Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Zatrdlina na vratu

Zatrdlina na vratu

Pozdravljeni,

že sredi poletja sem imela probleme v predelu grla oz nižje v grlu. Imela sem občutek suhega grla, kot bi bilo zaotečeno, ter rahel neprijeten občutek bolečine. Na levi strani takoj pod “kjer imajo moški adamovo jabolko” sem začutila majhno zatrdlino. Ker imam težave z ščitnico-hašimoto tiroditis sem mislila, da je kaj narobe z ščitnico, da se mi je naredil kakšen vozel. Obiskala sem osebno zdravnico, ki je me je pretipala in rekla, da to ni ščitnica, da je ščitnica nižje, da bi lahko bila to bezgavka (Takrat nisem imela nobenih drugih obolenj, mesec in pol nazaj sem imela večji prehlad)…. Vzeli so mi kri ter bris grla. Bris je bil negativen glede krvi pa mi je zdravstveni tehnik po telefonu sporočil, da je u redu, da ne kaže nobenih vnetij. To je bilo to. Ker se stanje ni poslabšalo oz so simptomi izgini nisem ponovno hodila k zdravniku. Sedaj me pa skrbi, ker je zatrdlina še vedno prisotna, sicer se ne veča ampak me to čedalje bolj skrbi. Kaj menite, bi morda vseeno morala še enkrat do zdravnika? Kaj bi to lahko bilo? Stara sem 35 let, nekadilka, za ščitnico jemljem Euthyrox 25 mikrogramov…

Hvala za vaš odgovor.

LP

Spoštovani,

samo s tipanjem se ne da ugotoviti, kaj točno je povečano. Veliko več informacij nam da ultrazvok, še več pa CT vratu ali MRI vratu s kontrastom.

Ker imate znano kronično vnetje ščitnice Hashimoto, je najbolj smiseln UZ vratu in kontrola ščitničnih hormonov v krvi.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni, isto tezavo imam jaz ze 2 meseca.

Grahasta zatrdlina, tda na otip je bila opazena kaksna 2 meseca nazaj slucajno ob mazanju vratu. Nic me ni bolelo, niti se ne vidi, sele ko dobro pritisnem desno od scitnice zgoraj, je tipna okrogla 2mm velika zatrdlina.

Takoj isti dan sem opravila pregled pri dr. Gaberšček na nuklearni za scitnico. Tam mi je pretipala zatrdlino in rekla da najbrz ni nic, ker je tako majhno, potrdila pa je da ni od scitnice, saj so me UZ pregledali. Isti dan sem imela tudi UZ vratu, kjer je bilo vse B. P., zatrdline niti niso videli, ker je tako majhno 2mm.

Sem pa isti dan dobila diagnozoxna Nuklearni Kliniki, Hashimoto, kot moja predhodnica.

Po mesecu dni sem imela tudi dermatologa in njemu to pokazala, je pretipal in tudi on ni vedel kaj bi to bilo. Rekel je da je to nekaj podkoznega.

Zsaj pa vprašanje: Se lahko kaze kaken rak na tak nacin, ali so strahovi odveč?

Po 1 mesecu sem opravila kontrolni UZ vratu, nobene spremembe zatrdline. Bezgavk patoloskih ni.

Je lahlo kaj resnega, zdr. mi je po tlrfonu rekla, da pustiva to.

Samo da ne bo kaj prepozno. Na kaj moram biti pozorna?

Hvala.

Lep pozdrav.

Spoštovani,

2 mm velika podkožna zatrdlina, ki ne raste, je najverjetneje epidermoidna cista (cista žleze lojnice).

Če hočete biti popolnoma prepričani, svetujem odstranitev spremembe in njen patološki pregled.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close