Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Premočno bitje srca

Premočno bitje srca

Spoštovani,

Stara sem 67 let, pred 7 leti sem bila na operaciji srcnih zaklopk. Zdaj imam obe zaklopki umetni.
Imam tudi blago aritmijo. Ampak to ni tezava.
Največja težava je močno bitje srca, razbijanje, ki me večkrat ponoči tudi zbudi. Kadar se pojavi to razbijanje si izmerimi utrip in pritisk in oboje je v mejah normale.
Utrip ponavadi okRog 68 .
Zadnjo leto je stanje nevzdrzno saj srce razbija močno po cele dneve in noci.
Strah me je kaj se bo zgodilo , saj je to stanje res nevzdržno. Zakaj se to dogaja ….in to v stanju mirovanja ?
Drugače hodim vsak dan na sprehod, nimam težav s prekomerno težo, se zdravo prehranjujem in ne kadim.
Bi mi mogoče priporočili kakšno preiskavo ali kakšne tablete s katerimi bi se stanje umirilo ?
In še to, bitje srca po operaciji seveda ni enako bitju srce pred operacijo
… sem se navadila na spremembo, ampak to kar se dogaja sedaj je pa zelo drugače od bitja srca takoj po operaciji.
To je močno razbijanje, ki ga slisim tudi v glavi
..
Lp, M

Spoštovana,

seveda bitje srca ni enako kot pred operacijo, saj zaklopki zagotovo slišite. Vendar močno bitje navadno pomeni, da je povečano delovanje nehotenega živčevja in je iztis srca močnejši. Stanje ni bolezensko, je pa vseeno dobro, sploh po že opravljenih posegih na srcu, biti pozoren in opraviti EKG. Če je normalen, ne gre za pomembno aritmijo in močnejši utrip ni zaskrbljujoč.

Svojih zdravil sicer niste navedli, zagotovo pa jemljete blokator beta – če odmerek ni previsok bi povečanje le-tega lahko pomagalo. Vsekakor pa ne bi bilo odveč poskusiti tudi s kakšnim Helexom ali podobnim zdravilom, da to nehoteno živčevje nekoliko umiri.

Pozdravljeni!
Najlepša hvala za Vaš hiter odgovor.
Pripisala bi se zdravila ;
– Nolpaza 20 mg
– Concor 10 mg
– Lanitop 0,1 mg
– Ampril 1, 25 mg
– Marivan 3 mg po shemi
Povdarila bi, da ko ” srce razbija ” , nimam nikoli povecanega utripa. Vedno je v mejah normale, utrip in pritisk.
Nekaj primerov utripa in pritiska, ko je srce res močno razbijalo.
– 68 utrip, 115/70
– 71 utrip, 111/64
– 75 utrip, 117/70
V tem stanju močnega razbijanja srca so mi naredili Ekg večkrat , 3x ni bil v mejah normale.
Če je možno, bi se z veseljem uglasila v Vaši ordinaciji na osebnem posvetu oz pregledu.
Lep pozdrav.

Spoštovana,

Hvala za poslan seznam zdravil. Iz njih sklepam, da imate tudi atrijsko fibrilacijo, kjer utrip ni enakomeren in lahko občasne utripe močneje čutite, to ni nič zaskrbljujočega. Vsekakor je terapija ustrezna.

K meni ste dobrodošli, tako preko kardiološke ambulante v UKC Ljubljana (kamor se naročite z napotnico Vašega zdravnika), kakor, če želite prej, samoplačniško (ali preko asistence PZA) v ambulanti Klinike Doktor24.

Do takrat pa vse dobro!

New Report

Close