Najdi forum

Zaljubljen v prijateljico, kaj narediti

Živjo folk,
Pred kakim letom je kolega dobil punco, ki je res prijazna, prijetna, in all in all punca 1A da se rece. Že ko sem jo prvič spoznal mi je bila nekako vsec ampak sem se brzdal, ker je bila ipak od kolega punca. Zdaj po kakem letu in pol sta sla narazen, kolega je nasel novo druzbo, midva s tistim dekletom pa sva se zacela bolj pogosto druzit in videvat. Ona pomaga meni jaz njej, ko so problemi, skratka stojiva si ob strani drug drugemu. Ampak je pa tu problem da kadar jo vidim oz kadar sem z njo je kot, da bi bil drug clovek(prerojen). Zaljubljen do uses!! In zdaj bi prosil za nasvete kako to prijateljstvo spremenit v vezo(brez kakrsnihkoli pritiskov da se razumemo)? Ker nocem je izgubit, ne kot prijatljico ne kot osebo. Hvalaa

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Če si se do sedaj vrtel v njenem prijateljskem krogu, te bo tudi vnaprej imela za nekoga iz “friend zone”.
Glede na to, da se že dovolj dobro poznata, bi jaz ne okolišanil in jo pač vprašal. Glede na to, da si vanjo zaljubljen, ona pa se ne odziva enako do tebe, niti nimaš kaj dosti izgubiti, lahko pa konkretno prihraniš pri času. Pa še nekaj je: Če izpadeš pogumno, smelo in brez strahu glede posledic, je več možnosti, da ti uspe kot pa v primeru mencanja in čakanja ob strani.

Če sta dejanska prijatelja in je z vaše strani pač nekaj več (o tem je že Nietsche).. se bo prijateljtvo ohranilo tudi, če vas zavrne.
V primeru, da vas zavrne in se prekine tudi prijateljstvo.. potem to nikoli ni bilo prijateljstvo temveč pumpanje ega.

Obratno, pa s konkretnim vprašanjem, lahko dobite vse.. in prijateljstvo in partnerstvo. Dokler ne vprašaš, je odgovor vedno NE.
Z odkritostjo se torej nič ne izgubi.. v vseh možnih razpletih pa le pridobi.

De omnibus disputandum..

Če sta dejanska prijatelja in je z vaše strani pač nekaj več (o tem je že Nietsche).. se bo prijateljtvo ohranilo tudi, če vas zavrne.
V primeru, da vas zavrne in se prekine tudi prijateljstvo.. potem to nikoli ni bilo prijateljstvo temveč pumpanje ega.

Obratno, pa s konkretnim vprašanjem, lahko dobite vse.. in prijateljstvo in partnerstvo. Dokler ne vprašaš, je odgovor vedno NE.
Z odkritostjo se torej nič ne izgubi.. v vseh možnih razpletih pa le pridobi.
[/quote]

Tule gre tudi za moški ego, ki pa bo ob morebitni zavrnitvi ostal poškodovan.
Vprašanje osebi, ki vsebuje željo po nekaj več, odnos s to osebo le redko pusti nedotaknjen in prav je tako.

Če sta dejanska prijatelja in je z vaše strani pač nekaj več (o tem je že Nietsche).. se bo prijateljtvo ohranilo tudi, če vas zavrne.
V primeru, da vas zavrne in se prekine tudi prijateljstvo.. potem to nikoli ni bilo prijateljstvo temveč pumpanje ega.

Obratno, pa s konkretnim vprašanjem, lahko dobite vse.. in prijateljstvo in partnerstvo. Dokler ne vprašaš, je odgovor vedno NE.
Z odkritostjo se torej nič ne izgubi.. v vseh možnih razpletih pa le pridobi.
[/quote]

Točno (in samo) tako.

Tule gre tudi za moški ego, ki pa bo ob morebitni zavrnitvi ostal poškodovan.
Vprašanje osebi, ki vsebuje željo po nekaj več, odnos s to osebo le redko pusti nedotaknjen in prav je tako.
[/quote]

Moški (ali ženska), ki ga en “ne” toliko sesuje oz. “poškoduje”, da mora potem v gozd živeti sam z jeleni (MGTOW in ostali Inceli), si niti ne zasluži pridevnika “moškosti”.
Pravzaprav niti človeškosti.

Če nekoga ljubiš, mu že v začetku želiš dobro in s tem tudi svobodo. Da ni ravno zainteresiran zate morda zaskeli tisti trenutek, čez nekaj dni ali tednov je pa vse OK.
Zgolj človek, ki si mora drugega LASTITI bo pa užaljen do konca življenja. Ne gre namreč za ljubezen temveč obsesijo posedovanja.

De omnibus disputandum..

Mene zanima samo zakaj? Kaj je z vami moškimi narobe? Le ne gre mimo tega kompleksa manjvrednosti. Od vseh žensk na tem svetu, ti bi od kolega bivšo??? Ma niste normalni. Kaj vse naredijo problematični odnosi v otroštvu ali pomanjkanje pozornosti. Neverjetno stari

Moški (ali ženska), ki ga en “ne” toliko sesuje oz. “poškoduje”, da mora potem v gozd živeti sam z jeleni (MGTOW in ostali Inceli), si niti ne zasluži pridevnika “moškosti”.
Pravzaprav niti človeškosti.

Če nekoga ljubiš, mu že v začetku želiš dobro in s tem tudi svobodo. Da ni ravno zainteresiran zate morda zaskeli tisti trenutek, čez nekaj dni ali tednov je pa vse OK.
Zgolj človek, ki si mora drugega LASTITI bo pa užaljen do konca življenja. Ne gre namreč za ljubezen temveč obsesijo posedovanja.
[/quote]

Ne gre in ne more iti za obsesijo posedovanja. Gre za človekovo samopodobo.
INCEL ni enako MGTOW. Prvi spada v spodnjih 10 ali manj odstotkov moških, slednji iz razočaranja ali iz golega premisleka o smislu življenja zavrača ukalupljenost po preživetih družbenih pričakovanjih, ki koreninijo globoko v katoliški idelologiji katere posledica je čislanje monogamnosti.
MGTOW sem spremljal od 2009, začenši z Barbarosso, Starduskom (danes Thinking ape), Specnazom…. in nenazanje Coltain-om in TFM-om. Ti fantje se lotevajo precej različnih tem… Imate pač izkrivljeno mnenje o ljudeh, ki gredo svojo pot… približno tako kot jo ima povprečni Slovenec o Albancih, ki naj bi vsi do zadnjega bili polpismeni divjaki, ki se preživljajo z delom v sorodnikovem zidarskem podjetju. 😉
MGTOW ni ideologija, je le revolt oz., posledca ideologij, ki zahodni družbi na dolgi rok precej škodujejo.

Moški (ali ženska), ki ga en “ne” toliko sesuje oz. “poškoduje”, da mora potem v gozd živeti sam z jeleni (MGTOW in ostali Inceli), si niti ne zasluži pridevnika “moškosti”.
Pravzaprav niti človeškosti.

Če nekoga ljubiš, mu že v začetku želiš dobro in s tem tudi svobodo. Da ni ravno zainteresiran zate morda zaskeli tisti trenutek, čez nekaj dni ali tednov je pa vse OK.
Zgolj človek, ki si mora drugega LASTITI bo pa užaljen do konca življenja. Ne gre namreč za ljubezen temveč obsesijo posedovanja.
[/quote]

Bravooo 👍👍👍

Jaz sem v podobni situaciji. Prekinil sem 5 letno vezo in želel ostati z njo prijatelj še naprej (torej klici, smsi vsak dan). Ok ni problema, prehod iz ene sem šel v drugo vezo-torej vzporedno bil z obema en mesec, čeprav sem se bolj nagibal in sprejemal novo punco, vseeno ne gre brez prijateljice. In kaj se dogaja. Bivša je novi povedala, da sta bile obe moji en mesec slikovno in pisno, pa vendar nova tega ne verjame. Ja opozorim bivšo naj neha in , da bom prisiljen eno izločit, saj je nova vedno bolj nemirna, bivša pa vedno bolj prtiska z dokazi, saj ji je vseeno kako bo, ker me nebi vzela naaj. Kaj anj naredim, nekako moram imet ob sebi bivšo, pa tudi nove mi je škoda. ??? Prosim za nasvete.

Ne gre in ne more iti za obsesijo posedovanja. Gre za človekovo samopodobo.
INCEL ni enako MGTOW. Prvi spada v spodnjih 10 ali manj odstotkov moških, slednji iz razočaranja ali iz golega premisleka o smislu življenja zavrača ukalupljenost po preživetih družbenih pričakovanjih, ki koreninijo globoko v katoliški idelologiji katere posledica je čislanje monogamnosti.
MGTOW sem spremljal od 2009, začenši z Barbarosso, Starduskom (danes Thinking ape), Specnazom…. in nenazanje Coltain-om in TFM-om. Ti fantje se lotevajo precej različnih tem… Imate pač izkrivljeno mnenje o ljudeh, ki gredo svojo pot… približno tako kot jo ima povprečni Slovenec o Albancih, ki naj bi vsi do zadnjega bili polpismeni divjaki, ki se preživljajo z delom v sorodnikovem zidarskem podjetju. 😉
MGTOW ni ideologija, je le revolt oz., posledca ideologij, ki zahodni družbi na dolgi rok precej škodujejo.
[/quote]

MGTOW JE ranjen ego.. prav tako INCEL.

Njuna “skupnost” se pa tu ne neha, ker je dobršen del MGTOWčkov dejansko INCEL-ov, ki si ne prizna, da je INCEL.. in se tako maskira, da je to njihova “odločitev”.

Glede na to, da ste velik pristaš meritokracije, bi vam pa oboje moralo biti POPOLNOMA TUJE.. saj si moški, ki je sposoben, samozadosten.. tudi zna najti obliko partnerstva, ki mu ustreza.

Dodatno ima MGTOW približno nek smisel znotraj pravne ureditve ZDA (ne v vseh zveznih državah, saj se zakonodaja bistveno razlikuje!!).
Če smo v Evropi navajeni, da za marsikaj že v osnovi poskrbi država (američani nam pravijo: European Nanny state), si v ZDA dolžan zase poskrbeti sam!
Meritokratsko načelo torej pravi, da si dovolj sposoben, razgledan in izobražen, da VEŠ, DA SI V ZDA DOLŽAN SAM POSKRBETI GLEDE PRAVNIH POSLEDIC POROČANJA.. da torej podpišeš pred ali po poročno pogodbo. Oboje obstaja že zelo dolgo..

Jamranje Mgtowčkov je tako preprosto zreducirati na prastari rimski izrek: Ignorantia juris non excusat oz. po slovensko: Nepoznavanje zakonov ni izgovor.

Najbolj sposobni američani, kot seveda državljani Sveta so pa prav tisti, ki zakone še kako dobro poznajo in služijo njim v prid.

Mgtowček tako nikoli ni pripadnik posebno uspešnega dela prebivalca. Meritokratsko gledano je nazadnjaško beden.
Vprašanje je samo ali se je kaj naučil?
Z begov v gozd k jelenčku.. očitno čisto nič.

Namesto tega bi moral knjige v roke, minimalno pravne.. se seznaniti s svojimi pravicami in se vsaj preseliti v zvezno državo, ki je bolj urejena (beri: bolj evropska) glede teh vprašanj.

Ločitev v ZDA je namreč res, res pošastno draga.. pa gre za primer sporazumne ločitve, kjer se zakonca že sama vse zmenita.
Tako kot imajo s strani privatnikov ugrabljen zdravstevni sistem (7x višje cene od Nizozemskih in Švicarskih – ki niso ravno najcenejše!), je tudi pravni sistem, v tem pogledu ugrabljen. Beri: pravniki vlečejo silne denarje za overovljanje dogovorjenega.

Podoben nesmisel je bil prisoten tudi v Sloveniji, pred leti, kjer je bila sporazumna ločitev dražja, kot tista s tožbo.. saj se je na vrednost nepremičnin, podjetja.. usedel notar.. pri tožbi je pa sodišča to naredilo “zastonj”.

ON TOPIC
Za zaljubljenega v prijateljico je tore tudi čas, da si ogleda domačo zakonodajo s tega področja.
Glede na to, da počasi rinemo v privatizacijo vsega, bo kmalu tudi pri nas pred oz. poporočna pogodba morebiti kmalu nujna.

De omnibus disputandum..

MGTOW JE ranjen ego.. prav tako INCEL.

Njuna “skupnost” se pa tu ne neha, ker je dobršen del MGTOWčkov dejansko INCEL-ov, ki si ne prizna, da je INCEL.. in se tako maskira, da je to njihova “odločitev”.

Glede na to, da ste velik pristaš meritokracije, bi vam pa oboje moralo biti POPOLNOMA TUJE.. saj si moški, ki je sposoben, samozadosten.. tudi zna najti obliko partnerstva, ki mu ustreza.

Dodatno ima MGTOW približno nek smisel znotraj pravne ureditve ZDA (ne v vseh zveznih državah, saj se zakonodaja bistveno razlikuje!!).
Če smo v Evropi navajeni, da za marsikaj že v osnovi poskrbi država (američani nam pravijo: European Nanny state), si v ZDA dolžan zase poskrbeti sam!
Meritokratsko načelo torej pravi, da si dovolj sposoben, razgledan in izobražen, da VEŠ, DA SI V ZDA DOLŽAN SAM POSKRBETI GLEDE PRAVNIH POSLEDIC POROČANJA.. da torej podpišeš pred ali po poročno pogodbo. Oboje obstaja že zelo dolgo..

Jamranje Mgtowčkov je tako preprosto zreducirati na prastari rimski izrek: Ignorantia juris non excusat oz. po slovensko: Nepoznavanje zakonov ni izgovor.

Najbolj sposobni američani, kot seveda državljani Sveta so pa prav tisti, ki zakone še kako dobro poznajo in služijo njim v prid.

Mgtowček tako nikoli ni pripadnik posebno uspešnega dela prebivalca. Meritokratsko gledano je nazadnjaško beden.
Vprašanje je samo ali se je kaj naučil?
Z begov v gozd k jelenčku.. očitno čisto nič.

Namesto tega bi moral knjige v roke, minimalno pravne.. se seznaniti s svojimi pravicami in se vsaj preseliti v zvezno državo, ki je bolj urejena (beri: bolj evropska) glede teh vprašanj.

Ločitev v ZDA je namreč res, res pošastno draga.. pa gre za primer sporazumne ločitve, kjer se zakonca že sama vse zmenita.
Tako kot imajo s strani privatnikov ugrabljen zdravstevni sistem (7x višje cene od Nizozemskih in Švicarskih – ki niso ravno najcenejše!), je tudi pravni sistem, v tem pogledu ugrabljen. Beri: pravniki vlečejo silne denarje za overovljanje dogovorjenega.

Podoben nesmisel je bil prisoten tudi v Sloveniji, pred leti, kjer je bila sporazumna ločitev dražja, kot tista s tožbo.. saj se je na vrednost nepremičnin, podjetja.. usedel notar.. pri tožbi je pa sodišča to naredilo “zastonj”.

ON TOPIC
Za zaljubljenega v prijateljico je tore tudi čas, da si ogleda domačo zakonodajo s tega področja.
Glede na to, da počasi rinemo v privatizacijo vsega, bo kmalu tudi pri nas pred oz. poporočna pogodba morebiti kmalu nujna.
[/quote]

🙂

Ravno to je bistvo pri MGTOW: Samozadosten, neodvisen, živi kakor se mu zdi prav.
Ne-MGTOW so pa tisti, ki se oklepajo preživetih idealov propagiranih s strani družbe, katere temelj je monogamna družina in podrejanje splošno sprejetim pričakovnajem parčkanja.
Torej INCEL je le in samo tisti, ki se zaradi objektivnihokoliščin ni zmožen poparčkati in ja – INCELi se predstavljajo kot MGTOW, kar pa je s stališča MGTOW povsem nepomembno. Zelo pomembno pa je stališča ukalupljene družbe, ki pričakuje parčknje za vsako ceno in hkrati zasmehuje samske ali tiste, ki se za parčkanje ne menijo. Zakaj? Ker tak, pišmevuharski koncept svojeglavosti spodkopava najpomembnejšega izmed temeljev družbe, temelječe na parčkanju oz. nekih premisah o obvezi servilnosti do “nebogljenosti” žensk.
Meni je danes povsem jasno, da je patriarhat v zahodni družbi le še mit, le še miljardokrat pretepen ostanek kože črne ovce.
Ja, meritokracija je osnova odločanja, nekateri pač ne dosegajo tistega kar bi radi in takih je bilo vedno na pretek in vedno so jokcali.
Problem s predporočno pogodbo pa je, da je ta nična, če nima dolčenega maksimalnega roka trajanja in če ni ustrezno uravnotežena in na teh dveh pogojih pade 99% predpročnih pogodb, sklenjenih pred več kot petimi leti. Ljudje, ki so si jih pa omislili pred manj kot petimi leti pa vedo, da jih varuje le določen čas, ki pa je omejen na 10 let. Lahko, da se motim o dolžini roka trajanja, zagotovo pa se ne motim o tem, da je rok trajanja v ZDA eden od temeljev veljavnosti predporočne pogodbe.
Mgtovčkovo uspešnost je težko določiti, ker je najprej treba vedeti, da se vedno pritožujejo predvsem tisti, ki ne zmorejo več od tega, ostali pa smo pretežno tiho in čakamo na spremembe.
Tole o ločitvi s tožbo in sporazumni razdelitvi premoženja pri notarju pa velja izključno v primeru, ko se nikumur ne mudi in ko je premoženja veliko. Marsikdo parterju/partnerki ne bo želel dati več časa za premislek s čakanjem na sodišče – tu se čaka pol leta ali več.
Tistemu ki se mudi naprej, bo raje plačal notarja, ker izpodbijanje dogovora, sklenjenega pri polni zavesti in z vso opravilno sposobnostjo, je lahko precej precej drago in dolgotrajno. Če pa notarskega dogovora ne skleneš pa najprej izgubiš pobudo pri reševanju problema razdelitve premoženja, vse skupaj dlje traja in premoženje, pridobljeno med razhodom in popisom premoženja, ki ga moraš dostaviti sodišču (prva obravnava?), bo prav tako predmet delitve.
…in tudi pri nas bodo danes sklenjene predporočne pogodbe čez 10 ali več let dobile status toaletnega papirja. 😉

Jas sem tako spoznal   neko punco   si cer   imela fanta   .

In sicer smo hodili na plesne vaje    zato je prijateljica izbrala da bo zmenoj plesala   .

Čez par mesecev je fant prijateljico zapustil   in me vprašala če znam    spoštovati   dekleta   .

No takrat sva se zagledala in sicer sem imel nasrečo    je dekle prisla k meni v objem in me vprašala če bi se lahko z menoj prvič poljubila na lička   .

Pozdravljeni,
če je tako kot pišete, nič se bat.
Vse se bo odvilo kot v filmu, ko bo pravi čas!
Mogoče že kmalu, bližajo se čarobni večeri pred božičem,
pa novo leto, pa voščilo…
Uspeha vama želim in srečno!

Lahko   gresta   skupaj na ples tam se nekaj casa stiskajta potem boš   pavidel  ali si srečen z prijateljico   .

skoraj identičen primer je pri meni – zaljubljen sem v sodelavko/prijateljico, ki je nekoliko starejša od mene. Samo super punca – takih ne delajo več. Je vse kar si lahko želiš – na meji sanjske punce. skratka nekateri moški ne upamo narediti prvega koraka – verjetno nesamozavest – misliš, da je veeeeliko predobra za tebe.

ni samo ničvrednost, ampak predvsem imaš zid okoli sebe in rabiš brco v ta zid – torej prvi korak iz nasprotne smeri, potem pa ta zid pade

Če pa si še zaljubljen v prijateljico, ki nikogar ne spusti k sebi že dolgo časa …

moj problem je tudi ta, da ne znam izrazit čustev, vedno sem vse obrnil na hec, nikoli bil resen – zdaj pa mi ne verjame tudi takrat, ko ne vem ji rečem  – kaj te govoriš ti si veliko bolj sexy od xy osebe – mi reče eh bejži no a res

moški res ne razumemo žensk

Objava čaka odobritev

New Report

Close