Najdi forum

Hiter utrip

Lep pozdrav.
Stara sem 26let,mamica 2letnici. V mladosti sem imela potrjen šum na srcu, ki pa je čez leta izzvenel.. Ukvarjala sem se dosti s športom, nikoli kakšnih problemov..
Po porodu pa so se začele moje težave, neredno bitje srca, nekakšna čudna bolečina v okolici srca.. Šla sem na UZ srca, vse naj bi bilo v mejah normale.
Levi preddvor 4,5cm kar je blaga dilatacija (če lahko obrazložite kaj to pomeni?), desni je podobno velik v vzdolžno osi. Desni prekat je blago dilatirani 2,9 cm (kaj to pomeni?), degenerativne spremembe pa so nekoliko prekomerno izražene. Kaj se da za to narediti razen zdravega življenja, to pomeni da sem tudi bolj podvržena za ‘hitro’ smrt oz kaki srčni infarkt če je ‘staro’ srce?

Najbolj pa me zanima to, ker mam še vedno težave tudi potem UZ, ki naj bi bil dokaj normalen.. (UZ je bil narejen 2019,poleti)
Ko recimo pomivam posodo, ali obešam oblačila torej čisto navadne stvari brez pretiranega napora, imam srčni utrip tudi po 150,165 na minuto. Nevem če je to normalno, kaj se da narediti?
Na urgenci sem bila, tam je bil EKG BP, srčni utrip 70.. Ampak tam sem bla na miru, nisem nič počela.. Bi mogla na kakšen obremenilnih test?
Malo sem zaskrbljena in glede na to da zdravnica moja še ne dela oz začne naslednji teden bi res prosila za kakšen nasvet. Hvala!!

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljena,

šumi na srcu v mladosti in tudi nekaj kasneje (navsezadnje pri 26ih še sodite v definicijo mladosti 🙂 so kar pogosti in večinoma t.i. funkcionalni, kar pomeni, da ne gre za bolezensko najdbo in je to normalno. Pomembno je, da se z UZ srca izključi resnejšo spremembo na srcu, ki bi prav tako lahko vodila v slišen šum.

Vaš UZ srca je torej normalen, meritev preddvorov in desnega prekata v opisani meri ni zaskrbljujoča (meritve so pravzaprav še v mejah normalnega), verjetno pa bi bilo dobro preiskavo čez 1-2 leti ponoviti. Degenerativne spremembe v vaši starosti niso značilne in bi bilo dobro to preveriti – tudi v primeru resnih prirojenih napak redko vidimo takšne spremembe na UZ srca.

Četudi bi bile opisane spremembe znak začetka neke bolezni (pa v to dvomim), ta hip ne bi mogle voditi v kakršnekoli težave, ki jih opisujete, zato le-te skoraj gotovo niso posledica bolezni srca.

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close