Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Zadebeljenost za ušesom

Zadebeljenost za ušesom

Pozdravljeni!

Upam, da ustreza moje vprašanje tej strani. En mesec imam za levim ušesom bulico, mehur, zateklino, ki poteka vzdolž hrustančnice. Ni kot bezgavka. Postopoma se veča, kot da se mogoce nabira neka tekocina. Ne vem. Ne znam drugace opisati. Nima nobenega vrha kot mozolj. Včasih oz. proti večeru postane vroča. Si hladim, vendar kakšnega posebnega olajsanja ne cutim. Zjutraj je malo boljsi obcutek. V spodnjem delu “mehurja” je mehko na otip. Na zgornjem pa začutim drobno, drobno trdo bulico. Občasno srbi, vendar malo. Zdravnica ne ve, kaj bi lahko bilo. Krvni izvidi so bili ok. Čakam na pregled na ORL, vendar zdravnica niti ne ve, če je to pravi naslov za to zadevo. Kaj bi to lahko bilo? Je zelo moteče in ves čas mi “seva” leva stran glave.

Kam bi se lahko obrnila kot samoplacnik, medtem ko cakam na orl? Dermatolog? Res me skrbi, da ni kaj hujsega.

Hvala za odgovor

Spoštovani,

po vašem opisu sodeč je lahko dermoidna cista v podkožju ali vneta cista lojnice (aterom).
Če vas tako skrbi, vam svetujem samoplačniški ORL pregled.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close