Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Kateri antibiotik

Kateri antibiotik

Spoštovani,

imam prolaps mitralne zaklopke z blago ins.
Alergična sem na amoksicilin (HIkoncil, Amoksiklav), že od otroka ven. Dobim hude vnetje reakcije po žrelu in ustni votlini ter izuščaje.
Dobro prenašam Primotren, Fromilid, Sumamed-to je vse, kar sem kdaj dobila in za katere vem, da nimam težav.

Zanima me, kaj lahko v primeru puljenja zob kot NOSEČA ženska prejmem v tem primeru. Se pravi, kateri antibiotik bo zame primeren.

Dajam prednost Sumamedu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani,

v kakem odmerku pa? Jaz imam izkušnje le s 500 mg, ne vem pa, če obstajajo tudi manjši.
Se pravi zanima me koliko pred posegi ter po posegih.

Vprašala bi tudi: ali je potrebno antibiotik prejeti tudi pri vrtanju/zdravljenju zoba ali le pri ruvanju?
Hvala!

Dve uri pred posegom, samo en primerek 500 mg in še dva dni po 500 mg na dan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor je bil že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close