Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija prevoz iz tujine po srcnem zastoju

prevoz iz tujine po srcnem zastoju

Pozdravljeni.
Oce je v tujini in je prejsnji teden imel srcni infarkt. V nedeljo (20.11) pa se zastoj srca (2 minuti je trajalo ozivljanje). Jutri v petek (25.11.) naj bi prisel v Slovenijo na nadaljevanje zdravljenja. Pripeljali naj bi ga z resilcem. Pot bo trajala okoli 20ur. Letalski prevoz je predrag oz ga asistenca ne krije, sami pa nimamo dovolj, da bi doplacali razliko. Zdravnik, ki ga trenutno zdravi, priporoca prevoz z letalom oz operacijo v tujini in potem sele prevoz domov cez cca 3 tedne. Vendar si oce zeli sedaj domov. Zanima me koliko je varna pot z resilcem po zastoju srca? Bi bila bistvena razlika oz veliko boljse, ce bi sel z letalom? Oz ostal na operaciji v tujini ter se potem vrnil domov. Zal nimam nobenih pravih informacij in ne vem kaj mi je storiti. Brala sem vec clankov na to temo ter gledala tudi statisiko, kar je zaskrbljujoce. Zato me zanima, ce bi voznja z resilcem povecala tveganje za poslabsanje? Prosim za cimprejsnji odgovor. Hvala in lep pozdrav, Maja

Rad bi vam pomagal, vendar je moj odgovor zelo prepozen. Predstavljam si, da so vam pomagali zdravniki, ki so ga oživljali in pravilno svetovali.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close