Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Nujno prosim za razlago

Nujno prosim za razlago

Zdravo!
Dala sem kri in urin, sestra pravi vse ok, samo urin nekaj malega, kaj,pa nimam pojma, drugi dan grem kar na urgenco ker moj zdravnik,je bil slučajno odsoten v labaratoriju pa ne pojasnjujejo izvidov. Ta urgentni zdravnik, se vsem zelo posveti, ,pravi urin je nekaj povečanega, sem rekla sem ga že dala danes drugič,pravi v redu. kri imate pa kar preveč dobro, jaz ga pogledam in vprašam če se heca,ne pravi pregosto, nevarnost za kap, pravim jaz,on pa pokima. Hotel mi je napisati aspirine samo mi jih ni. dal mi je napotnico ,na njej pa piše tole in tole je tudi vse kar vem.Zato me zanima kaj določene stvari pomenijo.SUM NA PRV?, HB 168, , ERI 5,42 , HT 0,478 ,L 9,38 , TR 229 .Iskrena hvala

Živimo v dobi kratic in v dobi, ko zdravniki (zdravnik družinske medicine?) nimajp časa, da bi bolnikom razlagali kratice. Za srečo imamo pa službo Med.over net. PRV je kratica za Polycytaemia rubra vera” (prava policitemija), ki je bolezen pri kateri je povečano predvsem nastajanje rdečih krvničk. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala za odgovor, pa me zanima, od česa to pride, morda prehrana ,in kako se zdravi ,ali je smrtno nevarna, hvala za odgovor.lp

Hvala za odgovor, pa me zanima, od česa to pride, morda prehrana ,in kako se zdravi ,ali je smrtno nevarna, hvala za odgovor.lp

Pri vsaki bolezni ločimo blago, zmerno hudo in hudo obliko. Za katero obliko gre mnogo krat težko odgovorimo že ob prvem pregledu. Več vam bo lahko povedal le hematolog, ki vas bo pregledal. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close