Najdi forum

zakaj pri meni Atkins ne deluje?

Smetano za stepanje in smetano za kuhanje lahko uporabljaš (tisto z nekim zgoščevalom). Pazi le, da ne kupuješ kakšnega nizkomaščobnega pripravka, ker tisti imajo veliko škroba.

HELP!

Danes sem 12 dan na atkinsu, se držim lepo, ampak na tehtnici samo 1 kg manj. Po obsegu na videz je malo manj, merim se (še) ne.
Sem pa ves čas v ketozi – zelo vijolični lističi!
Saj se bo premaknilo, a ne???

Preberi si tole razlago in ne skrbi,slej ko prej boš začela izgubljati tudi kile in ne samo cm.

http://www.lowcarbfriends.com/bbs/main-lowcarb-lobby/544425-why-scales-can-lie.html

O, hvala, res si me potolažila!!! Hvala.

Kaj bi naj bilo zdaj bolje – da mi je vroče ali da me zebe na tej dieti?
Prejšnje dni sem vedno po obroku zašvicala, res mi je postalo vroče.
Zadnja dva dni me skoz ful zebe!
Kaka pametna razlaga?

Če te zebe daj telovadit.

Oprosti, ker šele sedaj odgovarjam.

Na dieti sem točno 12 tednov in shujšala sem 6 kg. Tehtam se 1x tedensko in v zadnjem tednu sem pridobila pol kg. 🙁

Koliko še nameravam? 🙂 Dooooooolga bo še pot, minimalno 25.

Oprosti, ker šele sedaj odgovarjam.

Na dieti sem točno 12 tednov in shujšala sem 6 kg. Tehtam se 1x tedensko in v zadnjem tednu sem pridobila pol kg. 🙁

Koliko še nameravam? 🙂 Dooooooolga bo še pot, minimalno 25.[/quote]

Dodaj še nekaj malega kalorij in ustvari dodatni deficit z več gibanja.

Lp

GoranP, hvala za komentar. Točno to sem začela početi … 🙂

Fočka ali kdorkoli:
17. dan atkinsa sem se nažrla potice in čokolade (to sem jedla 2 dni), seveda takoj padla iz ketoze. Zdaj nadaljujem strogo z Atkinsom od danes. Kako bo zdaj naprej, sem zelo zaj…? Rabim zdaj spet ogromno dni, da bo začela teža padat? Vaše izkušnje?

Ne.
Ne.
Ja.

Lp

Ne.
Ne.
Ja.

Lp[/quote]

Pomotoma sem večkrat skopiral isto vrstico. V ketozi boš nazaj za dan ali dva, odvisno od posameznika. Teža bo padala kolikor bo pogojev za to, nič ni izgubljeno.

Lp

sladkor ustavi hujšanje za nekaj časa, zato računaj s tem … ponovno v ketozi ne pomeni avtomatičnega padca teže, ker smo različni in naše telo različno odreagira…

Ogljikovi hidrati so napolnili zaloge glikogena. ko gre človek iz ketoze se ne more takoj zredit v maščobo, ker se morajo najprej napolniti zaloge glikogena. Te so verjetno sedaj pri ATKINSOVI polne in ona je vesela, ker je popapicala vso potico. Najprej jih sprazniš z vajami za moč- tek, skoki, skleci, trebušnjaki; intenzivnejša anaerobna vadba. Po konkretnem treningu danes si lahko že jutri v ketozi.

– Zaloge glikogena so bile prazne in zato se ne zrediš v maščobo dokler niso te polne (cca 0,4-0,5 kg, odvisno od tega koliko si kaj športno pripravljena).
– Telovadba prej izprazni zaloge glikogena.
– Dieta se lahko nadaljuje, vendar je motena in ne bo tako učinkovita, poleg tega se ne bodo polegli “cravingi”.
– Samo enkrat bom omenil Atkinsov izrek, “exercise is non-negotiable”- o telovadbi se ne bomo pogajali.

Hm, kako različni odgovori… V glavnem, potem je bilo teh prvih 16 dni atkinsa brezveze, če sem potem 2 dni jedla potice? Torej sem na začetku?
Goranov odg. mi je bil všeč, potem mi je pa mokiijev čist pobral voljo…

Se opravičujem, ker se vmešavam, ampak ali smo lahko 100% prepričani, da se ne bomo zredili od vseh teh zaužitih maščob na atkinsovi dieti?

prehajanje iz ketoze in nazaj, ne deluje dobro niti na telo, niti na dieto …
vsak od nas odreagira drugače …vendar količina zaužitega sladkorja lahko precej zaustavi hujšanje … odvisno tudi, koliko si dosledna sicer …
žal so nam prizanesljivi odgovori, ko nas tapkajo po ramenih in govorijo “ni hudega” najbolj všeč …a se sama strinjam z mokijem …
a naj ti ne vzame volje, v najslabšem primeru bo šlo pač malce počasneje vse skupaj …

lahko … ker nas ne redijo maščobe, ampak OH …
govorimo seveda o zdravih maščobah … pohan zrezek gotovo ne sodi med zdravo prehrano …

Katere maščobe vse pa lahko ješ, ki ustrezajo atkinsovi in so zdrave?
Sir predvidevam, da ne?
Ali pa zrezek na olju, brez pohanja..ali pa solata z oljem, kisom in soljo?
Oreščki tudi odpadejo, ker imajo OH?

Ali so mišljene samo maščobe, ki so že v ribah, mesu ipd. ?

@ATKINSOVA
Mislim, da nisem kaj posebno uničevalnega napisal, če pa sem se opravičujem.

Na kratko. Uverturo bo potrebno ponoviti.

Pač, ko si v ketozi se s prvimi OH-ji ne zrediš takoj, ker imaš prazne zaloge glikogena, to je pa cca dva OH-jasta obroka viška. V ketozo prideš lahko tudi zelo hitro, v enem dnevu., če si le izprazniš zaloge glikogena. Tisto s telovadbo mislim resno. Tisti, ki shujšajo z Atkinsom poudarjajo, da si je potrebno dobiti reden šport in se z njim ukvarjati.

Če te je pa zmotilo tisto s “popapicala vso potico”, nisem mislil s tem nič žaljivega. Gre se za to, da ko enkrat začneš v uverturi jesti ogljikove hidrate je telo še precej občutljivo na glukozo in prvo večje dvigovanje sladkorja povzroči željo po še……dokler niso zaloge glikogena polne. Sicer je tudi pozneje treba paziti na OH, vendar ima Atkinsova dieta svoje faze. Po 16 dneh naj bi človok pojedel do 25 g OH-dnevno. Začneš namreč z “do 20g” in to držiš 14 dni. Potem lahko vsak teden dodaš po 5g OH svoji omejitvi, dokler dieta še deluje. Ne smeš pa pojesti vseh svojih OH na en mah, ker to lahko povzroči probleme s ketozo.

Če te pa moj post moti ga pa ignoriraj.

@ nonimus

Sir je zdrava maščoba, zrezek na hladno stiskanem olju je tudi zdrava maščoba….. Oreščki načeloma nimajo veliko OH-jev vem pa za ene, Indijske oreščke, ki pa imajo zelo veliko škroba. Ti so najbolj OH-jasti oreščki od vseh (strupeni so, če so surovi)

Vse maščobe razen margarine in rafiniranih olj lahko ješ.

New Report

Close