Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Povišan utrip v mirovanju

Povišan utrip v mirovanju

Pozdravljeni,

že več kot pol leta imam težave s povišanim bitjem srca – samo v mirovanju. Srce mi sredi noči ali popoldanskega počitka začne tako močno razbijati, da se predramim in prebudim, včasih imam tudi občutek težkega dihanja. Skozi dan nikoli ne čutim nobenega takega razbijanja.

Pritisk imam včasih zelo nizek, nikoli pa čez mejo (imam merilec pritiska iz lekarne)
Sicer imam že 14 let hipotirozo, vendar po krvnih preiskavah za ščitnico so hormoni v redu. Tudi anksiozna nisem. Kaj bi lahko bilo z mano? Težave sem opazila enkrat po drugem porodu, stara sem 30 let, otrok je star 1,5let, dojim skoraj ne več (samo še malo pred spanjem), teža cca 65kg, velikost 164cm.

Verjetno imate kratke napade hitrega bitja srca. Napadi niso nevarni, bolnika pa vznemirijo. Priporočam zdrav način življenja (omejeno uživanje kave in alkohola, nekajenje, izogibanje prehudim telesnim in duševnim obremenitvam, ikzključitev bolezni ščitnice, ustne bolezni, itd.). Ne zanemarite polurne sprehode 4 – 5 krat na teden. Po potrebi lahko vzamete blago pomirjevalo (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close