Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Glasno bitje srca

Glasno bitje srca

Pozdravljeni
Stara sem 32 let
Moje težave sedaj trajajo že dobre 2 leti. Začelo se je tako da me je iz spanja prebudilo čudno pekoče tiščanje v prsih in srce mi je začelo razbijati, pulz je bil okoli 180. Takrat so prišli tudi rešilci in naredili ekg ki ni pokazan nobenih posebnosti.
Zaradi tega sem šla k svoji zdravnici ki je težave predpisala stresu in dobila sem tablete Asentra ter Helex za pomiritev.
Kljub jemanju tega so se mi skozi leto pojavljale težave. Bolečine v prsnem košu, bolečina pri srcu, razbijanje srca. Odšla sem tudi na UZ srca kjer je kardiolog rekel da je trenutno stanje ok in ni videti nobenih nepravilnosti.
Pa sem imela nekaj časa mir in ponovno se je začelo. Sedaj imam že 3 tedne hude težave zaradi katerih ne spim. Čez dan še nekako funkcijoniram ko pa se spravim spat mi srce bije tako glasno da ne morem zaspati. Ne razumem zakaj je bitje srca tako močno da ga čutim na vratu, zadaj in spredaj pri srcu? Bije tudi tako glasno da ga slišim ne glede na to kam vse obrnem.
To se mi včasih ni dogajalo. Zaradi tega vzamem pomirjevalo, pa mi tudi to ne pomaga več
4 noči zapored se mi je dogajalo, da sem odšla spat in mi je srce začelo razbijati, pulz 190, postane mi slabo. Ko se mi umiri mine 10 min in se mi stanje ponovi.
Ne razumem kaj bi lahko bilo narobe da se mi to dogaja. Zdravnica mi je samo povečala zdravila Asentra, jaz pa se bojim da je narobe kaj drugega in se z tableti samo uničujem in zakrivam druge težave.
Hvala vam za vaš odgovor.

Pri vas se v velikem številu ponavljajo ekstrasistole (prezgodni utripi), ki imajo svoj izvor verjetno v preddvorih in v prekatih (v takih primerih so utripi močnejši in jih čutite kot udarec). Izgleda, da imate tudi kratkotrajne napade hitrega bitja srca. Mislim, da vam bo bolj pomagal Helex (2 – 3 tab. na dan) kot Asentra. Vsekakor skušajte ziveti čim bolj zdravo (zdrava uravnotežena prehrana, nekajenje, omejeno uživanje alkohola in kave, izogibanje stresnim situacijam, itd. ). Zelo priporočamo tudi polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, več krat na teden. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri vas se v velikem številu ponavljajo ekstrasistole (prezgodni utripi), ki imajo svoj izvor verjetno v preddvorih in v prekatih (v takih primerih so utripi močnejši in jih čutite kot udarec). Izgleda, da imate tudi kratkotrajne napade hitrega bitja srca. Mislim, da vam bo bolj pomagal Helex (2 – 3 tab. na dan) kot Asentra. Vsekakor skušajte ziveti čim bolj zdravo (zdrava uravnotežena prehrana, nekajenje, omejeno uživanje alkohola in kave, izogibanje stresnim situacijam, itd. ). Zelo priporočamo tudi polurne sprehode, delno s pospešeno hojo, več krat na teden. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close