Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija KRVNI TLAK Triplaxam

KRVNI TLAK Triplaxam

Star sem 53 let in jemljem TRIPLAXAM 5mg/1,25mg/5mg.
Zanimata me 2 stvari:
Že tako predpisano 1 tableto dnevno sem sam zmanjšal na pol tablete, nakar imam pritisk v povprečju 85/135. Zanima me, ali lahko nadaljujem z jemanjem polovičke, da bi zmanjšal škodljivost učinkov na telo?
Vsako jutro pa na tešče spijem sok 1 limone in me zanima, če je to v redu, glede na jemanje mojih zdravil, kajti nekdo mi je rekel, da limona izniči učinek?

Če ste ugotovili, da so sedanji odmerki zdravil dovolj učinkoviti kar nadaljujte tako.
Še majhna pripomba: vrednosti krvnega tlaka pišemo tako, da napišemo najprej zgornji (sistolični) in za njim spodnji (diastolični) tlak.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo prosim za odgovor še na moje drugo vprašanje:
Vsako jutro pa na tešče spijem sok 1 limone in me zanima, če je to v redu, glede na jemanje mojih zdravil, kajti nekdo mi je rekel, da limona izniči učinek?

Nimam podatkov, da limonov sok uniči delovanje zdravil, če ga pijemo na tešče.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close