Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija uz vratnih zil

uz vratnih zil

Pozdravljeni,
Prosim za razlago izvida uz vratnih zil
Gre za hemodinamsko nepomeben plak v bulbusu desno. Ker imam pregled pri osebnem zdravniku za kontrlolo krvi sele cez 14 dni, me skrbi ta izvid, kaj pomeni. Naj povem se to da sem na uz vratnih zil sla samopl acnisko, ker so mi cca en teden nazaj pri mr glave ugotovili manjse do 4 mm izhemicne spremembe. Stara sem 48 let, ne kadim! Krvne slike do sedaj, nazadnje februarja letos , so bile v mejah normale. Diagnostticirano imam le talasemijo, je pa dedna, ker jo ima tudi moja mama.
Za odgovor se najlepse zahvaljujem.
S spostovanjem

V pregledanih vratnih žilh so dobili samo na enem mestu (v desni vratni žili) začetno aterosklerotično spremembo. Bodite brez skrbi. Prisotna je le majhna začetna aterosklerotična
sprememba v desni vratni žili. Priporočam zdrav način življenja in posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani doktor,
najlešpša hvala za hiter odgovor. Naj omenim samo še to, da je ta plak v desni vratni žili velik 1,7 mm….ne vem ali je to malo ali kar dosti?
Svetujete mi pregled pri kardiologu. Ker še nimam izbranega svojega kardiologa me zanima, ali morda lahko koga priporočate? Morda imate tudi vi kje ambulanto?

Hvala še enkrat za odgovor in lep dan vam želim

Ni velik, pa še edini. Če živite v Ljubljani ali v okolici, vam priporočam, da greste na Polikliniko, Njegoševa 4, Ljubljana (tel. 522.2436) ali v ambulanto “Cardial”, ki je na Zaloški c. 69 (tel. 548.40.80), Morda pa imate kardiološko ambulanto v vaši bližini. Mislim, da v navedenih ambulantah delajo kardiologi z velikimi izkušnjami. Povsod so čakalne dobe. Na pregled se vam ne mudi, le skrbite za zdrav način življenja. Ambulantno delo sem prenehal pred več leti, pač pa prostovoljno delujem v forumu “Med.over net” v področju “kardiologija”, kjer pacientom svetujem po telefonu (031.334.334) ali osebno (po dogovoru) na sedežu Društva za zdravje srca in ožilja Slovenije, Dalmatinova ul.10/1 (tel. 01. 23.47.555). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Še enkrat pozdravljeni,
upam da vas ne motim preveč, ampak tako lepo odgovorite in me pomirite. Rada bi povedala samo še to, da sem danes dala kri in dobila izvide: imam vrednosti sladkorja v krvi 6 in vrednost holesteroal 3,5. Oboje je izgleda malo povečano.
Ali je možno da te vrednosti vpilivajo na izvid uz vratnih žil, ki sem ga opravila prejšnji teden?
Ali mislite da bom potrebovala kakšno terapijo, zdravila?
Hvala še enkrat in lep dan

Glede zgornjih in spodnjih normalnih vrednosti posameznih sestavin v krvi se laboratorji blago razlikujejo. Mislim, da so sporočeni izvidi še v normalnih mejah. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Glede zgornjih in spodnjih normalnih vrednosti posameznih sestavin v krvi se laboratorji blago razlikujejo. Mislim, da so sporočeni izvidi še v normalnih mejah. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

No tako, danes sem obiskala svojo zdravnico in mi je glede na moje trenutne izvide krvi,uz žil in izhemične spremembe v možganih, dejala, da je vrednost sladkorja 6 in vrednost holesterola (slabega) 3,6 absolutno previsoka.

Dobila sem zdravila in sicer apsirin protect 100mg , 1 x na dan in sorvasta 1 x na dan. Hm, nikoli v žilvjenju nisem jemala nobenih zdravil zdaj pa kar dvojne in to doživljensko?
Malo me je to vse skupaj presenetilo, ampak nič se ne da narediti. Upoštevati navodila zdravnika in zraven seveda se držati zdravega načina žilvjenja, mar ne?

Dr. Cibic, še enkrat hvala za vse vaše odgovore in en lep pozdrav.

Strinjam se z mnenjem kolegice, da so ugotovljene ravni holesterola in sladkorja že v patološkem območju in potrebne zdravljenja. Kolegica zanesljivo zasleduje sedanja priporočila, pri čemer predpisujemo dnevni odmerek Aspirina 100 mg in sodobni medikament v preventivi možganske kapi. Čestitam vam, da ste hitro premagali odpor proti jemanju zdravil.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala.

Malo sem pa vseeno prestrašena glede vsega tega. Ali mislite da se s to diagnozo ki jo imam da vseeno normalno živeti? Nenehno bom v strahu da bi me zadela možganska kap, da imam visok holesterol in sladkor…in s takimi mislimi ni ravno prijetno in brezskrbno živeti vsak dan.

Naj povem da imam “komaj” 48 let, še najmanj 12 let delovne dobe me še čaka in ne vem kako me bo vse to spremljalo skozi življenje.

Mislim, da je vaša bolezen šele na prvih začetkih in, da jo boste oblavadali če se boste držali priporočll vašega zdravnika. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani prim.dr. Cibic,

lepo se vam zahvaljujem za vse odgovore. S svojimi hitrimi in prijaznimi odgovori nas znate pomiriti in svetovati, saj ste res strokovnjak na svojem področju (sem prepričana da so tudi ostali uporabniki takega mnenja).

Še veliko aktivnih let vam želim in še čimveč prijaznih in strokovnih odgovorov na tem forumu, tako kot do sedaj.

Hvala in srečno
Katja

Odgovor ni potreben.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close