Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje znaki spontanega splava so?

znaki spontanega splava so?

Oprosti, ampak napisala si nerazumljivo in bolj v smislu prekinjenega spolnega odnosa kot česa drugega. Ni pomembno. Ne razumem, zakaj ne narediš testa in rešiš vsaj eno uganko.
Tudi pri SS ne krvaviš samo en dan.

Naredila test kjer ni pokazal nič….
šla sem h ginekologinji ki me je dala na betahcg test….ki je pokazal da nosečnost 10000 je..
Na koncu pa zvem da sem v 9.tednu :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pa bomo zibaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii……..
ta krvavitev je bila baje normalna,plod zdrav,,sicer se vidi ze ampak cist majcken.. me bo pa dala se na eno preiskavo ker vidi dve vrečki….mogoče bosta pa dva JUPIIIIIIIIII

Čestitam! Želim vam vse najlepše…

LP

da še jaz delim žalostno novico…res ste bili dve gestacijski vrečki….po pregledu pri ginekologu pa se mi je vlilo.. :((( ne vem zakaj ampak bil je SS…pa moja prva nosečnost pa tako tragicna..

kako ve shajate?jaz sem cist na tleh tako kot moj..samo o tem še razmišljama in ne pridema k sebi

študirama o najinih angelčkih ki nama nista bila usojena :(((((((

O, to je pa res hudo. Zdaj predvsem pazi nase, upam, da se je vse sčistilo in ne bo potrebna abrazija. Včasih je narava usmiljena in že tako zgodaj poskrbi za zarodek, nosečnost, ki ne bi mogla normalno napredovati. Ni pa to tragično, samo žalostno, ker sta se seveda veselila nosečnosti in otroka. Tudi ni slaba napoved za naprej ali karkoli.
Stisnita se in si bodita v oporo.

hja res je..vse se je sčistilo 🙁
bova ze nekako…
mm zanima pa me kdaj se lahko spet trudiva za nov naraščaj?

mogoče bova čez nekaj časa ok sam pozabla pa ne bova dqa bi skoraj mela dvojčke 🙁
upam da bo naslednja nosečnost potekla ok..bom pa šla na vse preiskave kaj je mozno pa če tudi o bil najmnjsi sum da je kaj narobe…

Nekateri zagovarjajo, da se zanosi čim prej … Poslušaj sebe in svoj notranji glas. Dajta si čas, da odžalujeta, prebolita, se spravita k sebi. Slabo psihično stanje ni ravno idealno za nosečnost.

Po prvem splavu ne rabiš posebnih preiskav. Ne sekiraj se na rezervo oziroma rešuj težave takrat, ko so prisotne, ne vnaprej, ko sploh še ne veš, če imaš težavo.

sj vem…
sem morala it v bolnico kot zgleda se ni sčistilo do konca 🙁 na UZ me je dala in je videla da imam okoli levega in desnega jajčnika polnooooooooooo foliklov..in je rekla da zaradi tega verjetno ni slo dalje..in da imam samo 50% šans da zanosim v drugo..in to mi je povedala na negativen,surov,brez čustev način…jaz pa nisem bila tiho in sem ji kr v obraz povedala da tak hladne sestre še pa nisem nikol mela pa je bla tih pa si nekaj mrmrala…

mislim….paf sem bla še zdj nisem ok pa dve zalostni novici…

mene pa nekaj zanima, če slučajno katera ve….že od nekdaj nimam redne menstruacije, vendar je sedaj na zadnje nisem imela 3 mesece, testa nosečnosti res nisem nardila, ker sem bila do sedaj vedno razočarana, ker mi je vedno zamujala in nikoli pokazala pozitivno. Vendar so se mi zadni mesec za številko povečale prsi, ter so bile malo boleče, trebuh je bil napet (kot da me napenja)…in kot strela z jasnega sem pred par dnevi naenkrat začutila bolečino v trebuho, no mal nižje..odšla sem na wc in videla da sem dobila menstruacijo, vendar kar sem takrat videla, še prej nisem nikoli.

Da vam pojasnem: iz nožnice se je izlilo ali kako naj rečem, za pol manjše kot je velikost jajce- kepa, ki je bila krvava žilasta, sluzasta, od zadi pa še nih par majhnih koščkov in sama sluz, po tem sem začela močno krvavet, bolečina je minila….sedaj pa imam normalno naprej menstruacijo.
Ali sem bila morda noseča, če je slučajno katera že bila v isti situaciji…ali pa je bilo to samo čiščenje in nekaj normalnega, ker 3 mesece nisem imela menstruacije?

Hvala

Draga Karma

Tudi meni se je to zgodilo idi k ginekologu naj te pregleda jaz sem imela spontani splav..
Pa mi je ginekolog vse lepo povedal in razložil….možno pa tudi da je sam menstra..ampak vseeni idi h ginekologu,,pa vso sreco..poročaj

Pozdravljene,
jaz sem že tudi cela obupana in neučakana. Včera sem imela kar precej močan krvav izcedek (dan pred tem rjav) in bolečine v spodnjem delu trebuha ( kot pri M), zato sem šla k svoji G, katera me je tudi pregledala.Rekla je da se sicer nekaj vidi, ampak da ne more določiti ali gre za nosečnost (doma opravljena testa-oba pozitivna), zato me je poslala v bolnico.Tam so mi spet naredili UZ in bris, prav tako ni mogel ničesar natančno reči, zato me je poslal v laboratorij, da opravim beta HCG test, ki ga bom ponovila v ponedeljek.
Danes ne čutim več bolečine, izcedek pa je bil majhen zjutraj.
Čeprav je danes počutje boljše me zelo skrbi in komaj čakam na ponedeljek in hkrati upam, da bi bilo vse ok.

Držim pesti!, da bo vse OK!

sem na zacetku nosečnosti…

je pa na stavri takole..
vceraj ko sem sla na wc sem na papirju videla rdec.oz krvav obris ampak čist rahel…
danes zjutraj pa zelo svetlo z temno rjavo sluzjo kot nekkasne nitke..kasnjeje sem sla se enkrat na wc in je spet bil nekaksen skupek kot nek zelo mal kvadratek nekaksnega “tkiva”
morem poudariti da imam PCO in mi je uspelo zanositi pa par letih truda…

zanima naju če niso kje to znaki splava ali je tole normalno h g nemorem ker je na dopustu

Ali eno ali drugo. Lahko je zgolj krvavitev zaradi vraščanja posteljice v maternično sluznico. Takšni izcedki so na začetku lahko čisto nenevarni.

Še vedno lahko greš k dežurnemu zdravniku po napotnico za ginekološki oddelek. Tako sem naredila sama pred dobrim letom v nedeljo zjutraj, ko se mi je dobesedno vlila kri. Z napotnico sva šla v Celje v bolnišnico . Tam so ugotovili, da srček bije.

astrid74

hvala za odgovor..

prejle pred par minutkami sem sla na wc zdj pa nobenega sluja ne duha o kaksnem izcedku kaj sele o obrvanem papirju :/

tako da mozno da je res kj si rekla..
bom tole nardila kot ti pa da vidimo

upama na najboljse da je vse ok

katarina, v nujnih primerih lahko vedno greš h ginekologu, ki je dežuren – pač v najbližji bolnici, če ne v tvojem zdravstvenem domu. Za moje pojme je tvoj primer nujen. Krvavitev med nosečnostjo JE nujen primer. Pojdi se pokazat, da boš mirna. Če so to res znaki splava, se morda lahko še kaj reši, če boš pravočasno ukrepala.

:/

ojojoj…zdaj sem se mojega naspidirala 🙁
k sva oba živčna..želiva si tega otročka kot nevem kaj..po 5 ss je tole zeloooo vesela novia ko sva zagledala +…

bom šla ja kaj pa drugega,,,da vsaj veva na čem sva..sj se že pripravljava da bo po vsej verjtnosti ss..se dobro da domačim nisva povedala je bilo za ostalih 5 prehudo 🙁

upam na najboljse…..

hvala jasmina

Joj, od kod pa tole. Spontani splav je posledica odmrtja plodu in tukaj ne moreš čisto nič, ampak res popolnoma nič preprečiti. Ker tega, da je zarodek odmrl, ne čutiš, ne veš, da se to dogaja, in tudi preprečiti ne moreš. Katarina je to že dala tolikokrat skozi, da to ve.

Držim pesti, da bo tokrat šlo po sreči. Ja, z veselo novico pa velja malček počakati.

Res je, tako zgodaj nimajo kaj. Samo čakaš lahko, pa hodiš na preglede, kjer z UZ ugotavljajo, če je plodek še živ.
Pri meni je bilo tako, krvavela sem od konca februarja do srede junija. Zdaj pa gledam, kako se naša punčka še obrača s hrbta na trebušček.

Držim pesti, da bo vse OK.

strpnica tako je … 🙂

je pa res da pri enem splavu sem zacutila tako ostro pekoče in zelo zbadajočo bolečino da me je kar zvilo..
za pol urce nekje pa taka krvavitev in sem takoj vedela da je to splav… :/

grem jutri k dežurnemu ..

poročam

New Report

Close