Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zatekanje

Zatekanje

Spoštovani,

morda pa imate vi kakšen pameten nasvet – moja težava je zatekanje, ki se pojavi vedno, kadar zvečer pijem. Količina popite tekočine (navadna voda ali radenska) ni važna, po dveh kozarcih tekočine sem naslednje jutro zabuhla v obraz, prsti na rokah postanejo otrdeli, napeti – skratka, zatečem. Dnevna količina tekočine ni pomembna in ne vpliva na jutranje zatekanje. Temu nisem posvečala posebne pozornosti vse dokler mi niso zatekle tudi noge. In to tako močno, da so hlače, prej preohlapne, kar naenkrat postale preozke. To me je napotilo k mojemu osebnemu zdravniku, ta pa na vse možne in nemožne preiskave, kjer so ugotovili, da je z mojimi ledvicami, mehurjem, srcem, ščitnico vse v redu in da tudi s hormoni nimam težav. Zdravnik je zaključil – edem neznanega izvora in mi predpisal tablete Tertensife, ki naj bi jih jemala po potrebi, pač takrat, ko začnem zatekati. Sedaj pač vzamem tableto (eno na dan, cca dva ali tri dni), ko začnem zatekati v noge, večernega pitja in jutranje zatečenosti pa ne zdravim s tabletami. Poskušam pač zvečer ne piti.Ne vem niti, ali sta dva pojava povezana, vem pa, da niti uživanje tablet, niti odrekanje pri pijači, kadar jo telo potrebuje, nista dobra. Imate morda kakšen nasvet, za katerega vnaprej najlepša hvala,
Marija

Poskušajte odvečno vodo spraviti iz telesa z vadbo, včasih telesna aktivnost pospeši delovanje ledvic in vodo hitreje izloči, brez škode lahko tudi pijete čaje za odvajanje vode, so pa določeni ljudje, ki z zabuhlostjo in oteklinami reagirajo na zračni pritisk, vlažnost v zraku in čas v ciklusu (druga polovica cikljusa – progesteronska faza). Poskusite se nekaj časa izogibati zelo slanim jedem (prekajenim, pršutu, šunki, sirom ipd.) in jejte nekaj dni manj slano hrano, pa boste videli, če bo kakšen učinek. Verjamem, da vam je zadeva zoprna, ker pa ste opravili vse potrebne preiskave in izključili možno bolezensko stanje, se ne vznemirjajte, v najslabšem primeru boste morali s tem živeti.

New Report

Close