Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Slabost in nepravilni utripi

Slabost in nepravilni utripi

Pozdravljeni,
Star sem 26 let..visok 180cm in imam 89kg.drugace zdrav a se mi pojavlja tezava z cudnimi udarci srca. Veckrat zacutim da srce bije nepravilno vendar enakomerno hitro udarec je lahko bolec ali pa samo neprijetn z rahlim obcutkom slabosti v prsih. Pojavlalo se mi po obdobjih podobno vcasih vsak dan pa kaksen mesec ne sedaj pa kar pogost.
Pred priblizno dvemi leti sem izgubil prijatelja umrl je mlad za posledicami zastoja srca ood takrat sem s to mislijo ob svojih tezavah s srcem obremenjen.
Ob vsakem takem udarcu me se dan dva muci ali se lahko mi zgodi kaj takega. Pred letom in pol sem imel uz srca ki je bil bp.
Pogosto opazim da se mi tezava pojavi med vadbo ko sem zadihan in vdihnem globoko ali ko sem prepognjen.
Sestavek je nekoliko daljsi v upanju na vas odgovor da se nekoliko pomirim pred tem strahom o zastojih srca ki me muci ze dve leti..so primeri zastoja pri tako mladem cloveku starost 26let sploh pricakovani in kako pogosto se zdravniki s tem srecate..hvala in lep dan

Vsebina vašega dopisa me je nekoiko presenetila. Mislim, da je danes smrt mladega človeka zaradi bolezni srca, glede na velik napredek medicine, izjemno redka. Škoda, da niste navedli bolezni. Vsekakor je odveč vsaka vaša bojazen, da imate bolno srce, saj ni v vašem dopisu nobenega podatka, ki bi kazal na prisotnost take bolezni. Res pa je, da se v mnogih primerih ustrašimo, ko začutimo razne motnje srčnega bitja (neredni prezgodnji utripi (ekstrasistole), kratki napadi hitrega rednega ali nerednega delovanja srca, “špikanje” pri srcu, občutek težkega dihanja, itd. Pri vas trajajo težave že več kot leto dni. Opravili ste že več preiskav in pri nobeni niso mogli zdravniki ugotoviti organske bolezni srca. V takih primerih gre za posledice anksioznegega stanja, ki ga imenujemo “nevrovegetativna distonija” , ki jo zdravimo z zdravim načinom življenja (zdrava uravnotežena prehrana bogata z zelenjavoi in sadjem, skrb za prvilno telesno težo, nekajenje, omejeno uživanje kave in alkohola, izogibanje stresnim situacjam, zadostni nočni počitki, itd.) Zelo pomembni so polurni sprehodi, delno z živahno hojo, 5 – 6 krat na teden. Ni zadržkov za uživanje blagih pomirjreval.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close