Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje ZANESLJIVOST BABY CHECKA

ZANESLJIVOST BABY CHECKA

nekaj glede ss 🙁
http://www.bambino.si/biokemicna_nosecnost

Hm,vidim,da imate vse razkične izkušnje z tem testom. Jast sem ga lani tudi delala,in se je obarvala druga črtica, ampak tako na rahlo, videti je bilo kot kakšna senca.Danes pa imam doma 8-mesečnika :)). Zdaj sem pa sama v dilemi……. menstruacije po porodu še nisem dobila, zadnja je bila 30.4.08, in ker se zadnja dva tedna čudno počutim, sem danes naredila spet baby check (lističe),sicer se je pojavila tudi druga črtica, ampak je tako narahlo pobarvana, da se komaj vidi, ampak se……nevem,mogoče imam privide…..mogoče pa ne. Zjutraj poskusim še clear blu….

hej hej!
mene pa zanima nekaj glede teh testov nosečnosti…s fantom sva začela načrtovati pred približno 4meseci. posrečilo se nama je v prvo vendar pa se je nažalost končalo s SS v 6 tednu nosečnosti. po spontanem splavu sem menstruacijo dobila 15.9.2010 (6 tednov po SS). ginekolog mi je rekel da po prvem ciklusu lahko ponovno poskusiva. od 15.9.2010 še nimam menstruacije čeprav imam načeloma redne cikluse tam od 21 do 25 dni maksimalno…test nosečnosti (naredila sem enega CB in enega first sign) je bil negativen…zanima me ali je možno da po tolikem času test narobe pokaže pa čeprav piše da naj bi biu 99% zanesljiv že po prvem dnevu izostanka menstruacije CB pa naj bi biu celo prej okoli 80% zanesljiv…

Lep pozdrav,
tudi jaz sem delala različne teste.Baby check in first sign sta bila negativna CB pa pozitiven.Zaradi radovednosti sem še dvakrat naredila test z Baby checkom in bil je
pozitiven šele pet dni po CB.Sedaj sem v 10.tednu,vendar zaskrbljena,saj sem imela
v aprilu zadržan splav v12.t.
Ponovi test saj se lahko plusek pojavi tudi šele čez nekaj dni,zaradi zamude ovulacije.
Tako je bilo pri meni.
Želim ti veliko sreče!!!

pozdravljene :)moj problem pa je takšen..zdj sem 14 dni od m oz tkt naj bi jo doibila ampk sem samo 2 dni imela rahlo rjav izcedek,nič podobno moji m ki je vedno trajla 5 dni in bila zelo boleča..tokrat me ni nič bolelo in nič..sem takoj takat delala test baby check in mi ni nič pokazl..danes sem ga še enkrat takoj zjutraj ker se kar ne morem zbebit občutka d ne bi bila noseča..sicr nimam n vem kakšnih znakou,bolijo me samo bradavičke..večkrat morm nawc..tudi pisala sem dr,pušenjaku ki mi je predlagal krvi test,ker pravi d to zihr ni bila m!zanima me kako točnoo izgledata dve črtici na testu baby check??sta res tako narazn kot je tam narisano??ker pri meni je bilo kot d je ena sama,čisti zravn pa kot senca se ena oz kot d se skp držita?’prosimm povejte ker do jutri je se zelooo daleccc

hey!
me veseli da use tako veselo pričakujete da se bodo pokazale 2 črtici pri meni pa je problem da me je tega najbolj strah :S nazadnje sem imela menstruacijo okrog 21.10, okrog 28.10 pa sem imela zadnji spolni odnos, ki v bistvu sploh ni biu dokončan..zaradi vzrokov ki ji h sicer ne bom navajala :), sma pa imela kondom!
bistvo je da mestruacije danes, 3.12 še kar nimam, delala sem baby check ampak mi sploh ni jasno, ker mi je prvič pokazalo eno črtico ampak samo do polovice, na drugem testu pa se je zopet prikazala prva črtica amapk kar nekje na sredini in ni prišla do konca.je bila pa na mestu kjer more biti.delala sm test bolj zvečer mogoče to kej vpliva?
totalno sem že panična ker nevem kaj naredit, pr ginekologiu sploh nikoli še nisem bila tako da mi je še toliko slabše vse skupaj.
res bi mi pomagal kak nasvet, ker me je vse bolj strah da če je v igri nosečnost potem splav kmalu niti ne bo več možen..

Ella18,
če nisi stoprocentna v samo eno črtico (ki ne kaže nosečnosti, za-to bi bile potrebni dve), ti preostane krvni test – ta je 100%. Lahko probaš še s CB-jem, pa natančno preberi navodila, pa poskusi z jutranjim urinom.
Če je v igri nosečnost, se štejejo tedni nosečnosti od prvega dne zadnje menstruacije.
(npr: prvi dan zadnje M je 21.10.2010 – če si noseča je trajanje nosečnosti 6 tednov in 1 dan).
Splav lahko brez odobritve komisije opraviš do dopolnjenega 10. tedna nosečnosti.
H ginekologu pa bo slej kot prej treba, vsaj po zanesljivo kontracepcijo.
Vso srečo.

je krvni test brezplačen? lahko grem samo do zdravnika, ali je kaj bol komplicirano?

Krvni test oz. bHCG test žal ni brezplačen. Za mb vem, da ne rabiš do zdravnika, ampak ga lahko opraviš v bolnici, na transfuzijskem oddelku (prvo nadstropje) ali pa na fontani. mislim da je cena 13,00 evrov. Za lj sem slišala za adrialab, za ostale kraje pa žal ne vem.

Ziivjo.imam eno uprasanje ce mi lahko pomagate
m mi zaostaja ze dva mesca.nardila sm test baby check in u prvo je pokazal –
Dva dnii lkasnej sem naredila spet in se sploh nerazloci kontolna crtica je mocno obarvana tkoj zraven nje pa slabo obarvana crtica.poleg tega me tud fuul Boli trebuh ze par dni in prsi predusem bradavice?ali sem lahko noseca?a test sploh bi lohka pokazu dve crtici tko?
Hvala za udgovore.
Lp

Naredila test First Sign 10 dni po seksu, negativen. Ta test mi ni všeč, vmes sem s zaščitno folijo odtrgala nek rdeč košček, ki ne vem ali je to T ali je bližje c znak pozitive. Vem, da sem ga prezgodaj delala, sem pa neučakana. Koliko časa naj še počakam preden ga grem ponovno delat? Nikoli nisem računala na koliko dni imam menstro, ker je vsak mesec in je kar redna, včasih razlike za max 4 dni. Od zadnje mens. računam 3 tedne nekje. Menstro imela do 28.4, pred par dnevi ovulacijo, kdaj torej?

Test je čist zanesljiv, samo je treba upoštevat rezultate v parih minutah. Če nosečnost je, se zelo hitro pokaže druga črtica, če pa je ni, se pa zna druga po nekaj časa rahlo obarvat, kar je “lažno”(seveda, ker rezultat ni očitan v navedenem času). Sama sem tak lažen test gledala prejšnji mesec, ta mesec pa sta naju razveselili nedvoumni črtici. 🙂

Sama sem delala test z baby checkom dvakrat in vedno mi je pravilno pokazal.Seveda pozitivno. Sem pa mnenja da se test dela izključno po izostanku menstruacije in ne prej.Srečno

First Sign je zelo nezanesljiv test v primerjavi s Clear Blue. Meni je dvakrat pokazal lažno negativni rezultat (na dan pričakovane M in dan kasneje), medtem ko je bil CB ob drugem lažno negativnem FS že zelo očitno pozitiven .

Jaz sm pri baby mini check odstranila tudi folijo rdečo, tist ki bi mogla namočit. Verjetno tisto mora ustati gor in s tistim vred namočim v urin?

Na škatlici je navodilo kako se test uporabi. Palčko se vzame samo iz folije, nič pa se iz palčke ne trga dol. Meni je ta test pokazal prav 30 dan ciklusa. Test pa sem delala enkrat popoldne in takrat je koncentracija hormona nižja kot v jutranjem urinu.

Jaz sm pa dons doživela šok, namest da bi naredila test sm pa doživela M. Nč mi ni jasno,ker me M na začetku vedno boli zdaj pa niti malenkost. Je katera dobila M pa je bla noseča?

Mene pa samo zanima, ali morata biti črtici pri BC narazen (prb. 1 cm), kot je narisano. Ker mi pokaže zraven kontrolne črtice rahlo še eno (zgleda kot bi bili 2 tanki čisto skupaj). First sign pa mi pokaže samo eno.

BC mini pri meni je 4krat pokazal dejansko nosečnost

tudi če je druga črtica slabše vidna je to vseeno nosečnost!

Sem sama naredila kr nekaj teh testov kjer je bila slabo vidna druga črtica… na CB se je pa lepo videl + 🙂 juhuuu

New Report

Close