Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši Zavračanje otrok s strani starejših

Zavračanje otrok s strani starejših

Oprosti, ampak to je pa neumnost! Če sam vidiš da se neka anomalija pojavlja, potem še ni nikjer rečeno, da si sam del te anomalije. Prej ravno obratno, drugače na bi niti tega opazil.

Jaz ne bi nazival ljudi z “drekom”, je pa res to da je od tega “dreka” odvisno kako bomo živeli. Začenši z davki.

Hi, hi, zdej res nisem vec kandidat za pestovanje pri kaksni tetici…Ko sem bila pa se malcek sem se pa menda zelo rada obesala vsakomur za vrat…In to menda brez predsodkov….LP!

Kl! Pravis, da bom delala doooolgo, ker ni vec otrok…..Narobe! Zato, ker je podaljsevanje del. dobe usmerjeno v nacrtno “zascito” pokojninskega fonda na racun predpostavke, da vse vec zensk docaka prej smrt, kakor pokojnino…Statisticni podatki kazejo, da se zenske priblizujemo povprecni starosti moskih ob smrti….Minimalna starost za pogoje ob upokojitvi se zvisuje pri obojih..Na trgu “zaloge delovne sile” je mladih toliko, da te lahko ze glava boli…Mladih strokovnjakov, ki bi lahko delali in se nadgrajevali ob delu svoje strokovno znanje, ce bi se starejsi delavci prej skipali v penzijo….
Oni na cesti, jaz pa v sluzbo vse do tedaj, ko mi bodo ze vsadili umetne kolke, pa srcno zaklopko, pa ne vem kaj se, ne? Seveda imas prav kar se tice ugotovitve glede vpadanja natalitete….Nataliteta pa ni pojav v vpadanju le pri nas, temvec tudi v mnogostevilcnejsih evropskih drzavah in ni pogojena le s participacijo in z nacrtno stimulacijo drzave pri pomoci mladim druzinam, temvec je veliko bolj zakompliciran druzbeni pojav, kakor to na prvi pogled kaze…….
Vsekakor ti zelim, da imata z zeno toliko otrok, kolikor si jih zelita in da bi jim bilo v otrostvu in kasneje res lepo! LP!

Negativno nastrojene proti materam z več kot dvema otrokoma so predvsem slovenske ženske. Kolikokrat poslušam komentarje v stilu, da pri nas “država” ne naredi nič za več otrok ipd. nesmisle. Menim, da imamo v Sloveniji majhen prirastek zaradi splošne negativne nastrojenosti do več otrok. Če se pri nas v firmi kdo odloči za tretjega otroka se ženske takoj zgroženo sprašujejo, če mu bodo lahko vse nudili. S tem seveda mislijo razne elektronske igrače, tečaje, modna oblačila in ostalo potrošniško kramo, ki je noben otrok sploh ne potrebuje.Nato sledijo komentarji, da se jim je tretji otrok “zgodil”, da ga je sigurno “ona nasrala”, da bi bil bolj vezan na njo, da naj bi si rajši kupili boljši avto, da mora človek tudi kaj imeti od življenja kar z otroki očitno ni mogoče ipd. Vedno znova se čudim in ne morem verjeti, da to prihaja iz ust mater! Niti enkrat še nisem slišala pozitivnega komentarja! Nikoli ni nobena rekla npr. to pa je lepo, da imajo več otrok! Niti enkrat! Zato dragi oče, vrzi splošno mnenje čez ramo in veselo naprej!

I can only say: YO, Yo!!!

Ti si ena redkih tu gor, ki ve o čem sem govoril:)

Po mojem gre kvečjemu za fovšijo. Ali pa…z otroki je vendar tako lepo in za to srečo ne rabiš odobravanja drugih. Razen če sam nisi čisto prepričan? Malo preveč se smiliš sam sebi. Kako boš potem oče trem otrokom? A za vsako potezo rabiš odobravanje drugih? So ti ženo tudi drugi izbrali?
Veš kaj, bolj ko premišljujem, bolj se mi zdiš ena cmera. Spravi se no k sebi, boš dal več od sebe družini in družbi! Ali tudi tvoja žena morebiti išče preveč pozornosti? V povprečju so vse ženske mame in zato razen simpatij ne vem, kaj naj bi vsaka nosečnica od širše okolice splioh pričakovala? Noseča gor ali dol, vsaka je enako pomembna, otrok pa ima toliko, kot sama hoče(ta). Meni so pomembne vse ženske, naj imajo otroke ali ne. Tisti starši, ki imajo več otrok tudi niso boljši starši od tistih, ki imajo enega…in ljudje z otroki niso nujno “boljši” od ljudi, ki nimajo otrok…niti obratno. Ja, vse je pomešano, tak je ta svet. Kakšen pa bi bil, če bi vsi enako mislili?
še ena trojna mama

Bravo.

Have a nice day. Č.

Jaz bi samo nekaj dodala. Vsaka ženska, ki je (bila) noseča, ve, da k temu spadajo slabost oz. slabo počutje, nizek/visok pritisk, otekline, povečana teža itd. Ko sem bila nedolgo nazaj noseča in sem se z avtobusom vozila v službo, mi je bilo velikokrat slabo in bi se rada usedla. Ja, pobožne želje! Kljub mojemu trebuhu mi je redkokdaj ženska ponudila sedež, kvečjemu moški ali mlajša oseba. Mogoče bo katera užaljena, ampak ženske od ene 35, 40 let dalje so me vedno ignorirale. Zdelo se mi je kot v stilu “saj sem bila tudi jaz noseča…”. Da ne omenjam čakalnice pri GINEKOLOGU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Večkrat se je zgodilo, da je nosečnica stala (tudi jaz), kot pa da bi katera umaknila svojo rit.
V glavnem se pa čudim, da tako udrihate po kl. Res je, če omeniš koga s tremi ali več otroki, se že zdi, kot da je z lune padel (kaj pa jim je, a se je ponesrečilo, kako bojo pa preživeli). Jaz pravim, da je to pogum in hkrati zadovoljstvo imeti tri otroke. Ko bi vsaj meni kaj takega uspelo…

New Report

Close