Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija kontrola po infarktu

kontrola po infarktu

Pozdravljeni,
oče (79 let) je pred slabim letom imel blažji infarkt, dobil je 3 stente in bil po 3 dneh odpuščen iz bolnišnice. Od takrat je bil dvakrat pri osebni zdravnici, ki mu naprej predpisuje vsa zdravila, ki jih je dobil po odpustu iz bolnišnice. Mi je pa pred kratkim prijateljica povedala, da je njen mož po infarktu, ravno tako je dobil 3 stente, imel na začetku kontrole pri kardiologu na 3 mesece. In mu je kardiolog predpisoval zdravila ter mu jih sčasoma nekaj tudi odvzel. Je pa imel infarkt pri petdesetih, po zdravljenju pa še precej terapij, ki jih moj oče ni imel, ampak za te verjamem, da jih niti ne bi zmogel pri svojih letih in relativno slabi fizični kondiciji.
Zanima me, ali se različne starostne kategorije različno obravnava oziroma ali je dovolj, da moj oče hodi samo na preglede oziroma po recepte k svoji zdravnici ali bi vendarle moral do kardiologa? Pravi, da na odpustnici iz bolnišnice nič ne piše, sama je še nisem utegnila pogledati. Prosim za odgovor, kako ravnati, oče nikoli ni kaj dosti hodil okoli zdravnikov, sam nič ne reče in nič ne vpraša, naredi samo tisto, kar mu rečejo. Oni že vedo, pravi.

Pri besedi “srčni infarkt” še ni navedena stopnja bolezni, lahko je bolezen zelo blaga, lahko pa zelo huda. Izgleda, da je vaš oče prebolel lahko obliko (na pr. zapora drobne žile), vendar neodvisno od velikosti zaprte žile svetujemo vsem bolnikom, da obiskujejo ustrezno ambulanto za rehabilitacijo po infarktu in da jemljejo zdravila, ki so jih svetovali ob odpustu iz bolnišnice. Ali vam je znano kaj so zdravniki napisali na odpustnici, ki o je dobil vaš oče po končanem zdravljenju v bolnišnici?

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za hiter odgovor.
Odpustnice nisem brala, bom preverila ob prvem obisku očeta. Terapij vem, da ni imel predpisanih, glede kontrol pa ne vem. Oče hodi k svoji zdravnici, da mu piše recepte, ko mu zmanjka zdravil. Vsakokrat upa, da bo dobil kakšna manj, pa zmeraj dobi vse enako kot prej. Ali mu osebna zdravnica lahko ukine kakšna zdravila, ki so mu jih predpisali v bolnišnici? Nikoli prej ni jemal nobenih zdravil in mu gre tole (5 tablet dnevno) že krepko na živce. Bi ga morala njegova zdravnica napotiti na kontrolo h kardiologu?
Vsekakor pa bom prebrala odpustnico, da vidim, kaj tam piše.

New Report

Close