Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Zobobol, kašelj – sinusi?

Zobobol, kašelj – sinusi?

Pozdravljeni,

pred kratkim sem dvakrat prebolela virozo. Zadnjo pred 10 dnevi. Imela sem vročino, zamašen nos in bila zelo utrujena. V nekaj dneh so ti simptomi minili, začel se je suh, dražeč kašelj ter občutek polnega nosu z izgubo voha. Pred slabim tednom dni me je začela boleti zgornja šestica. Bolečina se pojavi zjutraj, se krepi do sredine dneva in nato pojenja do večera. Bila sem pri zobozdravnici, ki pravi, da ni težava v zobu, ampak gre najverjetneje za vnetje sinusov. Sam zobobol je znosen, precej bolj me moti kašelj, ki je sicer postal moker, a ostaja enako intenziven (ponoči se zbujam zaradi tega in sem posledično utrujena), ter izguba voha (in s tem teka).

Ker sem v 35. tednu nosečnosti sta rentgenska diagnostika in antibiotiki izhod v skrajni sili. Ali so izguba voha, moker kašelj in zobobol pokazatelj vnetja sinusov? Kako dolgo lahko vztrajam brez zdravljenja z AB? Trenutno jemljem Sinupret in 2-3x dnevno delam inhalacije z eteričnimi olji. Po 2 dneh še ni izboljšanja. Kako dolgo se lahko samozdravim na ta način?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

New Report

Close