Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Zadebeljen nosni pretin

Zadebeljen nosni pretin

Spoštovani,
imam zadebeljen nosni pretin in odmaknjen v levo. Dobila sem pršilo Dymista.
Vprašala bi ali je kaj omejitve glede trajanja jemanja tega zdravila?
V navodilih sem prebrala, da je to zdravilo proti alergijam in tudi kortikosteroid. Ali je smiselno, da opravim tudi še kakšne testiranje na alergije, saj ga do sedaj še nisem? Kakšno funkcijo ima kortikosteroid (ali tanjša nosni pretin)?
Ali je smiselno še počakati z operacijo nosnega pretina in prej probati zdravljenje z zdravili?
Hvala vam za odgovore
Ema

Spoštovani,

zdravilo Dymista je namenjeno zdravljenju alergijskega rinitisa :
– perzistentnega – alergija na pršico – stalno jemanje
– intermitentnega – alergija na sezonske alergene, npr. pelode – jemanje v času cvetenja
Če sami opažate simptome alergije ob stiku z alergenom, testiranje ni nujno potrebno. Možno je, da ste alergični na več alergenov.

Kortikosteroidi so najmočnejše zdravilo proti vnetju vseh vrst, stanjšajo vneto in zato zadebeljeno sluznico.

Deformacija nosnega pretina – deviacija v eno stran se lahko popravi le kirurško. Od vas je odvisno, kako boste zadovoljni z učinkom zdravil in ali si želite operacijo.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

imam enake tezave pa me zanima ali ste dobili kako resitev na dano temo?

Hvala…

New Report

Close