Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ZARODEK SE NIKAKOR NE VGNEZDI

ZARODEK SE NIKAKOR NE VGNEZDI


Torej si imela enake simptome tudi, ko si zanosila? Čestitke:)


Živijo Hope2017, tudi meni ne odgovarjajo vdi ti dolgi postopki, mesec mine, da prideš do dr. BAN.Ona osebnoi je ful ok, sam kaj ko je tolikokrat ni, niti nimaš moznosti vsaj jaz nisem imela do sedaj te sreče, da bi me imela skozi celotni postopek.
Nadlednjic pa gremo na ++++,
Pozdravcek vsem skupaj

Pozdravljene punce!

Pisem vam iz tujine. Kjer sem v postopku oploditve z darovanim semenom. Prvic. V Sloveniji niti nisem utegnila pocakati na odgovor komisije.

Tukaj imam do sedaj res same prijetne izkusnje. Osebje je zelo prijazno in strokovno. In zaenkrat gre vse kot ‘po maslu’.
Danes sem bila na odvzemu foliklov, jutri mi javijo, koliko mi jih bodo lahko zamrznili, v ponedeljek pa bosta ze dva v meni. Upam, da se bosta (oba) vgnezdila.
Vam pa javim, kako se bo vse skupaj razpletlo.

Lep vecer.

Jaz sem imela tudi ta problem, da se zarodek ni vgnezdil. Bile so same lepe blastociste, a brez uspeha. Imela sem veliko prenosov Z in kar nekaj svežih postopkov – nič.
Zanosila sem, ko sem zamenjala kliniko. Tam so poskusili z drugačno terapijo. Pri vseh prejšnjih postopkih je bilo vsakič 10-20 lepih zarodkov. V uspelem postopku pa je bil samo 1 in še ta na videz slabše kvalitete. In se je prijel!
Stara sem 38. Po vseh preiskavah zdrava (laparo, histero, krvni testi – hormoni, kariotip, faktor V leiden, Mtfr …). Poskusila sem marsikaj: prehranski dodatki (B vitamin, folna kislina, cink, alge, ječmenova trava, matični mleček …), nič bele moke, sladkorja, akupunktura, scratching endometrija, aspirin po transferju, medrola še nisem, a sem planirala. Pred zadnjim postopkom nisem počela NIČ od tega, ker se mi je zdelo že malo brezveze.
Po vsem skupaj verjamem, da je bistvo v tem, da zadenejo pravo terapijo. Vztrajanje, poskušanje.

Nevgnezditev, hvala za tvojo zgodbo! A lahko poveš (če ni skrivnost) na kateri kliniki si bila, ko so ti izvedli drugačno terapijo in kaj točno misliš s tem drugačno? A čisto drugačen postopek ali le brez vseh dodatnih zdravil? Hvala ti. LP

Pozdravljene se 1x.

Pisala sem vam iz tujine, Češke. Dobronamerno, saj se mi je način in prostop pri njih zdel res zelo strokoven in posvečen vsakemu pacientu 100%.

2.2. sem imela transfer embriona. Danes sem sla na krvni test, ki je pokazal nosecnost in sicer z rezultatom 721 hCG.

Pisem vam, da ne obupate in ce imate moznost, zamenjajte kliniko.

Res vam zelim vse dobro, saj si sama ne predstavljam, da bi se morala tako zelo truditi in preboleti toliko ‘porazov’.

Zelim vam… Saj veste.

Lp.

PrvicVtem cestitke! Superca… drzim pesti zate da bo slo vse tako kot mora ☺ jaz sem mislila iti se ta 6. postopek, ki ga se krije zavarovalnica tukaj v Slo… ce bo neuspesno bi pa sla v tujino… kaj menite???? a v tujini si ves cas postopka? Sej si morem se kaj prebrati na temo tujine…

Živjo,
PrvicVTem, ali mi prosim zaupaš, na kateri klinik na Češkem si? Si šla tja s tvojim jajčecem in darovanim semenom? Mogoče nam zaupaš če ceno? Marsikateri bi to kaj koristilo… pri odločanju…
hvala in lp

Bila sem na kliniki Pronatal repro, Ceske Budejovice.
Tisti ‘ta nujni’ obiski pri njih so:
– prvi posvet,
– odvzem foliklov (Ja, imela sem svoja jajceca in darovano semencece) ter
– transfer

Od tega ostanes v hotelu, ki ti ga oni priskrbijo (obema s partnerjem) en dan po odvzemu in en dan po transferju.
Se to ni nujno, se pa priporoca.

Sama pa sem opravila pri njih tudi ostale UZje, katere bi lahko opravila tudi pri svoji ginekologinji, tako da sem bila pri njih mislim da 6x in tudi 2x prespala.

Vseh stroskov (s potjo vred) se cisto tocno nisem racunala. 3800,00€ pa sva placala za celotno zdravljenje (in se 4 zamrznjencke imava shranjene pri njih).

Lahko pa das vlogo za delno povrnitev stroskov v Sloveniji, ce imas primeren razlog. Pri nama osebno je to tri leta cakalne dobe – kot so nama povedali.

Ampak vam iskreno povem, da glede na danasnji dan, me tile € ne zanimajo… Imam pa cez 2h se UZ, tako da ze komaj cakam, ali bom videla eno ali dve pikici… 🙂

Ni se še čisto točno in zanesljivo videlo, ampak… Naj bi bili dve pikici. Jupi.

Hvala za info. Držim pesti za tvoji dve pikici 🙂 Jupi!! lp

Ines prvič 🙂
Me veseli da ti je uspelo zanosit 🙂 Če se še spomniš sva bile nekje v februarju 2014 skupaj na punkciji in krvnem testu 🙂 Takrat sem bila na forumu pod drugim imenom pa sem oboje pozabila tako da sem na novo profil odprla..
Res sem vesela zate 😉

Sicer pa imam jaz enake probleme.. Zelo kvalitetni zarodki do vgnezditve pa nikakor ne pride 🙁

mi lahko napišeš mail, da bi se obrnila mal ne tebe, kako pa kaj glede povračila stroškov, hvala!

Pozdravljenje,

mene zanima kaj je točno to scratching maternice? Kako to izgleda? Kako to delajo? Zahvaljujem se za odgovore, saj na internetu ne najdem nič konkretnega o tem.

Hvala za odgovore.

To je en čisto kratek postopek, podoben brisu, ko ti malo popraskajo endometrij. Traja glih kakšno minuto, boli pa načeloma čisto malo in na hitro, ali celo sploh ne. V bistvu je res podobno navadnemu brisu.

Hvala za odgovor. A to delajo obicajno tik pred ET ali kdaj?

dela se ponavadi 20-24 dan predn cikla preden se gre v postopek.

Kdo pa to izvaja na GK LJ? Ali se zmenis?

meni je to naredil moj g. v leonišču dal mi je napotnico takrat ko mi je dal napotnico za nov postopek, potem sem imela isti dan sprejem v postopek in poseg.

Pozdravljene
Tudi jaz sem ravno v 4.postopku in spet nam ni uspelo 🙁 . Vskakič ko mi vstavijo zarodke mi po kaksnem tednu zelo naraste pritisk in dobim močne glavobole.. čisto smo že obupani saj imam občutek da mi telo zavrača..

New Report

Close