Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Utrujenost po fizični aktivnost

Utrujenost po fizični aktivnost

Pozdravljen,
Pred leti sem bila zelo aktivna. Ob dveh majhnih otrocih, službi,gospodinjstvu,sem hodila še na aerobno vadbo in fitnes. Vse sem zmogla brez problemov. Potem se je pričelo,da sem po aktivnosti postala bolj utrujena. Po presledku se je ugotovila manjše delovanje ščitnice in od takrat jemljem Euthyrox 75 mg. Pričakovala sem izboljšanje,vendar sem zaradi utrujenosti opustila šport. Zdravnica mi je od takrat naredila 2 x EKG,vendar je bilo vse OK. Sedaj se sploh ne upam več pritoževati,ker po moje misli,da si izmišljuje m. V glavnem,nimam več energije. Oziroma le to imam,potem pa grem npr.le hoditi ali pa naredim nekaj vaj in naslednji dan sem čisto brez energije. Tudi, če pospravljam po stanovanju, čutim utrujenost. Poleg tega imam občutek,da ne morem lahkotno dihati in občutim močno bitje srca. Drugače imam pritisk zjutraj zelo nizek 90/50, potem pa se mi dvigne na 115/60. Utripa imam od 50 do 70. Služba terja veliko koncentracije in imam pri tem velike težave. Stara pa sem 37 let, velika 158 cm in težka 49 kg. Prehrano imam urejeno.
Lahko rečem,da že 4 leta iščem rešitev, sedaj sem pa čisto obupala.

Verjamem vam, da ste obupali, vendar morate, kljub temu, najti izhod. Ste napisali, da dobivate zdravilo za ščitnico, ki vam bistveno ne pomaga. Niste napisali kakšni so izvidi krvi. Morda pa ste po naravi bolnica z nizkim tlakom, ki včasih zmore manj zaradi stalnih duševnih in/ali telesnih obremenitev. Mislim, da imate zdravo srce, ki bo zmoglo še in še. Včasih ne upamo pomisliti na možnost, da bi iskali duševno ali/in začasno telesno podporo pri svjih najdaržjih. Srečno. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close