Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija bolečina v prsnem košu

bolečina v prsnem košu

Pozdravljeni,
velikokrat se mi pojavlja bolečina v prsih. Boli me prsni koš ali pa samo leva stran v predelu srca. Največkrat me peče, zbada. Imam tudi kar visok srčni utrip, v takem stanju malo pod 100. Pritisk imam ok. Mislim, da se mi bolečina bolj pojavlja v času pred menstruacijo.
Sicer sem imela težave z anksioznostjo ampak so prenehale. Pred kratkim sem prenehala z jemanjem KT.
Imela sem tudi operacijo kjer so bile izvedene krvne preiskave (samo znižani trombociti- 2,9) in EKG ok.
Čeprav vem, da je lahko bolečina še vedno prisotna zaradi duševnih težav me še vedno skrbi. Saj mislim, da sem to dala čez, prav tako pa niso bile tako hude (nisem jemala nobenih antidepresivov ipd.)…
Bi lahko bil vzrok v čem drugem?
Hvala za vaš odgovor.

Zdravo,

bolečina je povsem neznačilna za t.i. angino pektoris. Verjetno gre, ob odvisnost od menstrualnega cikla, res za hormonske spremembe in posledična nelagodja, ki verjetno izvirajo iz skeletno-mišičnega sistema. Le iz tega sistema lahko namreč občutimo bolečino, ki peče ali zbada.
Ni seveda tudi odveč pomisliti, kot ste sama namignila, da gre za težave, povezane “s psiho”.

Glede na to, da je bistveno lažje človeka pomiriti s pregledom in objektivnimi, normalnimi izvidi preiskav, priporočam obisk kardiologa, se pa ne mudi, saj bo, kot sem zapisal, verjetno vse OK.

Še glede trombocitov – dvomim, da jih imate 2,9 😉 To praktično ni združljivo z življenjem. Tudi, če so 29, je to prenizko in terja nadaljnjo diagnostiko. Preverite izvid.

New Report

Close