Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Zdravje – rizičnost okužb na delovnem mestu glede na diagnoze in cepljenja

Zdravje – rizičnost okužb na delovnem mestu glede na diagnoze in cepljenja

Spoštovani,

Prosim Vas za strokovno mnenje glede priporočil in omejitev na zdravstveno stanje na delovnem mestu?

Imam veliko potrjenih diagnoz:

-Sferocitna anemija (dedna po očetu 1986, ob rojstvu hemoglobin 50)
-Apendektomija (december 1996) – odtsranitev slepiča
-Splenektomija (februar 1997) – odstranitev vranice
-Zaznavna naglušnost, obojestranska gr laevioris (ugotovljena na pregledu v osnovni šoli, leta 1998, uradno diagnoza potrjena kasneje, posledica sferocitne dedne bolezni)
-Holecistektomija (2004) – odstranitev žolčnika
-Kamni v ledvici (od leta 2004 – še vedno prisotni)
-Cista ledvice levo (2004)
-slab EKG
-Hondropatija patele gr. 2 levo (koleno)
-kronična srčna bolezen – Prirojena biksupidalna aortna zaklopka (hemodinamsko kompetentna) – 2017
-Av blok I. stopnje, podaljšana QT (2017 – uradno potrjen, ugotovljen leta 2003)
-Blag nekompliciran polaps mitralne zaklopke (2017)
-Tonzilektomija – odstranitev mandljev (marec 2019)
-Blago izravnana vratna lordoza (april 2022)
-Blaga i.v. hondroza C5-C6 (april 2022)
-Začetna spondiloartroza kvadralno (april 2022)

Sem redno na antibiotikih:

Po odstranitvi vranice 1997 preventivno 5let jemala Ospen 1000. V otroštvu sem do 10.leta starosti prebolela najmanj pet pljučnic, leta 1987 tudi oslovski kašelj.

5. november 2019 – AMOKSIKLAV 2#

24. november 2019 –  MACROBID 1#

9. januar do 19. januar 2020 – AMOKSIKLAV 2#

23. marec 2020 – PRIMOTREN 2# 

13. maj 2020 – AMOKSIKLAV 2# 

13. junij 2020 – CISOF 3g prašek 

1. julij 2020 – CIPROBAY intravenozno in CIPRINOL 2# (ESLW – DC BLED) 

10. julij 2020 – CISOF 3g prašek 

2. oktober 2020 – OSPAMOX 2# 

26. oktober 2020 – ZINNAT sirup (10 dni) – klinični oddelek za nefrologijo 

23. november 2020 – AMOKSIKLAV 2# 

13. januar 2021 – AMOKSIKLAV 2# 

25. februar 2021 – AMOKSIKLAV 1# (vročina in oteklina po koreninskem zdravljenju zoba) 

19. april 2021 – AMOKSIKLAV 1# (vročina in oteklina po zaprtju zoba)

29.oktober 2021 – PRIMOTREN 1#

12. januar 2022 – AMOKSIKLAV 1# (puljenje zoba)

14.april 2022 – CISOF 3g 1#

11.maj 2022 – ZINNAT sirup (10 dni)

20.maj 2022 – AMOKSILKAV 1#

13.julij 2022 – PRIMOTREN 2# (10 dni) 

12.avgust 2022 –  AMOKSIKLAV 1# (CRP=62)

CEPLJENJE:
15.1.1997 – Pneumo 23 (UKC Ljubljana – hematološka klinika za otroke)
14.12.2004 – Pneumo 23 (mag.Jurca Tomaž, dr.med)
14.12.2004 – Hiberix (mag.Jurca Tomaž, dr.med)
16.12.2010 – Pneumo 23 (Andreja Krt Lah, dr.med. spec.javnega zdravja))
18.01.2017 – Nimenrix (Kristina Orožen, dr med NIJZ)
18.01.2017 – Prevenar 13 (Kristina Orožen, dr med NIJZ)
3x cepljena SARS-CoV-2 mRNA vaccine (Pfeizer) –  SBJ – Splošna bolnišnica Jesenice
Stara sem 37 let imam 10 let delovne dobe cca 60 dni bolniške odsotnosti,  kljub rednemu jemanju antibiotikov in operacijah. Na ZPIZ nikoli nisem podajala vloge za odobritev invalidskega statusa oz. koristila bonificiran stalež.
Skoraj pet let sem že zaposlena v bolnišnici v finančni računovodski službi, v drugi zdradbi poleg bolnišnice, v svoji pisarni. Vodstvo kadrovsko službo in vodjo FRS službe sem že pred leti o svojem zdravstvenem stanju preko e-pošte in tudi velikokrat ustno sporočila. Zaradi uvajanja projekta porabe zdravil in materiala na pacienta sem po navodilih vodje dve leti primorana hoditi po celotni bolnišnici (v op. bloke, v lekarno, v sprejemno pisarno poleg sprejema pacientov, v laboratorij, na ginekološki oddelek…). S sprejetjem projekta porabe na pacienta se mi je spremenila enota –  iz finančne računovodske službe v lekarniški oddelek naziv pa je ostal enak Finančni računovodski delavec V. Spremenile so se mi delovne naloge: pomoč pri uvedbi in izvajanju projekta porabe na pacienta (pomoč zaposlenim, dobava, prejem,  izdaja, inventura po oddelkih,…). Sodelovanje z vsemi službami znotraj SBJ ter z zunanjimi ustanovami. Odvzeto mi je delo od doma.
Lekarna se nahaja v zgradni bolnošnice pod bolnišnico v njej so skupni prostori ni ločenih pisarn, nas je najmanj 10 zaposlenih (redno, praksa, pripravniki in prostovoljci). Zaradi prevzemov zdravil in materiala se dnevno zadržuje cca 20 zaposlenih iz drugih oddelkov, ter zaradi dostav cca 20 dobaviteljev iz drugih ustanov. Zaradi sodelovanja z zaposlenimi imam uniformo kot med. sestre, v skupnih garderobah se dnevno zadržuje okoli 20 do 30 zaposlenih iz drugih oddelkov v bolnišnici.
Osebna zdravnica je mnenja:

Predlagam, da delodajalcu svetujete naj vas najprej pošlje na preventivni zdravstveni pregled pred razporeditvijo na novo delovno mesto. To predvideva tudi zakonodaja, če gre za spremembo delovnega mesta z drugačnimi obremenitvami.

Ne zdi se mi smiselno, da pišem potrdila, ki jih boste plačala, če je to naloga vašega spec. MDPŠ. Spec. MDPŠ napiše spričevalo glede na pregled celotne dokumentacije. Izpostavljenost možnosti okužbe za vas ni ustrezna.

Kardiološko mnenje je, da mi ne priporočajo okužb.

Mnenje infektologinje je, da žal o ustreznosti delovnega mesta ne more presojati je v pristojnosti izbranega zdravnika.

Kadrovsko službo sem prosila za napotitev na zdravniški pregled,  trenutno mi za prejšnje delovno mesto velja pet let do februarja 2023.

Prosim Vas za strokovno mnenje glede rizičnosti okužb na delovnem mestu na diagnoze in cepljenja?
Že v naprej se Vam zahvaljujem.
S spoštovanjem,
M

Spoštovani, strokovno mnenje glede rizičnosti okužb na delovnem mestu JE v izključni pristojnostmi medicini dela, prometa in športa. Za vsako delovišče je izdelana ocena tveganja za zdravje, ki jo poznata delodajalec in pooblaščeni zdravnik MDPŠ. Če se boste zaposlili na novem delovnem mestu, ki ima drugačno oceno tveganja zdravje, in posledično dodatne obremenitve, boste opravili ponovni zdravstveni pregled. Presojanje ustreznosti delovnega mesta za vas ni v pristojnosti izbranega zdravnika, temveč zdravnika MDPŠ, ki je edini, ki lahko poda oceno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close