Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija aortna insuficienca

aortna insuficienca

Imam aortno insuficienco, ki počasi napreduje, kontrola na dve leti. Glukoza je v redu, holesterol je bil nazadnje 5,1, ostali v mejah, s tem, da sem pred enim letom prekinil statine in uživam Cholex prehransko dopolnilo – rdeči riž. Kontrolo holesterola bom opravil drug teden.
Včasih se mi, v mirovanju, nekako zamegli in zavrti (tudi pred računalnikom), pa me zanima ali je to lahko od srca? Očesni pregled ni pokazal nič narobe, tudi pregled vidnega polja, ne. Ob hoji navkreber ni težav.
Glede na moja leta – 58, me zanima ali je smiselno uživati preventivno Aspirin? Kolikšne bi morale biti vrednosti holesterola pri moji bolezni? Prosim za odgovor, ker imam kontrolo pri kardiologu šele čez 7 mesecev. Hvala in lep pozdrav

Ker ste naročeni na kontrolni pregled šele čez več mesecev pomeni, da je kardiolog mnenja, da bolezen nima hitrega napredovnja. Nenadne zelo katkotrajne zamegljitve so lahko posledica kratkih motenj srčnega ritma ali kratkih padcev krvnega tlaka. Indicirano merjenje navedenih vrednot skozi 24 ur (Holter). Zgornja meja normalne vrednosti holesterola je 5 mmol/L. Misli, da vam ni nujno jemanje Aspirina 100 v preventivi srčnega infarkta ali možganske kapi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close