Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina znaki raka na črevesju

znaki raka na črevesju

Pozdravljeni!

Moja mami ima težave s prebavo in me zanima, če je lahko to tudi rak. ima menjavanje driske in zaprtja, čeprav je večinoma zaprta. ima normalno blato ampak je včasih tudi tanjše. težave ima tudi za napenjanje, take težave pa se ji ponavljajo že dolgo. drugače pa nima krvi na blatu ali blata v obliki bobkov.

Pozdravljeni

Prebrala sem sam prvi odgovor in vam lahko povem, da dr. Kersnik ima popolnoma prav. Vam povem, ker vem kako je imela moja sedaj že žal pokojna teta. Ona je tudi bila vseskozi zaprta, ali pa je imela drisko in je tudi šla na blato, ali je bilo blato tanjše ali pa v bobkih. Naj bolj večkrat je imela v bobkih to se spomnim, ko je vedno govorila, da gre na blato kot zrno od kave. Šla je na kolonoskopijo, ki so ji ugotovili, da ima raka in je bila operirana in je počasi lepo okrevala brez kemoterapij. Nato pravijo, če se rak ne pojavi, do treh let, da zagotovo ga več ne bo. No, žal pri moji teti se je ponovilo tik pred tremi leti od operacije. Nato je imela še eno operacijo in kemoterapije na kar je žal v 10-tih mesecih trpljenja umrla. Rak se je razširil na pljuča in na jetra.
lp, pa veliko zdravja vam želim

Spoštovani ggj!

Lahko je znak raka, alhko pa zgolj nervoznega črevesja. Pri zdravniku ji lahko naročijo laboratorisjki pregled blata na prikrito krvavitev in na osnovi ev. pozitivnega testa kolonoskopijo, ki bo ovrgla sum raka.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lep pozdrav!

Na pregledu blata in krvi je že bila in so ji rekli da je vse uredu.

Spoštovani!

Potem, če ni vzrok razdražljivo črevo, bi bila na mestu kolnoskopija.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

oprostite
ampak test ni bil pozitiven zato bi lahko po vašem prejšnjem mnenju sklepala, da je vse uredu. na preiskavah za blato je bilo vse uredu.

lep pozdrav

Spoštovani!

Po moje je vse v redu, vendar, če se stanje ne umiri, bi bilo vseeno smotrno orpaviti kolonoskopijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

doma imam 4 mesečnega dojenčka in imam kar nekaj težav z odvajanjem blata. V porodnišnici sem šla šele drugi dan, s pomočjo svečke, potem pa par dni nič. Po parih dneh sem se tako kot skoraj vedno, zelo matrala, da sem kaj spravila iz sebe! Potem se mi je to nekako uredilo. Zdaj pa, ko moram iti na “Veliko potrebo” pa me vsakič med odvajanjem zapeče, zaboli in občutek je tak kot da bi mi popokale žilice. Tudi na wc-papirju je kri, boli me pa tudi po cel dan. Včasih je bolečina tako huda, da komaj sedim ali ležim.
Predvidevala sem da so verjetno hemeroidi, kar je ponavadi značilno za nosečnost oz. že po njej. Sem tudi spremenila prehrano, pojem veliko vlaknin in spijem dovolj tekočine, tako da skrbim, da imam čim mehkejše blato.
Ta teden imam pregled pri splošni zdravnici in upam, da ni kaj hujšega.

Hvala vam še za vaše mnenje že vnaprej

lp

Spoštovani!

Verjetno so res hemeroidi. Kupite si mazilo in svečke, da boste nekoliko ublažili bolečine in s tem tudi odvajanje. Poleg splošnih ukrepov si naredite kompot ali kar vodo iz suhih sliv, spijte po pol litra postanega donata, jejte sveže borovnice (imajo zmrznjene), in pri zdravniku recite za portalak sirup za boljše odvajanje. Gibajte se kolikor je le mogoče.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni

moja mami ima težave s prebavo. v zadnjem mesecu se ji je pojavila driska, ki je prej ni imela, ker je bila vseskozi zaprta. na preiskavi krvi so ji ugotovili da je slabokrvna. driska oziroma mehko blato je normalne barve. včasih odvaja tudi v bobkih. zelo me skrbi, ali je to lahko tudi rak? krvi na blatu ni opazila.

lep pozdrav

Spoštovani!

Menjavanje redkejšega odvajanja in bobkov je med drugim lahko tudi znak za raka črevesja, lahko pa le za nervozno črevo. Skupaj s slabokrvnostjo je to zagotovo indikacija za kolonoskopijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

je mozno raka odkriti tudi pri 24 letih? nekaj dni ze imam blato v bobkih,res pa je da sem bila tudi zaprta par dni.drugace z odvajanj nimam problemov.

Hvala

Spoštovani!

V vaših letih gre verejtno za nervozno črevo. Rak debelega črevesa bi bil resnično izjemno izjemno stanje v vaših letih. Če se bo stanje umirilo, bo vse v redu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni

na vas se obračam da sem postala precej zaskrbljena, do zdravnka bom stopila drugi teden

Stara bom 30 let imam 2 majhna otroka, v zadnjem pol letu sem izgubila precej kg, pri svojim 160 cm imam sedaj 49kg brez hujšanja. Občasno se mi pojavljajo bolečine v spodnjem delu trebuha, zadnje 2 dni bolečina niti ne mine, včasih je močnejša včasih mila.
Opažam tudi spremembe pri odvajanju. Večinoma hodim na blato 1x dnevno vendar se vmes pojavlja tudi driska.
Pred mesecem dni mi je bilo 3 teden skupaj slabo. Ne tako močno da bi bruhala , vendar je bil prisoten občutek slabosti ki je po 3 tednih izginil. Temu nisem posvečala preveč pozornosti saj sem mislila da sem dobila kakšno virozo od otrok
Krvavitve nisem opazila.
sedaj pa sem si prebrala znake pri raku na črevesju in postalo me je zelo strah saj imam kar nekaj od napisanega
prosim za mnenje.

Spoštovani!

Če niamte depresije, in ste shujšali več kot 7 kg, bi najprej pomsilil na pretirano delvoanje ščitnice. Pregled krvi na ščitnične hormone lahko da hiter odgovor, če je temu tako.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

Stara sem 34 let, dva meseca nazaj sem 2. rodila. Do te nosečnosti nisem imela težav z odvajanjem, od poroda naprej pa so se začele pojavljati. Večinoma sem težje odvajala blato, kak dan tudi ne. Ves prejšnji teden sem imela zelo čudno blato, pri enem odvajaju je bilo hkrati tekoče oz čisto vodeno svetlo in hkrati bobki. Imela sem več vetrov kot običajno. Nekaj dni sem odvajala normalno, včeraj nisem odvajala, danes pa obilneje, svetlo, vlaknasto. Med odvajanjem me je precej močno “zarezalo” v zadnjiku na papirju pa je bilo za nohet na palcu sveže krvi. Seveda me sedaj skrbi. Bi morala takoj na pregled k zdravniku? So lahko to znaki raka?
V naprej hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Vzrokov za motnje v odvajanju je veliko. Neenakomerno krčenje črevesa povzroči nastanjanje bobkov, tj. bolj izsušenega in stisnjenega blata, in redkejšega blata, zaradi hitrejšega prehoda skozi črevo. To pa hkrati povzroči nekaj več napenjana in tlaka na sploh okoli zadnjika in del sluznice poči. ali pa zakrvavi kakšen hemeroid. Nič ni povezano z rakom. Krvavite poneha sama od sebe v nekaj dneh. Če pa bo stalno prisotna, obiščite zdravnika, da pogleda.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

imam vprašanje, ki se nanaša na mojo mamo. Stara je 50 let in ravno včeraj je dobila pozitiven izvid od svita. Torej ugotovljena prikrita kri v blatu. Drugih posebnih simptomov nima niti pri odvajanju blata. Zanima me, ali je pretirana skrb odveč? Če bi šlo za kaj hujšega, bi bili prisotni še kakšni simptomi? Hvala za kakršen koli odgovor ali izkušnjo na ugotovljeno prikrito kri v blatu.

LP, M.

Spoštovani!

Opravila bo kolonoskopijo, ki bo dogovorila na vaša vprašanja. Razlogov za prikrito kri na blatu je veliko. Notranji hemeroidi, krvavitev iz želodca…, seveda tudi kakšni polipi, ali rak. Dokler se ne vidi, kakšno je črevesje je vse ostalo le prerokovanje iz kart.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni. Pri odvajamju blata se je pojavila velika kolicina krvi zelo temne barve. Blato je ozko in mehko. Cutim bolecine v predelu crevesja. Obcasno imam tezave z odvajanjem cemer sledi tudi sluz brez krvi. Kaj bi bil razlog oz. kako si pomagam? Hvala za odg.

New Report

Close