Najdi forum

zej mam pa resnično dost!!!!!

Tiguan, svaka ti čast, da ti je uspelo, joj kaj bi jaz dala da bi imela 16 kg manj do poletja….vem, vem, vztrajnost pa disciplina:))
ko takole sedim pred računalnikom zvečer, moram priznati, da mi kar nekaj manjka (prigrizki), ampak ne bom popustila. Za večerjo sem pojedla eno malo beljakovinsko solato ob pol sedmih, zdaj pa samo voda, voda, voda…..moram pa konec. Čez vikend pa gremo v hribe, da se mal razmigam, potem pa vsak dan malo na kolo, teči, hoja, bom še videla….
Takele zgodbe kot je tvoja mi prav polepšajo dan, ker vidim da se da:))

Teh 16kg je šele začetek. Sem jih namreč imel 112kg, sedaj pa 96kg,a mpak sem tudi večji od tebe, ITM imam 31

Hn men so pa sedaj vse obleke prevelike, spet bo treba jet po nakupih.

pozdravček vsem tolk de se mal oglasim ,me kar prsti zasrbijo k vas berem ,moj emšo je kr visok jh bom hmal 40 ,tko de je bil že cajt de nekej naredim zase ,kar se tiče hrane povem še to da sem leto nazaj začela jesti semena in sicer mešanico lanu ,sezama, bučnih in sončničnih semen vsako jutro pojem 4 velike žlice v segretem mleku pa obezno dodam cimet ki je naravni antioksidant s tem si blazno urediš presnovo pa še nastijo te dodam pa še eno žlico muslijev in to imam zmer za zajtrk priznam pa de je trajalo da sem se navadla zjutraj jesti,kar se tiče teka sem veliko brala ,zato je pomembno ne pretiravat obvezno segreti sklepe preden začneš teči jaz zmeraj 15 minut hodim šele nato žačnem s tekom ,vem pa za bolečine ker sem pred leti tudi sama hotla revolucionarno hitro shujšat in bi skor gležnje fentala, do danes nimam težav ,vem pa da vsakomur tek ne potegne ,tako kot meni ne kolo ,ane tiguan kolk je fajn občutek k so ti hlače prevelike……………….

Večno debela, kot prvo ti svetujem, da si spremeniš nick. Že tvoje ime nakazuje, da ne zaupaš v to, da boš vitka. Takoj ga spremeni!!! In napiši, kaj si po novem. Bodi kaj drugega kot večno debela.

no, pa sem sem zdaj po novem Pomladni začetek, a bo boljše heheheheh? Danes sem šla na dooolgo hojo, in sem prav utrujena, bom danes spala kot dojenček…..:)

To se je meni tud dogajalo iz začetka, pretirana dolga hoja me je tako utrudla, da sem šel po rekreaciji spat, ampak ne vsakič, danes lahko BP prehodim 5km, kar znese 80 minut, potem pa lahko delam še fizična dela okol kmetije + kolo +…..pa ne grem že par tednov nič spat po rekreaciji, ker sem si pridobil, kar dovolj kondicije in teh 5km po pravici povedano je za mene tale čas premalo, no saj prihaja pomlad/poletje pa bodo hribi na vrsto pa mogoče tud kolo pa seveda veliko dela na kmetiji, pa služba….

Jest ti priporočam, da si lajf spremeniš in to tako kot dan in noč. NOč vrjetno sedaj doživljaš potrebuješ dan, polno energije, zaupanje, motivacijo, kar koli. Uredi si prehrano, ampak ne to, kar nekaj, popolna mora bit prehrana, namesto rastlinskega olja uporabljaj olivno, namesto ocvrtih zadev si speči ribji file ali pišč.file na kakšnem koksovem olju, pravijo, da je tud olivno OK, ampak ga je škoda, veliko zelenjave (jaz na tisti GI ne gledam, kaj dosti), takoj črtaj iz jedilnika vse čokolade, vse sladke zadeve, vse salame, paštete, hrenovke, izogibaj se maščobnim izdelkom (vse piše na embalaži koliko vsebuje B, OH, M, seveda ne pozabi, da maščobe ne smeš povsem izpustit, treba je zdrave maščobe uživat, oreščke, mislim, da bo najbolje, da si prebereš maximum forum.

Z rekreacijo je pa tud dost, če se ene 4x/teden ukvarjaš, ni treba vsak dan, jaz sicer počnem to čisto vsak dan po 80 minut, kar znese na teden skoraj 10 ur (9.3 h), porabim pa tud tam 7000 kalorij samo s to rekreacijo.

Hej, Pomladni začetek, tvoj novi nick je, kot bi posijalo sonce! Super! Mislim, da se sedaj tudi počutiš tako!

Tudi jaz imam hud problem s tem, ker nimam kaj obleči. Nekoč nisem imela kaj obleči, ker v trgovini skorajda nisem dobila oblačil zase, danes pa nimam kaj obleči, ker je potrebno zamenjati kompletno garderobo. Zadnjič sem bila zelo vesela, ker sem v navadni trgovini (ne specializirani za močnejše postave) po svoji navadi šla pomerit največjo številko (XXL, ker trenutno kupujem poceni oblačila, saj jih nosim samo nekaj mesecev). Pa mi je bila prevelika!!! Najraje bi kar sredi trgovine zavriskala od veselja. Ni potrebno izgubljati besed o tem, da sem v trenutku dobila veliko nove motivacije za naslednji podvig. Me je pa začelo resno skrbeti, da ne bom zdaj začela hoditi po trgovinah in preizkušati na tone novih oblačil. Do sedaj sem bila prisiljena vzeti pač tisto, kar mi je bilo slučajno prav (če nisem šla iz trgovine kar praznih rok). Odslej bom imela bajno izbiro. Yes!

Lp

Tud jaz sem imel velike težave z oblekam, moja številka je bila med 58-60, v Hervisu nisem mogu nič kupit, ker je bilo vse premajhno. Danes lahko z lahkoto oblečem ene stare hlače doma, ki jih še pred 4 meseci nisem niti, čez rit spravil, če pa bi sedel bi jih dobesedno razneslo, ker bi jih tolk napel.

Če me sprejmete, se vam pridružim še jaz.

Moje trenutne mere so katastrofalne: 167 cm, 112 kg
Starost: 38

Sem pol leta po tretjem porodu in se počutim kot starka. Vse me boli, kosti, sklepi,… in zavedam se, da je to vse zaradi moje prevelike teže.

Z današnjim dnem, torej 23. marca 2010 začenjam jesti manj in bolj zdravo in začenjam se GIBATI. Doma imam sobno kolo, ki je pri tej teži ena izmed redkih alternativ. Samo še uporabiti ga moram. Žal nimam možnosti plavanja, ki bi mi zagotovo najbolj ustrezalo.

Pretežka sem že od kar vem zase, poskušala sem že nešteto različnih “diet”, enkrat sem bila bolj, drugič manj uspešna. Enkrat mi je celo uspelo shujšati na skoraj idealno težo, ki sem jo potem kar nekaj let vzdrževala, za kar sem porabila ogromno časa in energije.
Že s prvo nosečnostjo se je začel novo obdobje, v katerem sem kilograme samo še pridobivala. Vedno manj časa zase, vedno manj intenzivnega gibanja, premalo časa za zdravo prehrano, večanje teže, manj volje z gibanje in začaran krog je tu.
Sedaj moram ta začaran krog presekati, če zaradi drugega ne, iz zdravstvenih razlogov.

Sem pišem predvsem zaradi moralne podpore, ki upam, da jo bom našla. Znanja imam kar nekaj, je pa res, da vsi vedno ne vemo vsega in z veseljem bom poslušala vaše nasvete.

Odločila sem se, da se bom tehtala 1x tedensko, tako da 30. marca poročam. Oglasim še lahko seveda že prej, brala vas bom zagotovo.

Če porabiš tekom dneva 2000kalorij jih moraš nujno zaužiti vsaj 1700kcal, če jih boš samo 1000kcal se ti bo metabolizem privadil na tak vnos in, ker spet ne boš imela rezultat boš še zmanjšala vnos dokler ne boš tako daleč prišla, da boš spet začela mal več jest in kg boš dobila nazaj.

Torej treba je jest zdravo hrano. Kupi si ribje file + pišč.file + ovsene kosmiče + pusta skuta + olivno olje + zelenjava + itd.

Sladkarije, sladkane pijače, hrenovke, zabela, itd skenslaj iz jedilnika, ampak ne kar naenkrat tako bolj počasi…..izguba teže ti naj bo dolgoročni cilj, jaz že 4 mesece hujšam in sem zgubil sedaj iz 112kg na 96kg in še vedno kg padajo, ciljam pa na 80kg.

OFF:

Včeraj sem poskusil po 4 mesecih mal domače salame in se nisem počutil OK tako da sem telo čist navadil na zdravo prehrano, prav tako se mi je v 4 mesecih, kar precej skrčil želodec, včasih pri 114kg sem lahko kar jedel in jedel.

erosa, dobrodošla. iz kje pa si ?

www.spela.mojforum.si

No me veseli da sem navdušila tudi druge…..jaz sem imela tako aktivni, športni vikend, da sem izgubila 2 kg:))) , počutim pa se super. Danes in jutri za šport ne bo časa zaradi obveznosti, otrok itd….v četrtek pa ponovno naprej….pa večerje so sedaj res zdrave in minimalne:))
dajmo vztrajat naprej

no, pa še jaz…….
pozdravljeni vsi skupaj!

že dolgo vas berem, oglasila se še nisem, niti nisem vedela pod kateri post naj kaj napišem.

v glavnem, raznih diet se ne držim, na zdravi prehrani sem od sredine februarja, nič čokolade, sladkarij, bele moke, krompirja (samo v regratovi solati :), riža… sladkih pijač, sladoleda…

v glavnem: sadje, zelenjava na 100 načinov, kuhano in pečeno meso, sir, skuta, jogurti, ipd.
pijem vodo, belo kavo, nič alkohola (samo na kakšnih praznovanjih kozarec refoška).
gibam se 3x tedensko po 1,5h. Smučanja je konec, čakam na kolesarjenje, drugače pa obožujem hitro hojo navkreber.

torej: kilogrami- nimam pojma, ne upam se stehtat… zdi se mi, da okoli 90 na 170 višine. Katastrofa. Cilj je 75, kot pred poroko 🙂
no, do poletja imam to v planu. Mažem se z niveo Q10, upam da mi bo pomagalo glede kože. Sicer hujšam silno počasi, vidim na hlačah, ki so mi vedno bolj ohlapne 🙂
berem vas pogosto, predvsem za vzpodbudo.
se beremo.
lp

Ojla,

Tudi jaz se vam pridružujem. Hej kje ste vsi….prav rabilo bi družbo za vzpodbudo z zdravimi spremembami v življenju….tudi jaz sem pri svojih 36. letih močno pretežka….119kg. Nekaj malega se je že začelo topiti, pa vendar….javite se kaj, da poveste kako ste, volja še drži?

lp

joj večno debela, kot da bi jaz pisala,…

še mere se ujemajo, jaz bi tudi rada, pa mi ne gre
Škoda, da si iz Gorenjske, jaz sem Štajerka…

Držim pesti, jaz bom zdaj probala s športom kaj dol spravit, kakšnih 5 kg bi rada do morja

Večno debela, zanima me še, kakšno konfekcijsko številko spraviš nase, kje kupuješ majice. Meni se zdi, da so vse majice 44/46 tako oprijete da še poudarijo vse viška kg ali pa so vreče, ki visijo z mene. Sem pa takšne postave, da mi pristojijo (kolikor pač) telirane stvari, sicer se kot trodelna omara.

Ful vas je fajn brat, res ste vzpodbuda!

Jaz moram tudi shujšat…ali lahko morda kdo napiše primer jedilnika za čez dan? Prosim.

Sem pa vegetarijanka, tako da meso ne pride v poštev, tudi ribe ne. Jem pa jajca in mlečne izdelke.

Če bi kdo morda dal kak vzorec jedilnika, bi bila zelo hvaležna.
Hvala!

dollyx…kar se tiče beljakovin lahko ješ sojo, ribe(nevem, če jih ješ)…
če malo poguglaš hitro vidiš da ima beljakovine veliko vrste zelenjave…samo potrudit se moraš malo in poiskat:)

en od ljubkih zvarkov naj bi bila kombinacija: riž+grah…nevem sicer zakaj točno, ker se nisem oglabljal…vendar naj bi tko dobil max od grahovih beljakovin in seveda tudi dovolj kompleksnih ogljikovih hidratov, ki jih ponuja riž..:)

u bistvu niti nerabiš nekega jedilnika…jej raznoliko in po želji..

ti samo glej, da vnašaš vase dovolj vseh snovi: 1gram beljakovin na kg puste telesne teže(torej brez maščobe telesa)..ogljkove hidrate( obe vrsti, vendar manjhne količine), ter nenasičene maščobe, ki jih vsebujejo ribe, oreščki, oljčno olje itd:)

skratka..jej vse snovi, vendar v zdravih količinah…zmanjšaš samo ogljikove hidrati, ker so to energija za telo in maščoba, ki jo hočeš pokurit je rezervna energija..

ne mešat maščobo, ki jo poješ in maščobo, ki jo kuriš..ni isto..

preračunaj si tudi koliko kalorij smeš pojesti in koliko jih dnevno porabiš…štej tudi telovadbo parkrat tednsko, ker je to nuja:)

glede na to, da si ženska, boš pomoje hitro zbrala dovolj beljakovin, čeprav si vegetarjanka..:)

za vse, ki hujšate zgolj z hojo pa še to…

začnite z kratkimi in težkimi vajami..3krat tednsko do 1h..

ker ko ste v deficitu(hujšate), zgubljate mišično maso..žal..
edina rešitev vam je telovadba za celo telo, ker stem poveste telesu, da mišice potrebujete..

samo tek ali hoja je “no go”..
ko se porabijo zaloge v telesu in takrat se telo spravi nad mišice(razen, če ste mu prej dali vedet, da jih potrebujete).

skratka…telovadit je treba pravilno…tko kot jesti…drugač se ne čudit, da ste zgubili 20kg, zgleda pa, ko da ste samo 15…ker ste zgubili 5kg mišic:)

dokazano je namreč, da folk, ki hujša 20kg izgubi tud do 5kg mišic..tko da…ubogajte mojstra mene, ker 5kg ni malo:p

1kg mišic=do 100 kalorij porabe dnevno..
bi res radi dnevno porabli 400 in več kalorij manj kot sedaj?..in se posledično zredili nazaj?:)

New Report

Close