Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija holter monitoring

holter monitoring

Pozdravljeni.
Sem 38.letna,pravilno hranjena rekreativna športnica. Na zdravniškem pregledu so mi ugotovili nepravilnosti na ekg posnetku (večrat), tudi srčni utrip imam bolj nizek cca.50 utripov na minuto. Ob naporu dobim občasno glavobol in se hitro utrudim. Drugače sem zdrava.
Prosila bi vas za laično razlago holter monitoringa. [attachment=0]CAM00640.jpg[/attachment]
Ali je izvid bp? Opravila sem tudi cikloergometrijo, ki pa je bp.
Hvala. Lp Irena

Zaradi motenj srčnega ritma priporočam posvet pri kardiologu

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za hiter odgovor.
Obračam se na vas, ker mi je kardiolog, brez pregleda, samo na podlagi izvida holter testa poslal mnenje da zdravljenje ni potrebno. Mi svetujete drugo mnenje? Lp

Pri preiskavi srca po Holterju so ugotovili veliko število politopnih ekstrasistol, ki, verjetno prispevajo k vaši hitri utrujenosti. V takih primerih skušamo zboljšati počutje s splošnim priporočilom za zdrav način življenja (zadostni nočni počitki, izogibanje stresnim situacijam, nekajenje, polurni sprehodi, 5 -6 krat na teden, delno s pospešeno hojo, itd.). Včasih koristijo blaga pomirjevala (na pr. tabl. Persen, ki so v prosti prodaji) ali zdravila na recept od zdravnika. Indicirna kontrola krvi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.hvala vam za hitre odgovore in podrobna pojasnila.potemtakem, če vas prav razumem, so moje nepravilnosti na ekg posnetku in testu po holterju, psihične narave in fiziološko z mojim srcem ni nič narobe? Potem grem še vedno lahko na hribolazenje in gorsko kolesarjenje, čeprav me občasno boli za prsnico, se hitro utrudim in lahko pride do glavobola? Sem le preutrujena in lahko to počnem brez bojazni da bo kaj narobe?
Iskrena hvala vam še enkrat. Če vas prav razumem, sem lahko brez skrbi.
Lep pozdrav

Ni zadržkov za zmerne obremenitve (hoja ali kolesarjenje pa ravnem) s postopno naraščajočimi obremenitvami). Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close