni blok, PR 0,12, obremenitev l. atrija.

Ali naj glede na težave ponovno obiščem kardiologa?
Hvala za odgovor in lep pozdrav, SAŠA

Bolniki s prolapsom mitralne zaklopke imajo pogostoma rahle bolečine pri srcu v obliki zbadanja ali pritiska (palpitacije), posebno pri nerednih utripih srca. Včasih imajo tudi občutek, da jim zmanjkuje zraka. Pri teh bolnikih je EKG v večini primerov povsem normalen. V redkih primerih so prisotne manjše spremembe (in kompletni DKB in sindrom LGL), ki bolnika ne motijo pri običajnih fizičnih obremenitvah. Pri hujših motnjah počutja predpišemo ustrezna zdravila. Kontrolo pri kardiologu svetujemo kadar se počutje poslabša (lahko po nekaj letih).

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Kako nevarno pa je to obolenje? Kako pogosta in močna je bolečina? Kakšen je utrip?

Prolaps mitralne zaklopke ni nevarna bolezen. Bolnikom odsvetujemo le prevelike fizične napore zaradi tega, ker poslabšajo splošno počutje. Bolniki s kratko dobo PR (0,12) so nagnjeni k napadom hitrega bitja srca. Če se napadi pogosto ponavljajo, predpišemo ustrezna zdravila, da jih preprečimo.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close