Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Zavrnjena bolniška

Zavrnjena bolniška

Tudi meni ni nič jasno od Skr bne. Mogoče so ji pa na ZZZS pogledali skoz prste….mogoče je na njihovem ZZZS taka praksa. Pr nas če vložiš 7 dni prej ko ti poteče odločba ti lahko še zavrnejo vse skupaj in mora zdravnik čez par dni podat še en prelog.

Boooooooo.

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

najbrž je odvisno od razloga za bolniško, kaj mislite? če si na bolniški zaradi “Hudih slabosti” in “strašne utrujenosti” in “stresa”, seveda vnaprej ne moreš vedeti, kako bo čez 1 mesec. če pa si na bolniški zaradi težav, ki jih je imela skrbna, potem pa je čisto jasno, da bo naslednji mesec isto rizična nosečnost, če ne celo bolj. mislim, da je skrbna pa res ena tistih, ki ji niso nič pogledali skozi prste oz. je še kako imela razlog za bolniško (….kar ne moremo trditi za vse nosečnice v bolniški, a?)

Sam kako da ZZZS tolk časa daje odgovore, ne morejo punce čakat 14 dni kaj bojo odgovorili in če bo do zavrnili si v zosu. Valjda da si doma, če ti G tako napiše in ne greš v službo dokler ne dobiš od ZZZS odločbe, ddd!

Skrbna – tebi so na podlagi senzibilizacije dali bolniško???!! Jaz sem delala senzibilizirana in s sladkorno na inzulinu, na koncu semvzela nekaj dopusta, ker nisem zmogla kontrolirat hrane in bit na dieti, ker sem bila v službi 9 do 10 ur zdoma in odvisna od bližnjih menz.

mi je ginekolog rekel, da če bi bilo po njegovo, bi bila v staležu, vendar da je preveč nosečnic, ki izkorišča bolniško, zato moram v službo “za zgled” : -)))) Zato pa je potem problem pri podaljševanjih in zavlačevanju pri izvidih – ker za mnogo žensk enostavno nimajo kaj napisat, zato da bi jim podaljšali…

Lepa vida, to ZZZS nič ne briga, če si v zosu. Oni se brigajo sami zase in za njihovo blagajno in blaginjo. Tam so, da vlečejo plačo in to je vse.

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

Meni so dali bolniško na podlagi spontanega splava, hudo rizične 2. nosečnosti, ki sem jo preležala od 5. do 40. tedna, 1/3 v bolnici, težav z zanositvijo, zaradi infekcij sečil z bakterijo, ki mi je že povzročila2 sepsi, in zaradi senzibilizacije. Otrok je bil ves čas močno ogrožen, kar je dokazala tudi kordocenteza in zato tudi nedonošen ter imel takoj po rojstvu izmenjalno transfuzijo. Če ne bi bil tako vestno spremljan od ekipe, vprašanje, kaj bi bilo.

Očitno se stvari spreminjajo in ena praksa ni za vse veljavna. Sem sodila po sebi, se oprvaičujem, sem mislila, da je za vse enako.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Predlog za podaljšanje staleža naj bi osebni zdravnik podal tri dni pred iztekom odločbe. V redkih primerih, kjer je zaradi diagnoze že vnaprej jasno, da je porebna bolniška za dalj časa (do nastopa porodniškega dopusta) lahko pošlješ papirje tudi 3 tedne prej, če se pričakuje, da se stanje v tem času ne bo bistveno izboljšalo; takrat se tudi lahko prosi za stalež nekaj mesecev (dajo pa načeloma največ dva). V večini primerov pa se res pošilja tik pred zdajci, komisija odgovori nekako v enem tednu in je lahko velik problem, če ženska ostane glede na priporočilo ginekologa doma (seveda na svojo odgovornost), komisija pa staleža ne podaljša. Tu imam tudi sama kot osebna zdravnica stisko, saj pacientu ne morem niti svetovati naj ostane doma, niti naj gre delat, saj je za mnenje o tem pristojna komisija, ki pa se večkrat odloči tudi zame neracionalno. Problem poskušamo potem reševati telefonično, da naj dajo stalež vsaj za dneve, dokler ženska še ni prejela odločbe. Če je na komisiji normalen zdravnik se da zmenit, včasih pa tudi ne.

ali katera ve če je za 30 dni bolniške tudi potrebna komisija, jaz sem šla z 4.11.2008 na bolniško, porodniška se mi začne 4.12.2008. zdravnica mi je odobrila bolniško vendar moram prinesti še predlog od ginekologa, ki ga imam naslednji teden. Kaj v primeru če ti ginekolog neda predloga? Hvala za odgovore

Magi, za to ne potrebuješ bolniške od zavoda, saj si 30 dni v bolniški na stroške delodajalca.

Anaana, hvala za odgovor. Sem oseba, katera se vedno za kaj obremenjuje. Pozdrav

Če si tri mesece na bolniški (seveda si bil že na komisiji), potem pa prekineš bolniško z nekaj dni dopusta, ali potem do 30 dni spet odobri samo splošni zdravnik al je spet treba na komisijo?

Sam če ti G reče počivat, ti pa želiš otroku in sebi najboljše valjda ne greš v službo. Kaj pa če ti res komisjija zavrne, pa če nimaš dopusta, kaj pote te pa lahko iz službe vržejo. Saj ne moreš it v službo dokler ne dobiš oodgovora komisjije, pol pa rečt OK je odobreno zdaj bom pa doma počivala.

A ni tako, da če si npr.3 mesece na bolniški(torej ti je že komisija odobrila) in potem za vsaj 14 dni prekineš bolniški, si potem spet v breme delodajalcu in ti bolniško po prekinitvi lahko napiše splošni zdravnik (do 30 dni seveda). Mislim, da en dan prekinitve ni dovolj.
Naj povedo tiste, ki to poznajo, jaz nisem nikoli koristila bolniške!

Ne, en dan bolniške ni dovolj, če je diagnoza ista. Pri isti didagnozi je potrebno vsaj 10 dni. To mi je ta teden rekla splošna zdravnica.

Torej z isto diagnozo ti da splošni zdarvnik lahko bolniško do 30 dni berz ponovnega čakanja na odgovor komisije. Ok, če je tako hvala. Sem v 5. mesecu in sem zopet začela krvavet, pa je g rekel naj počivam.

Ja men se pa zdi, da na ZZZS piše, da ti morajo dat če ni vsaj 30 dni poteklo, drugo diagnozo? Zdravnica je pa meni rekla, da vsaj 14 dni moraš prekinit, pa ne vem zdaj kdo ima prav!!!

Tudi mene zanima kako je s tem, če si že dlje časa na bolniški in potem bolniško prekineš oz. ti jo komisija zaključi za recimo 15 koledarskih dni, in potem greš z isto diagnozo na bolniško-ali si v breme delodajalcu ali o tem spet kaj zavod odloča ali si sposoben delat?

Letos sem bila na istem! Zdravstveno stanje zelo slabo, mnenje ginekologa da zahteva bolniško, pa mi je kljub temu niso podaljšali. Če rešujejo tvojo pritožbo mi verjemi, da je ne bodo rešili pozitivno, torej pomeni, da “tolčeš taplave”. Pokliči v službo, povej kakšna je situacija in jih lepo prosi, naj ti v pišejo dopust. Po desetih dneh dopust ti šele tvoja osebna zdravnica lahko da bolniško do 30 dni. Res katastrofa, komisija se je spravila na nosečnice. V moji obrazložitvi (po mnenju osebne zdravnice po fantastično in realno napisani pritožbi) so mi napisali, da mnenje ginekologa sploh ne vpliva na njihovo odločitev!!! Halooooooooo???

Uh, kako sem se jst zdaj oddahnila. Pravkar sem dobila odločbo, da so mi podaljšali bolniško. Bala se nisem zaradi mojih diagnoz,da je ne bi podaljšali, ampak bolj zaradi komisije same, ker so “zaje….” pa še zaradi vseh debat, ki potekajo na forumu.

Juhuhu

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

MetaRaketa,tudi meni so zavrnili in ne gledajo mnenje ginekologa,sem petič noseča imam povešeno in raztegnjeno maternico,grozi mi prezgodnji porod,delam pa v jaslih v vrtcu,pa to njih nič ne briga,niso upoštevali niti mnenja G niti mojega splošnega dr.,koga hudiča potem sploh upoštevajo.lp

New Report

Close