Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zatečena zgornja veka pri dojenčku

Zatečena zgornja veka pri dojenčku

Pozdravljeni,
moja 4 mesečna punčka ima že od rojstva izcedek iz oči.Ker so mi svetovali izpiranje s fiziološko in masažo solzevodov, sem to izvajala, vendar se je na levi zgornji veki v očesnem kotu naredila oteklina vijolične barve- kot neka bulica, ki pa na otip ni trda. Iz očesa še vedno priteče izcedek, sploh zjutraj ali kadar joka.Če pritisnem na bulico, ne da neposredno izcedka.Pregled pri okulistu, mi je odsvetoval Tobrex, ki mi ga je dala pediatrinja, tako da ga nisem uporabila, ker naj ne bi bilo bakterijskega vnetja.Dejal je , da je zatrdlina lahko nastala kot lokalni odgovor na masažo.Predpisal mi je Vismed multi gtt kapljice 6-10x na dan.To ji sedaj redno dajem že več kot en mesec, pa ni izboljšanja, tudi ne vem kako bi lahko te kapljice zmanjšale oteklino, namreč notranjost očesa ni nič rdeča.Začelo me je skrbeti, da je lahko prišlo do kakšne hujše poškodbe pri masaži( popokane žilice ali kaj podobnega), namreč tudi to bulico sem nekajkrat še masirala. Ali je normalno, da oteklina toliko časa ne izgine( že več kot 2 meseca)?Kaj se da še storiti, da ta oteklina čimprej izgine?
Lep pozdrav, Silva

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=46&t=11165340

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close