Najdi forum

Če je res tako, in če bo tako, kot je usojeno, potem se Pain nima kaj sekirati in tudi ni mu treba iskati take ki bi ga imela rada, kot je napisal spodaj

Tko da Pain pravijo, da je “potrpljenje božja mast”. Počakaj, usoda bo (je) vzela stvar v svoje roke in bo tako….samo verjeti je treba.

Res zanimiva tema. KOlikor ljudi toliko mišljenj. To večno vprašanje privlačnosti, zaljubljenosti, ljubezni. Moje mnenje je, da eno brez drugega ne gre. Za dober odnos je potreben tudi dober sex. Pri dobrem sexu se čuti koliko ljubezni, privlačnosti in zaljubljenosti je v nekem odnosu.
Kakšna pa je definicija vseh teh “izrazov” pa si jo tako vsak sam postavi.
Kar je enemu zelo privlačno je drugemu lahko zelo neprivlačno.

tako, dragi Pain, niti ne vem kakšen si. Privlačen ali neprivlačen. Sem pa dobila občutek, da želiš imeti takoj trdno ljubezen. To pa, žal, ne gre. Vsi si to želimo, vendar je pot do nje lahko dolga in je treba vanjo vložiti tudi nekaj truda (kompromise, prilagajanje, spoštovoanje, konstruktivno reševanje konfliktov,…..) Se mi zdi, da na to pa še nisi čisti pripravljen.
Vse tiste floskule, ki jih omenjaš, so nastale iz izkušenj ljudi. V času ko trpimo, smo osamljeni, čutimo bolečino se nam zdijo brezveze, nepomembne, zgrešene, brezčutne. Ko pa se enkrat poberemo (prebolimo) in ponovno zaživimo, pa se zavemo da drži. Ravno to sem občutila tudi na svoji koži.

Meni osebno pa so všeč moški, ki spoštujejo moje mnenje,moje delo in moj trud. Moški, ki so se pripravljeni pogovorjati in mi nuditi oporo ko imam težave.Kadar pride do konflikta, da ga je pripravljen rešiti in se o njem pogovoriti ter najti neko skupno kompromisno rešitev. Privlačen moški je moški, ki prizna svoje napake in se zna tudi opravičiti. Najbolj privlačen pa je moški, ki me nima za samoumevno in skupaj z mano ustvarja partnerski odnos. Res je, privlačnih moških je zelo malo. Videz ni toliko pomemben, pomembna je karma, energija ki jo nekdo oddaja. tAkra še najbolj vizualno grd človek lahko postane lep.

Grunča01!

Točno tako je kot si napisala…zadela si bistvo! Jst razmišljam čisto enako.

Lep vikend!

Pain:)
Kot sem rekla, čisto ljubezen, brez “primitivne”(kot jo imanjuješ ti) privlačnosti (kar oba veva, da ni samo telsna in je dejansko primitivna, ker nam jo je dala narava) ti lahko da samo MAMA. Ne bi rada nekaj na pamet govorila, vendar imam občutek, da si bil prikrajšan nekje tukaj…

In da ne boš v dvomih o meni: verjetno nisem tako zelo mlada, nekje tvojih let, 34 in sem s svojim možem že od 14 leta (20 let)….in takrat se začne z zaljubljenostjo, ker za ljubezen še nisi zrel. Po 10 letih sva se poročila in takrat lahko z gotovostjo trdim, da iz LJUBEZNI in le ta še traja in zame je večna. Če bom pri 40 ločena ali osamljena ne vem, živemu človeku se vse lahko zgodi – ljubiti nehala ne bom, ker sedaj imam že otroke in do njih je ljubezen trdna…torej….iz gole, primitivne zaljubljenosti in privlačnosti(mladostniške) je danes nekaj, kar ni uničljivo…

In dvomim, da pri 40 ne bi bila zmožna več vzljubiti in se zaljubiti in ljubiti : ne pa takoj, na podlagi nekega opisa, da je fant pošten, dober, sposoben globoko ljubiti….treba je ČUTITI!!!

Ne obsojam pa te, če ti iščeš ljubezen kar takoj, jo boš mogoče celo našel in želim ti to, privoščim ti.
Še vedno pa sem mnenja, da tudi slepa oseba potrebuje nekaj, da se ji določena oseba zdi drugačna, da jo vzljubi in ljubi (tudi če preskoči zaljubljenost) – ker po tvoje, bi ljudje (predvsem ženske) ljubile kar vsakogar:) –

Me pa še nekaj zanima:
– kako pa TI ženski pokažeš, da jo ljubiš? Si že ljubil katero?
In zelo važno: kakšen je zate “kriterij” po katerem bi bila PRAVA, če pa vse ženske mečeš v isti koš? Da ti kar takoj reče, da te ljubi? Ne predstavljam si…ker ljudje za vse potrebujemo določen čas…kako najti sebi ljubo osebo, če ne na podlagi neke privlačnosti? (poudarjam: ne telesne!))

In še ena tvoja totalna zmota o ženskah: če bi bil nabildan,hudo moderno oblečen in sfriziran- verjemi: 80% žensk taki tipi odbijajo…(razen za pogledat mogoče)

lp

Lahko nastane iz poznanstva.

Sedmica…

Zelo zanimiv post. Če prav razumem, potem je nepopolna kombinacija povezana s konformnostjo, uniformiranostjo, ter ve neki meri preprosto z nepopolnostjo. V tem kontekstu ima “nepopolna kombinacija” negativen prizvok. Popolna kombinacija, pa je nekaj izrednega, nekaj več, nekaj manj praprostega, preprosto nekaj nad, povezano tudi s tem, da tovrstni ljudje nismo prilagojeni v pozitivnem smislu, ter da nekako silimo iz družbe, v smislu, da imamo neke svoje vrednote… Samo poskušam si po svoje razlagati in ugotoviti, ali prav razumem. To kar si mi kasneje napisala pa mi je itak jasno. Najti nekoga, ki ti je podoben. Za vse ostale pa: Takšnega se nikoli ne najde na podlagi telesne privlačnosti in zaljubljenosti, ampak zgolj s trezno glavo.

Napaka. Ravno zaradi nagona je toliko ločitev. Ljudje se nagonsko navežejo na svojega človeka, vendar je to kratkotrajno. Čez leta, ko pa se začne tisto zares in ugotovijo, da so izbrali napačnega in da so gledali na napačne kriterije. In to privede do ločitve.

Partnerja se zbira na podlagi karakterja. Ker njegovo osebnost ljubiš in ne njegove zunanjosti.

Meni je jasno. Iščeš pač ideal moškosti. Vem, zavedam se, da ženske pač nimajo v nagonu, da izbirajo čustveno nestabilne moške. Vendar. Zrela ženska je prav tista, ki se zaveda, da nagon ni tisto pravo. Veš… To, da je človek pri psihiatru, to ga dela človeka. In to ni slaba lastnost. S tem se izkaže, da ima človek čustva, da je ranljiv, da je ČLOVEK in ne trd kos mesa, kakeršnjega predstavljajo ideali.

Kot že rečeno. Iščeš moške ideale, ki so zapisane v nagonu. Pozor, samo v nagonu. Za karkoli več pa nagon ni dovolj. Jaz pa sem ponosen na to, da nimam moških idealov. Ponosen, da nisem tipičen moški. Posledično tudi ne iščem tipične ženske, kot si verjetno ti.

Energija ni samo nagon, je še marsikaj drugega, kar je bolj omembe vredno. In jaz ne iščem nagona. To kar si nazadnje napisala pa je vse del ljubezni. Tega očitno v tvojih kriterijih ni. Torej mi je jasno. Zate je nagon vse. Kr je bolj na humani ravni pa te pravzaprav odbija.

Tudi tebe bo enkrat doletelo to, da nagon ni tisto. Verjemi. Po možnosti po enem padcu po stopnicah. Takrat pa boš hodila jokat prav takšnim, ki sem jaz. Takšnim, ki imamo čustva in po možnosti tudi hodimo k psihiatru in govorila jim boš “kako si ti v redu, čisto drugačen si, kot je moj.” Takšne stvari sem že doživel.

Eno ej spoznavati, drugo pa spoznati. V mislih sem imel, da ne nameravam se posvetiti veliko osebam, ampak zgolj eni, s katero bova oba motivirana za vzpostavljanje čvrstega stika.

To se pa strinjam.

Od kod pa tebi to. Jaz zgolj iščem pravo.

In zakaj misliš, da so vse floskule in stereotipi nesmiselni? Nekatere teze oz. po tvoje floskule »držijo« že cela stoletja. Mogoče določenih stvari nočeš sprejeti za svoje, ker veš je treba za to nekaj narediti…zahteva napor. Nobena stvar ne pride sama od sebe, a ne? Veš…najlažje se je smiliti samemu sebi in kriviti razmišljanja, dejanja drugih. Kakšne »vibracije« pa oddajaš ti? [/quote]

Glej, jaz se s tem ne strinjam. To, da so floskula pa utemeljuje zgolj to, da jih vsak, ki ima 5 minut časa reče, po možnosti pa še sam ne ve kaj to pomeni.

Jaz vem, da sem ranljiv. Kaj ima to veze, s tem, da sem drugačen?

Kje pa sem napisal, da je ne priznavam?? WTF?? Rekel sem samo, da je ne iščem.

Zaljubljenost ni povezana s privlačnostjo. Zaljubljenost je povezana z GOLO PRIVLAČNOSTJO.

To je res. Sem napisal, da to ni to. Razlika je le v tem, da jaz želim fazo zaljubljenosti preskočiti, ker se mi zdi to racionalno.

Sem kdaj rekel, da je to floskula. Misliš, da tega sam ne vem, ali kaj?

Spet se obnašaš, kot da bi jaz z lune padel.

Mislim, pa kaj ti sploh veš zakaj se gre?? Polpismen človek bi samo naslov prebral pa bi opazil, da nisem samozadosten.

Od kod tebi, da ga ne naredim? Ga. Treba pa najti osebo, ki bo prav tako, kot jaz motivirana.

Pain!

Če si natančno prebral vse odgovore, potem naj bi se ti marsikaj razjasnilo, a ne?

Večina nas vidi problem ravno tam, kjer ti suvereno praviš, da ga ni!? Zdej pa jst ne vem…al pišeš drugače kot misliš al kaj? In vedno greš v napad…priznaj si, da si tudi ti zmotljiv…tako kot vsi ostali.

In navsezadnje…sej sploh nisi tko drugačen, ampak samo poseben:))

Uživej!

Ej, če bi se meni en na vsak stavek (skoraj) tako živčno in nestrpno obesil…. ma tud če bi bil fizično najbolj privlačen bi zbežala daleč stran. Tukaj več kot sama vsebina postov pove način komunikacije, vsaj meni.

Ti bi preskočil fazo zaljubljenosti, ti bi to, ti ne bi onega, to ti ni v redu, ono spet se ti zdi čisto brez veze, to bi tako in ono bi drugače … Skratka, ti imaš načrt za vse, potrebuješ samo še nekoga, ki bo imel povsem identično razmišljanje in potem boš na konju. Naj ti zaupam, da takšnega razmišljanja med ženskim spolom ne boš našel. Mogoče se bo našla kakšna obupana, ki se bo pretvarjala, da se z vsem tem strinja, v resnici pa bo hrepenela po nečemu več, samo povedati si ne bo upala in bo raje trpela. Vendar roko na srce … To več si želiš tudi ti, samo čutiš, da ti nekaj manjka, ta manjko pa kompenziraš s tem, da se greš, da si pa ti nekaj ekstra, nekaj drugačnega, nad vsem. Pa nehaj že toliko poudarjati, da ti si pa želiš, da bi te imela rada zaradi tistega, kar je v tebi in ne tistega, kar je na tebi. Ker tako ekstra pa spet nisi v sebi čudovit. Kot prvo. Kot drugo pa si vsi želimo, da bi ljubili tudi našo notranjost. Če pa vse to nakladaš, ker se samemu sebi zdiš grd ali pa to tudi si, se pa spravi v redu, svoj videz, se da, če se hoče.

Ti kar zdaj povem, da ta blazna domišljavost, ki preveva vsa tvoja sporočila, v bistvu že nadutost, ni nič kaj privlačna. Prav nasprotno. Torej imaš več možnosti, da se ženska vate zaljubi zaradi videza kot zaradi karakterja. Prav res.

No, pa bodimo še otročji zraven. Če bi pa jaz srečal punco, ki bi gledala na zunanjost, kot ti pa bi ji v treh sekundah rekel “hvala lepa”.

Ne, veš. Primitivnim ženskam, ki si zbirajo fanta na podlagi telesne privlačnosti se bom prilagajal in se šel načelo “Če si telesno privlačen, te imam rada, če nisi telesno privlačen, te nimam rada.”

Verjamem v to, da obstajajo zrele ženske.

To se mi je že zgodilo. Pač to ni bilo to, kar sem iskal.

Tisto več. Zate je gola privlačnost “tisto več”. Zame je gola privlačnosti nula.

Ja, očitno je pri tebi tako, da četudi ti je fant všeč po značaju, ne bi bila z njim, če ti ne bi telesno potegnil. To pa je primitivno.

O tem ali sem grd, ali ne pa sploh ne razmišljam, ker nisem primitiven človek. Vsaj v tem oziru ne.

Samo postavljam se pred svoje prepričanje, kot se tudi vi.

In še nekaj. Upam, da ločitem med privlačnostjo in golo privlačnostjo.

@Kje začeti ob takšnem naslovu? Že več let me pravzaprav muči kronična osamljenost. Imam samo nekaj znancev, katerim preprosto ne morem reči prijatelji.@

Grozno kompliciraš, s takim pristopom si žal usojen na samskost,kar pa že poznaš. Najhuje je da kontriraš zdravemu razumu, si bolano prosvetljen ali kaj vem.

Jaz kontriram samo primitivnosti. Jaz ničemur ne kontriran, takšen sem in kontriram lahko kvečjemu tako, da se vam poistovetim. Ampak ne hvala.

Strinjam se z ojejj.

SICER PA SE DA CELO REČ TUKAJ NAJPREPROSTEJE OPISATI NA TAKŠEN NAČIN. Zapelješ na avtocesto in ugotoviš, da vsi vozijo v drugo smer kot ti. Kaj narediš? V mislih in tudi naglas preklinjaš vse te norce, ki so zapeljali v napačno smer. Ali pa se mogoče vprašaš, ali nisi ti morda zapeljal v napačno smer? Zate mi je že kristalno jasno, kaj od tega dvojega bi naredil.

Sem hotela že prej vprašat, ko si zgoraj napisal:

Kakšna oziroma v čem je razlika med PRIVLAČNOSTJO in GOLO PRIVLAČNOSTJO? Meni to nič ni jasno.

Človek je vendar čisto v k..u, ne bodimo no tako grdi do njega.
Pač ne skapira in niti noče razumeti.

Tako kot je bo še dalje kronično osamljen in nezadovoljen.

“Jaz kontriram samo primitivnosti. Jaz ničemur ne kontriran, takšen sem in kontriram lahko kvečjemu tako, da se vam poistovetim. Ampak ne hvala.”

Bi rad brezplačno vedeževanje? Vse življenje boš osamljen in zagrenjen, takšen pa se boš vzvišeno zgražal nad drugimi ljudmi in njihovo, kakor jo imenuješ, primitivnostjo. Takšnih narcisov in težakov nihče ne mara. Če pa te zanima še analiza zgornjih stavkov – ti kontriraš samemu sebi, nas sploh ne potrebuješ, da bi nam kontriral. V enem stavku napišeš, da ne kontriraš ničemur, v naslednjem, da kontriraš primitivnosti. Saj ne veš, kaj bi s samim seboj. Pomembno je samo, da si ti nekaj spešl in to je to.

Kaj pa, če morda edino ti voziš po pravilih?

Če je tako, potem boš to cesto zapustil in se vključil na takšno, kjer vsi vozijo v isto smer, kot ti.

Sem hotela že prej vprašat, ko si zgoraj napisal:

Kakšna oziroma v čem je razlika med PRIVLAČNOSTJO in GOLO PRIVLAČNOSTJO? Meni to nič ni jasno.[/quote]

Gola privlačnost je bolj primitivna, nagonska, delje na nas brez naše zavesti. Privlačnost pa deluje tako, da na podlagi našega zdravega razuma najdemo osebo, ki nam vstreza in posledično nastanejo v nas prijetna čustva, ki pa so vseeno nekoliko drugačna, kot tista nagonska.

Jup, seveda, na stotine in stotine ljudi je zapeljalo v smer, v katero se ne sme zapeljati, niso videli znaka, da se v to smer ne vozi, samo ti si videl ta znak in samo ti si vozil v pravo smer.

Sem hotela že prej vprašat, ko si zgoraj napisal:

Kakšna oziroma v čem je razlika med PRIVLAČNOSTJO in GOLO PRIVLAČNOSTJO? Meni to nič ni jasno.[/quote]

Gola privlačnost je bolj primitivna, nagonska, delje na nas brez naše zavesti. Privlačnost pa deluje tako, da na podlagi našega zdravega razuma najdemo osebo, ki nam vstreza in posledično nastanejo v nas prijetna čustva, ki pa so vseeno nekoliko drugačna, kot tista nagonska.[/quote]

Dobro si tole napisal. Nagonska privlačnost deluje večkrat, ko se prva strast razblini, kot neka norost, obsesija, ki ne prinese miru, ampak razžira in v skrajnih mejah vodi do samomora ali umora, če ljubezen gre z drugim. Medtem ko v primeru, ko se družimo z ljudmi, ki nas z njimi veže veliko več kot le strast, ni istega adrenalina, ampak na dolge proge se gre za prijetna, lepa čustva, ki lahko trajajo vse življenje.

Po prebiranju teh postov, se mi poraja nekaj temeljnih vprašanj.

-kako si določil kaj je prav in kaj narobe, kaj je primitivno ? je to iz izkušenj, morda kar malo tako, povprek ?
-kaj pravzaprav sploh hočeš ? ok, ljubezen, pa saj je sploh nisi sposoben definirati, saj se najbrž še nikoli z nikomer nisi dovolj zbližal, predvidevam, da niti se nikoli nisi ujel niti s svojimi starši
-kako veš, kaj je resnično in kaj je posledica tvojih razmišljanj, ti praviš, da tisto, kar je v družbi sprejeto kot resnično, tebi ne ustreza, zakaj, tega vendar ne moreš vedeti, razumeš to zanko ?
-praviš, da je telesna privlačnost primitivna, zakaj ? Je potem morda tudi to, da mi je všeč karkoli na tem svetu, npr umetniško delo, primitivno ? jaz mislim, da telesna privlačnost izhaja iz tega, da si vsakdo podzavestno išče partnerja, ki ga bo najbolje dopolnjeval s svojim genskim materialom, morda tudi izkušnjami, potemtakem, so zate primerna vsa dekleta, iz tega izhaja, da si ti popoln. Dobra fora ja.
-iz tvojga pisanja sklepam, da še nisi bil zaljubljen, ali ljubil, to celo nočeš, ali ni to absurd, saj vendar želiš neko popolno srečo in dopolnjevanje z neko osebo, kaj ni to vsesplošna definicija ljubezni in tudi tistega kar si želiš ti ?
-kako lahko trdiš, da seks z ljubljeno osebo ni ena izmed najboljših stvari na tem svetu, če tega nisi doživel ?

Skratka, mislim, da ti “manjka vhodnih podatkov”, da bi bil zmožen sprocesirati vse tole skupaj, razlog za to, pa je tvoje odvračanje druženja z ljudmi.
Tudi jaz težko prenašam neumne in nedorasle ljudi, pa se trudim brzdati in se od vsakega poskušam kaj naučiti, probaj še ti.

New Report

Close