Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina želodec

želodec

Lep pozdrav! Zanima me vaše mnenje glede prehrane, namreč na gastraskopiji želodca so ugotovili ,da imam zelo vneto sluznico,zaradi kisline. Zdravnik mi je predpisal Ultop tablete,ki pa jih ne prenašam najbolje.Kaj menite o jemanju Repuruta,v več odmerkih namesto Ultopa in olivnemu olju, ki mi ga je svetovala neka zeliščarica.Njen nasvet je bil tudi naj ne pijem mleka ,kisa, jajc in preveč maščob. Za vaše mnenje se vam že v naprej zahvaljujem.

Spoštovani!

Natančno navodilo za dieto ti lahko da tvoj zdravnik. Ultop preprečuje nastajanje kisline, Rupurut jo pa veže. Ker nimaš rane, je načelno vseeno katero od teh dveh zdravil uporabljaš, pričakovati pa moraš, da zdravljenje traja od treh do šestih tednov. Olivno olje ni bilo preizkušeno v nobeni raziskavi, po verovanju mnogih pa pomaga za mnoge stvari. Če ga boš uživala za zraven, se edino pazi odvečnih kilogramov, ki si jih boš nabrala. Hrano uživaš lahko le tisto, ki ti ne povzroča težav – bolečin. Pravilom se je dobro izogibati cigaretam, alkoholu, kavi, ocvrtim in zažganim jedem, postani hrani, gobam, močnemu kisu in začimbam. Lahko pa se izkaže, da ti nobena od teh stvari ne bo delala težav. Ukrepati moraš pa tudi na duševnem področju, saj so k tvojim težavam prispevali napetost, stres ipd.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close