Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija visok pritisk

visok pritisk

Spoštovani!
Danes sem bila zaradi pogostih glavobolov in bobnenja v glavi pri svoji zdravnici in namerila mi je precej visok pritisk: 180/79. Doslej sem imela pritisk vedno normalen, okoli 120/60. Seveda me je takoj začelo skrbeti, kaj zdaj to pomeni in kaj se mi lahko zgodi. Zdravil nisem dobila, mi je pa zdravnica naročila, naj si pritisk merim vsak dan in čez en teden pridem na kontrolo. Ker sem zelo nagnjena k nenehnemu premlevanju telesnih dogajanj in bolečin, za mano je tudi zdravljenje anksioznosti, mi je zdravnica predpisala antidepresiv Trittico (1/3 tablete zvečer), ki naj bi mi pomagal bolj sproščeno zaspati. Moje vprašanje se nanaša na pritisk, saj sem zelo zaskrbljena in se že vnaprej bojim, da bo pritisk tudi ob naslednjih merjenjih previsok. Vem, da bi se morala predvsem pomiriti in ne razmišljati o tem, pa mi gre bolj slabo od rok. Tudi počutim se bolj slabo, po stopnicah se zadiham, v glavi mi šumi, čutim vročino v licih, zaskrbljena sem. In se seveda sprašujem, ali je vse to res od pritiska, ali pa sem si del tega nakopala sama z vsem tem razmišljanjem. Kaj mi svetujete? Kaj lahko v tem tednu sama naredim? In, ali lahko vzamem kaj proti glavobolu? Naj povem še, da sem stara 56 let, ne kadim, ne pijem, fizično pa sem zmerno aktivna.
Vnaprej se vam za odgovor najlepše zahvaljujem!
Maja

Objava čaka odobritev

New Report

Close